Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Akik szokták magukkal vinni...

Akik szokták magukkal vinni nyaralásokra a cicájukat adnátok tanácsokat?

Figyelt kérdés

Szeretném leszögezni az elején, hogy nem, nem fogjuk otthon hagyni a kisasszonyt semmiféleképpen. Két hétre megyünk, és nagyon össze van nőve a család a cicóval és ő is velünk.


Tapasztalatokra, esetleges praktikákra lennék kíváncsi cicával való együtt nyaralásról.


2018. júl. 30. 14:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Először is hordozóban vidd,olyan szállás helyet keress,ahol fogadnak kisállatokat is,ha belföldre mentek ennek díja 3000Ft/éj. Mi a cicát bent szoktuk hagyni a szobába,friss vízzel és étellel,a kedvenc játékát,(ha van) mindenképp vigyétek el neki!
2018. júl. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
73%
Egy macska 3000 forint per éj? Viccelsz?
2018. júl. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%
#2 Miért, sok vagy kevés?
2018. júl. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%
Ahol én néztem ott a kistestű kutya vagy cica 2000/éjj
2018. júl. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
58%
Gyulára vittük a murrogót, 1000 ft volt éjjelente.
2018. júl. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Egy éves ivartalanított nőstény cicánk van plusz a három fiúnk:).

A hordozó alap,így utaztunk már egyszer nagyszülőkhöz karácsonykor.

A szállás kisállatbarát, 1000ft/éj a naccsága szállásdíja.

Inkább olyasmire gondoltam,hogy vajon próbálkozzunk-e hámmal,ha eddig nem volt.Azt be kellene ugye szerezni és szoktatni hozzá,mert jövő hét végén indulunk és nagy kert is van a házhoz. Mi lakásban élünk,értelemszerűen a cicánk is szobacic.MC egyébként és nagyon ragaszkodik a családhoz,ha elmegyünk otthonról,akkor az ajtó előtt ülve vár minket és keservesen panaszkodik.

A szökésveszély is érdekelne.Nem egy Kolombusz, az ajtónyitást is tisztes távolból nézi itthon,de vajon máshol?

Felszerelés kérdése.

Lelki tényezők.

Szóval inkább ez a része érdekelne cicával utazók tapasztalatai alapján.

2018. júl. 30. 15:17
 7/15 A kérdező kommentje:

Még egy dolog jutott eszembe.Pont az induláskor tölti az egy éves szülinapját,és ugye oltatni kellene.Ezen filózom,hogy utazás előtt vagy után oltassam-e.

Na eszembe jutottak még kérdések.Spot-on és féregtelenítő is menjen utazás előtt?Nagyjából időszerű is lenne,csak azt nem tudom,mennyire terheli le ez a szervezetét az utazással együtt.

Mindenkinek köszönöm a segítséget!

2018. júl. 30. 15:22
 8/15 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet így megmondani, nagyon macska függő a dolog. Enyémet pl nem tudnám vinni nyaralni, mert nagyon megviseli a helyváltozás. De látod, a tiedet nem. Ezért nem lehet azt mondani, hogy vidd ki nyugodtan a kertbe, vagy ne, mert minden macska más.

Én pl nem vinném ki, igazából hámmal sem szívesen, mert az enyém beszari. Jah, meg simán kibújnak a hámból, csak mondom. Én ajtót ablakot zárva tartanék az új helyen, az ördög nem alszik és annyit nem ér az egész, hogy elcsavarogjon.

Ha a tied bátor, akkor szoktasd szépen a pórázhoz, aztán majd meglátod. De éjjel ne hagyj nyitva semmit, mert kedvet kap és kimegy felfedezni.

2018. júl. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
30%
Egyszer láttam egy videót egy repülőn pánikba eső és elpusztuló cicáról amit egy utas vett fel. Hám volt rajta és a gazdája ölében utazhatott, de megijedt, elkezdett őrjöngeni el akart bújni, de a gazdája nem engedhette el. Egyszer csak kipurcant a szive. Ott utazott a halott cicájával a nő az ölében. Ha viszitek szerintem az utazás lesz a legrizikósabb, a cicák nagyon érzékenyek és félősek. Csip is jó ha van bennük, ha a nyaraláson elszökik tőletek és megijed, lehet csak a csip alapján hozzák vissza, ha visszahozzák egyáltalán.
2018. júl. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Maxitabi ***** válasza:

Szia, én szoktam vinni a két cicámat elég gyakran, akár külföldre is.. Az egyik MC, a másik egy házi vegyes.

Utóbbi "pszichopata" kissé, meg nagyon félős-mentett cica-ezért inkább visszük. Az MC meg MC....

Szóval: hám feltétlenül!! Egyrészt könnyebb megfogni, másrészt ha elszökik is látják, hogy nem kóbor.. Nagyobb méretű kell neki -de leméred őkelmét és így tudsz venni. Én az oltást nyaralás utánra hagynám, csöppentős viszont kellene.

Ha odaértek, kiengedés előtt vizsgáld át a helyet, hogy hova tud elbújni-ne járj úgy, mint én: ausztriai apartmanban mindent átnéztem, csak arra nem gondoltam, hogy a kályha/kemence alsó fatárolójából fel tud mászni-egy órát kerestük, mikor megtaláltuk a koromszürke macskát::)). Saját szagú takarót, almot vigyél, hagyni kell, hogy megszokja az új helyet. Nálunk ez kb egy fél nap,addig békén hagyjuk, hogy a saját tempójában fedezze fel az új dolgokat. Mi mindig viszünk letakaró textileket-pléd, ágyneműhuzat, régebbi lepedő, amit az ottani bútorokra/ágyneműre teszünk, hogy ne szőrözzék össze és az ismert illatok is nyugtatóak, ill ne kaparja a textiles részeket. Ha szereti a macskagyökeret, macskamentát, az is jó figyelemelterelésre, nyugtatásra. Én ki szoktam az mc-vel menni a kertbe is, de nem pórázon, mert feltekeri magát.. figyelek rá, aztán ha nagyon beindulna, akkor elkapom a hámnál fogva.

Ne parázd túl, igaz a fél háztartást viszi magával az ember (+ egy gyerek)csak türelem, jó lesz!!

2018. júl. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!