Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha kertes házban lakom, és...

Ha kertes házban lakom, és kizárólag benti cicám van, akkor nem rossz neki, hogy nyáron szinte egész nap egyedül van bezárva, mert a család folyton a kertben van?

Figyelt kérdés

A gyerekek kint játszanak, kint eszik a család? A cica meg bent van egyedül a házban. Ezt hogy oldja meg más?

Illetve azt hogy oldja meg, hogy amikor a bejárati ajtón ki-be közlekedünk, ne szaladjon ki?


2018. júl. 30. 14:14
 1/10 anonim ***** válasza:
25%

Milyen fajta cicád van, hogy nem lehet kiengedni az udvarra?

Van egy barátnőm aki Pesti, de ha van lehetősége lehozza falura a cicát, hadd futkozzon.

Kínzás egy cicát bezárva tartani a házba.

Persze hogy kiszalad, mert kint sokkal több inger érné, felfedezni , bogarászni.

Engedjétek ki a cicát.

2018. júl. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az tény, hogy a legtöbb benti cica sokat alvós lesz, de cserébe nem szökdösnek el és nem fogja őket elkapni egy kutya, nem üti el az autó és nem mérgezik meg őket. Én egyiket sem tudnám elviselni, csak magamat okolnám érte, hogy nem vigyáztam a cicáimra amikor az én felelősségem a védelmük.
2018. júl. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem nyugodtan kiengedheted, örülni fog neki. Ha az elején félsz, hogy elszökik, akkor csinálj neki egy hosszú pózázt és azt erősítsd ki valamihez. Később már próbálkozhatsz póráz nélkül is, csak szoktasd előtte oda eledellel. Sokkal jobb lesz neki kint napozni, szaglászni, hemperegni mint bent a lakásban ahol semmilyen inger nem éri.
2018. júl. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Örökbefogadott macskát nem szabad kiengedni, de amúgy is sokan azt mondják, hogy veszélyes a kinti élet neki, mert a kerten belül nem maradna meg.

De így meg boldogtalan. Mi a megoldás? Még mindig várom a tapasztalatokat.

2018. júl. 30. 16:36
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Ha kifogtok egy kíváncsi és/vagy nagyon ragaszkodó cicát,akkor nagyon rossz lesz neki.Esetleg vegyetek egy hosszabb pórázt és néha kössétek ki oda,ahol épp vagytok.Napozhat,veletek lehet,de elszökni nem tudna.Vagy csináljatok neki egy lekerített részt.
2018. júl. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Sok macska megmarad a kertben, és eleve csak akkor megy ki, ha kint van a gazda.

Nekem is örökbefogadott cicám van csak benti tartással, de megfelelő felügyelet mellett miért ne mehetne ki? Kifejezetten javasolják a menhelyesek is, ha meg tudod oldani.

Amúgy csináltass cicabiztos kerítést, vagy építs neki kifutót, nagyon hasonlóan meg lehet oldani, mint a kutyák kenneljét, csak nyilván betonozás stb nélkül, de felülről védetten.

2018. júl. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Maxitabi ***** válasza:
100%
A benti tartás nem azt jelenti, hogy egyáltalán nem mehet ki... Ha veletek van, akkor nyugodtan. Tegyél rá hámot, eleinte a szoktatáskor pórázt, majd azt később elhagyhatod. Nálam is kimehetnek a benti cicák, ha nyaralóban vagyunk-persze csak felügyelettel. Sokan készítenek a cicáknak kinti kennelt,az még biztonságosabb!(neten rengeteg ötlet van!!)
2018. júl. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem eddig csak szobacicáim voltak, mert panelban laktam. A mostani cicámmal pár hónapja költöztünk földszinti kertes házba, de nem saját, tehát társasház. Eszembe sem jutott volna kiengedni az ismeretlenbe, de ő megoldotta, mert a beköltözés első 10 percében kiszakította az egyik szúnyoghálót és elveszett a "rengetegben". Két nap múlva pedig ahogy kinyitottam az ajtót, bizony kirohant a lábam mellett. Teljesen kétségbe voltam esve, mindenhol kerestem, de mindkét alkalommal hazatalált este, már sötétben. Nem hiszem, hogy élvezte volna a kiruccanást, mert nagyon zaklatott állapotban volt, mikor visszajött. Más macskákkal és kutyákkal, szögesdrótokkal találkozhatott, amihez ő nem volt hozzászokva. Örülök, hogy egyáltalán életben maradt..

Azóta tettem fel új szúnyoghálót, plusz macskahálót mindenhová, de szerencsére már nem is próbál kiszökni, megszokta az új lakást (ami nagyobb is, mint a panel volt és több helyről tud nézelődni).

Ajtónyitásnál azért mindig figyelek, de úgy látom, nem is kívánkozik ki. Napközben nagyrészt alszik, este felélénkül, de olyankor is leginkább az ablakban szeret nézelődni.

2018. júl. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is bent vannak a cicák. Télen nekik lesz jobb, akkor nem mászkálunk sokat ki. Most a kutyusoknak jó, aztán fordul a kocka. Én nem engedném ki, a mi cicáink ki se akarnak jönni, túl kényelmes nekik a ház :) lusták nagyon.
2018. júl. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2018. aug. 1. 07:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!