Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kaparófára szoktatás - egyéb...

Kaparófára szoktatás - egyéb kérdések?

Figyelt kérdés

1, Sikerült kaparófára szoktatni a cicátokat?

Az enyém a közelébe sem megy, gondolkoztam rajta hogy esetleg egy másik macska szagát érzi rajta, mert először alaposan körbeszaglászta... a vaterán vettem újként, de eszerint nem az, hiába néz ki úgy.

Tudtok valami szagtalanító spréről?

Macskamenta segít vajon?


2, A tiétek is ilyen válogatós? Ahhoz képest hogy mentett cica, jó ízlése van. Alus Whiskas alá nem megyünk, semmit nem eszik meg csak a még drágább alus Felix-et, ha olyanja van még azt is ott hagyja.

A múltkor megmutatta hogy a Whiskas sem jó, odaállt a tál elé és úgy csinált mint aki el akarja ásni a kakiját -.-

Bármennyire is szeretem, ennél drágább kajára nem futja.


3, Költözünk másik albérletbe. A cica a környéken nőtt fel, nem tudom hogy fogja viselni. Az biztos hogy ki már nem fog járni pisilni, eddig sosem használta az almot.

Hogyan szoktassak rá egy 4-5 éves úrihölgyet az alomra?

Melyik ami még az "egészséges, cica szereti de nem egy vagyonba kerül" kategória?


2012. nov. 29. 19:20
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Egyet kifelejtettem, a legfontosabbat. Karom.

Hatalmas, elhanyagolt karmai vannak. Többször beleakadt már vele dolgokba. Érdemes levágatni ha kinti-benti cica?

Állatorvoshoz vigyem?

Meg tud birkózni vele? Ez a kis haramia egy pillanat alatt lehúzza a bőrt az ember kezéről.

Egyszer próbáltam bolhanyakörvet ráadni, éppen hónap vége volt, már nem futotta a cseppre.

Többet nem próbálkozom ilyesmivel :)

2012. nov. 29. 19:23
 2/13 Vicuska87 ***** válasza:
52%

Húúh, hát először!


Állatorvoshoz mindenképpen érdemes elvinni, hogy megnézze az egészségi állapotát!

A körmöt le kell vágni, mert belenőhet a talppárnájába!

Kaparófára szoktatás, oda viszed a cicát napjában többször is, és óvatosan a mancsaival imitálod a kaparást! Minél többször annál jobb!

Ne haragudj, de a Whiskas a tápok legalja. Inkább nézz neki, a zoofaston, egy közepes minőségű száraztápot, mondjuk Joserát. Mellé adhatsz neki, csirke nyesedéket, sajtkrémet, joghurtot, tejfölt, perzse ebből csak 1 teás kanállal.

Az almot megkell neki mutatni, és ha szerencséd van, akkor magától fogja ahsználni majd! Ha nem, akkor jön a figyelés, és ha heyezkedik, akkor gyors az alomba rakás, de hátha erre nem lesz szükség!


És mindenképpen ivartalaníttasd a cicát, mert úgy könnyebb lesz neki is, és neked is!

2012. nov. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszodat!

A cica ivartalanított már, és egészséges hál'Istennek, a problémák az új keletűek :)

Próbáltam ezt a módszert a kaparófánál amit mondtál, de akármennyire óvatos voltam csak megijedt a cica és elrohant :) Nehéz eset.


Tejfölt yoghurtot szoktam neki "nasinak" adni, de sajnos a felixnél jobb tápra már nincsen pénzem. Whiskast már csak akkor kap ha megunta a felixet, de nem tűnik úgy hogy probléma lenne azzal a kajával.

Amikor befogadtam úgy nézett ki mint egy kopott szőrseprű, most gyönyörű és fényes a bundája :)


Remélem hogy sikerül a kaparófára meg az alomra szoktatás, mert az új albérletben nem a miénk lesznek a bútorok és nem szeretném hogy tönkretegye őket :(

2012. nov. 29. 19:51
 4/13 anonim ***** válasza:

1.Próbáld ki a macskamentát,hátha akkor használni foja a kaparófát.Nem árt levágatni a körmét,ha olyan nagy.

