Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van olyan, hogy a macskának...

Van olyan, hogy a macskának az egész bélrendszere szőrrel telítődik?

Figyelt kérdés

3 éves a cicám, és tegnap óta hány, nem eszik. Utcáról fogadtuk be, elég vad maradt, soha nem engedi magát berakni a macskaszállítóba. Tegnap is küzdöttünk vele, szétkaszabolt minket, de nem sikerült. Felhívtuk az orvost, azt mondta hogy millió oka lehet a hányásnak, vigyük be ha tudjuk, de ő sem igazán tudja megmondani, hogy mitől lehet...

Ezért gondoltam a kórházra, ahol diagnosztikai módszerek is a rendelkezésükre állnak. Megnézhetnék ultrahanggal a hasát, meg vért vehetnének, ilyesmi.

Viszont ami nagyon érdekes, hogy az előbb kakilt egyet, és az egész egy nagy szőrgombolyagból állt. Ilyet még soha nem láttam. Ő egyébként szőrgombócot hányni sem szokott, mint más macskák. Soha nem találkoztam ilyen korábban lenyelt szőrgombolyagokkal semmilyen formában. Lehetséges hogy egy macskában felgyűlik, és három év alatt végül eltömíti az egész bélrendszerét? Rendszeresen kap mindenféle szőroldó tápot és jutalmat is, ezek szerint semmit nem érnek azok sem.

Szóval a kérdésem az, hogy most hogy kikakilt egy jó adag szőrt, talán helyrejön, vagy "nyúzzuk" meg megint szegényt, hogy hátha sikerül bedobozolni és kórházba vinni?


2018. júl. 27. 12:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a cicák nagyon hamar le tudnak romlani az ilyen hányós-nemevős dolgoktól. Mindenképpen vigyétek el állatorvoshoz, valószínűleg ki kell zárni a részleges bélelzáródást, a mi cicánknak az volt, bár nem szőrtől (neki két bélkacs tapadt össze spontán), másfél napig megfigyelték és kontrasztos röntgeneket csináltak, hogy megállapítsák, van-e elzáródás és hol. Aztán muszáj volt felnyitni sajnos, de ha nem teszik meg akkor, a macsi ma nem élne és dorombolna itt nekünk.

Törülközőt próbáljatok ráborítani és abba óvatosan becsavarni, akkor nem tud karmolni. Ha felemelni hagyja magát, akkor törölköző az öledbe, ráteszed a cicát, simogatod kicsit, aztán gyorsan két oldalról bebugyolálod, vagy valaki segíthet is. Nekünk ez a módszer gyógyszerbeadásnál vált be nagyon.

Azért is mondom, hogy mindenképpen vigyétek be olyan helyre, ahol van képalkotó diagnosztika (UH, röntgen), ment attól, hogy kikakilt egy adag szőrt, egyáltalán nem biztos, hogy ez volt a baj konkrét oka és hogy most ez teljesen megszűnt. Ha sokat vártok, és elzáródás van, akkor akár a bélmozgások is bénulhatnak, elhalhatnak bélszakaszok, és akkor már kétséges, hogy meg lehet-e menteni.

2018. júl. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Másik verzió, szállítót függőlegesre fordítani (hogy az ajtaja felfelé nézzen), macskát grabancánál megfogni, akkor ugye ellazul, és "belelógatni" a hordozóba.

Persze ez is két emberes, mert mire leér a lába és elengeded, rá is kell csapni az ajtót. :D De nekünk ezt javasolta anno a menhelyes csajszi, akitől a macskánk van.


Pasztát kap szőroldóban, vagy csak a jutifali olyan? Nekünk pl. azt mondta az eladó állatkereskedésben, hogy a jutalomfalatok semmit nem érnek önmagukban erre, a paszta a legoptimálisabb erre.


Egyébként igen, van ilyen, hogy telítődik, ha nem tudja kiöklendezni, mivel a szőr ugyanúgy nem bomlik le, ahogy pl. az emberi haj sem, ha lenyeled. Vagy kijön magától (a macskánál ugye az öklendezés a természetes védreakció), vagy kijön természetes úton (ezt segíted a tápokkal, pasztákkal, egyebekkel), vagy ott marad emésztetlenül.


Vigyétek el mindenképp, ha ilyen gondok vannak, ártani nem árt az ultrahang.

2018. júl. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Tegnap próbáltuk a törölközős megoldást is, és a belelógatósat is, de sehogy sem sikerült.

Próbálkoztam a szőroldó pasztával is régebben, de nem ette, úgyhogy száraztápok és jutalomfalatok maradtak, azokat elfogadta.


Végül fél órával ezelőtt sikerült bedobozolni. Egy jó nagy takaró kellett hozzá. Ráfektettem, hirtelen belecsavartam, és takaróval együtt tettük be, de az is kész küzdelem volt. Tiszta vér a pólóm (a macskán kívül minden résztvevő vérzett) és olyan érzés volt, mintha megölnénk. Fizikai erőszakkal raktuk bele az akaratával ellentétben. Olyan rossz érzés. Most is állandóan ez a jelenet játszódik a fejemben, és olyan érzés, mintha gyilkoltam volna. Itt pereg előttem az, amit láttam, és a hangok... Nem is tudtam elmenni az orvoshoz, még mindig remegek és nem tudom abbahagyni a bőgést. De már úton van a kórházba (sőt, szerintem már meg is érkeztek ennyi idő alatt) én meg itthon várom a híreket, jobb híján a munkába menekültem.

Elmondhatatlanul rettegek hogy mi lesz vele.

2018. júl. 27. 15:12
 4/4 anonim ***** válasza:

Jobb esetben kiderül, hogy nincs semmi nagyobb gond, adnak valami segítséget a kezeléshez, és megnyugszotok. Rosszabb esetben pedig lehet, megmenti az életét, hogy nem lett halogatva és bevitték.

Tarts ki! Reméljük, nem lesz semmi baj. Esetleg a dokitól is kérhetnétek tippet, nekik szoktak lenni ügyes trükkjeik nehezen kezelhető cicusokhoz, hátha mond valami olyat, amit még nem ismertetek, és beválik, és akkor nem kell legközelebb ilyen vérfürdőt rendezni.

2018. júl. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!