Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Akik szokták magukkal vinni...

Akik szokták magukkal vinni nyaralásokra a cicájukat adnátok tanácsokat?

Figyelt kérdés

Szeretném leszögezni az elején, hogy nem, nem fogjuk otthon hagyni a kisasszonyt semmiféleképpen. Két hétre megyünk, és nagyon össze van nőve a család a cicóval és ő is velünk.


Tapasztalatokra, esetleges praktikákra lennék kíváncsi cicával való együtt nyaralásról.


2018. júl. 30. 14:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ne kérjetetek takarítást nehogy kiengedjék véletlenül.
2018. júl. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi kommenteket,nagyon hasznos volt szinte mind.

Bár az a repülőn halott macskával utazó nő esete elég extrém és kiborító számomra.Remélem azért ennyire nem borul ki a mi cicónk...Nálunk az utazással nem volt eddig gond.Ölemben a hordozó,mancsát kidugta,én fogtam,és meg sem nyikkant.Pisi,kaki sem volt útközben. Azért ez a sztori kissé megijesztett.

Két hétre max akkor hagynám itthon,ha valaki,akit jól ismer és elfogad, odaköltözne hozzánk,de ilyen nincs.Az meg szerintem kínzás lenne neki,hogy csak napi egyszer valaki megeteti,kialmozza és max pár percet foglalkozik vele.A cicánk ettől sokkal jobban társaságkedvelő,bár inkább félénk ő is,főleg idegenekkel.

Kedves Maxitabi,nagyon sokat segített a kommented!Igen ilyesmikre gondoltam én is.

A hámot még átgondolom,anélkül viszont tuti nem engedem ki a kertbe.Akkor viszont bent marad,ami annyira nem nagy baj,mert óriási a ház.

2018. júl. 30. 20:07
 13/15 anonim ***** válasza:
Ahová mi járunk nyaralni ott bizony 3000Ft/éj.
2018. júl. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Bolhairtóra vigyázz, hogy csak macskának valót vegyél, mert a kutyának való megmérgezheti a macskát.

Mindenképp hám, (stabil hám) és nem nyakörv, mert abból könnyen ki tud bújni!

Esetleg egy kényelmesebb textil hordozót javasolnék (mintsem a műanyag boxot)

2018. aug. 2. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ez biztos macskafüggő, de a mi kis kurrogónk (2 éves nőstény házi macska) kiscicakorától kezdve úgy van szocializálva, hogy jön velünk. Mindig olyan szállást foglalunk, ami cicabarát. Ez általában csak annyit jelent, hogy lehet vinni cicát. Komplex cuccot viszünk ilyenkor magunkkal: a kisebbik macskabútorát (kaparófa, mászóka), macskajáték, evő-ivó tálkák, száraztáp-nedvestáp, cicakosár (bár mostanában nem, mert nem alszik benne), oltási könyv, fedett alomtálca, mágikus henger (szőreltávolító), meg persze macskahordozó. Ja, és gyerekzárak a konnektorba.


Kocsival megyünk, az autóban ki szoktuk engedni, de ilyenkor csak lefekszik a hátsó ülésen, és békésen elvan.


Az apartmanban/vendégházban hamar megtalálja a helyét, ő választja ki az alvóhelyet magának. A macskabútorát kitesszük, hogy tudjon kaparni. A környezetváltoztatás nem okoz neki gondot, jól elvan a távollétünkben is a szálláson. Így még mindig jobb, mint szívességért kuncsorogni a rokonoktól, de sajna vannak esetek, amikor nem lehet elvinni, hát ez elég problémás tud lenni nekünk is...

2019. aug. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!