Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kaparófára szoktatás?

Kaparófára szoktatás?

Figyelt kérdés
12 hetes a kiscicám van neki egy mászókája min van kaparó meg fekhely stb próbáltam már vele imitáltatni a kaparást vele hogy azt szokja meg de folyton a fotelt kaparja már rá szóltam mindig szólók már a fenekére is koppintottam már le fújtam a fotelt citrusos riasztóval de meg se hatja és nem szeretném ha szétszedné! Van valakinek tippje hogy hogy szokathatom rá a kaparófára hogy ne szedje szét a fotelt?

2018. aug. 5. 17:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Én vettem egy spricnit (Ikeás, kb. 200 ft.) Tettem bele sima vizet, és mikor a macskám elkezdte a bútort szétszedni, akkor ráfújtam és rászóltam, és annyira utálja a vizet, hogy még a szobából is kifutott. Ezt párszor eljátszottuk, leszokott róla. Egyébként ezzel szoktattam le arról is, hogy felugorjon az étkezőasztalra meg a konyhabútorra. A víz nem fáj neki, megütni sem kell, szóval nekünk bejött.
2018. aug. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én oda vittem,megfogtam a mancsát és kaparásztunk együtt.Vágom a karmait is, ajánlom neked is, először paráztam,de nem gáz,gyorsan megvan,meg szokja meg,míg kölyök (4 hós most).Egyre ritkábban áll neki a kanapénak,de olyankor nyilván jó határozottan rászólunk és átvisszük a kaparófához, amit kapar is ilyenkor.Az első válaszoló nagyon jókat tanácsolt,a spricniset nekem is be kell vetnem,menne a miénk is a konyhapultra meg az asztalra.
2018. aug. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!