Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért ilyen vad a macskám?

Miért ilyen vad a macskám?

Figyelt kérdés

Ezelőtt 5 éve leltem ezt a cicát, meg picike volt, a töltésen leltem rá..

Már nem nagyon emlékszem de mintha akkor is ram fújt volna .

De most az a baj hogy mindenkire ráfúj és neki is megy, a tegnap az anyámnak ra ugrott a lábára és elkezdte harapni, ma reggel arra keltem föl hogy nagyon nyüszít a kiskutyám.

A kiskutya kint van az udvaron és meg van 4 kutyánk mind a 4 kutyát bántsa..

Hogyha kint van a macska az udvaron és közeledek hozza akkor ram fúj.

(Mar volt kismacskája)


2018. júl. 25. 08:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Ivaros-ivarzik

Ivartalan-unatkozik

2018. júl. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szia!

Hosszútávú memória. Nos, nagyon jól emlékezhetnek ennek köszönhetően arra is, amikor egészen kicsik voltak, és érte őket valamivel kapcsolatosan, valaminek köszönhetően negatív impulzus, és ez a későbbiekben kiválthat nála egy belső ösztönt, pont egy olyan ösztönt, mint a túlélés ösztöne.

Ha bántották, vagy esetleg megélt olyat, amitől ösztönösen távol szeretne maradni, akkor másképp fog reagálni mindenre.

Nem tudhatod, honnan jött az a cica.

Én azt tanácsolnám, hogy építsd fel a bizalmi kapcsolatot a macska és az emberek között.

Nyilván ismered a cicádat annyira, hogy tudd, szabad-e kézből etetni, vagy sem, hát próbáld ki, hogy minden nap csak kézből adsz neki enni.

Esetleg ha benti cicáról van szó, és akkor fúj rád,amikor kiengeded az udvarra, az azért lehet, mert ő bizony nem szeretné, ha bevinnéd. Ha pedig kinti cica, és úgy fúj rád, az pedig a félelem egyértelmű jeleinek egyike lehet.

Remélem tudtam segíteni!

R

2018. júl. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Egyértelműen szeretet hiánya van. Szép fokozatosan többet és többet kell vele foglalkozni, kényeztetni.
2018. júl. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszotokat.!

Nagyon szeressük nem lehet szeretet hiánya, elvan kényeztetve ha kint akar lenni akkor kint van, ha bent akar akkor bent van..

2018. júl. 25. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!