2.Próbáld ki az Aldiban kapható konzerveket,alutasakos eledeleket.Ezekben nincs színezék,tartósítószer,aromaanyag,és ha jól emlékszem,cukor sem.Az alutasakosból 8 db olyan 650 körül van,a tálkásból 100 ft/db,a konzerv pedig 115 ft.

3.Rá lehet szoktatni az alomra,nagyon könnyen.Ha látod,hogy keresi a helyet,vagy kapargál,akkor gyorsan tedd bele.

2012. nov. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket, igyekszem :)

Nem hiába mondtam hogy válogatós a szentem :(

Szinte minden macskakaját kipróbáltunk már, ami nem ilyen drága tenyésztőknek való táp.

Tescótól kezdve a lidl-ig végigkóstoltuk az összes "saját márkás" eledelt, megvolt a Kitekat meg a többi hasonló márka is.

Egyszerűen hihetetlen, mindegyiket otthagyja.

Szárazból veszek neki drágábbat ami direkt ivartalanított macskáknak van, de azt csak nassra eszi, vagy ha későn érünk haza és éhen akar halni.

A felixből is csak a halasok mennek, a marhásat néha-néha megeszi, de úgy kell könyörögni neki.

A csirkésre csinálta azt a mozdulatot :)

Egyébként kapott már natúr lazacszeletet is, és pár falat után otthagyta! Kapott a párom nyers csirkemelljéből, kapott grillcsirkét.

Semmi.

Bezzeg a pizzára, a majonézre és az őrizetlenül hagyott töltöttkáposztára azonnal ráveti magát :))

2012. nov. 29. 22:35
 6/13 Mecse ***** válasza:
100%

Ami nem volt még említve az az hogy amikor a tál elé áll és úgy csinál mint aki betemeti a kakiját ahogy te mondtad, az abszolút nem azt jelenti hogy nem tetszik neki ami a tálban van.


Ez egy ösztönös mozdulatsor, nekem mindkét cicám csinálja, imitálják hogy elássák az elemózsiát (ahogyan vadon élőként tennék), hogy más élőlény ne találhassa meg. Volt itt is róla kérdés nem is egyszer, nagyon-nagyon sok ember cicája csinálja ezen oldal látogatóinak köréből is.


Arra hogy nem eszik meg semmit amit elé raktok -most nem próbállak meggyőzni hogy ezek a reklám kaják rosszak a cicának mivel nem erről szólt a kérdés- , picit keményebben kell bánni vele. Amennyiben nincsen semmilyen betegsége ami lehetetlenné tenné számára azt hogy ilyesfajta eledeleket egyen (étel allergia vagy egyéb), akkor egyszerűen ki kell bekkelni azt hogy egy ideig nem eszik amikor csak az van előtte mondjuk. Nem szabad megsajnálni olyankor és adni neki mást, hanem megvárni amíg annyira éhes lesz, hogy megeszi.


Ez így nagyon szigorúan hangzik, de muszáj, hogyha a dívát játssza veletek, azt nem szabad hagyni.


Abban is bizonyos vagyok mondjuk hogy nem éhes (lehet hogy egyszerűen nem egy haspók cica, akkor nemigen van mit tenni ha elvan azon hogy száraztápot rágcsizik), mert ha az lenne, akkor rávetné magát bármire aminek étel-illata van.


Annyit még hozzátennék hogy ha nem futja nektek jobb macskaeledelre, lehet a cicának csirkét adni pl. belsőséget is, vagy maradék csirkemellet, fejet akár főzve vagy akár nyersen is, amiből lehet hogy olcsóbban kijöttök, neki viszont sokkal közelebb van a természetes étrendjéhez mint a tartósítószer meg cukor meg gabona meg az összes többi ami a Whiskas-és társaiban benne van.

2012. nov. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Mecse ***** válasza:
100%

Ah oké, nem olvastam el az utolsó válaszodat (jellemző hogy egyszer nem olvasok végig egy válasz-sort és akkor valami fontos volt az egyikben amire nem érdemes már reagálni, tipikus nekem :D), látom próbáltátok nála a csirkét, halat ilyesmit.


Akkor ezt gondolatban töröld az előző hozzászólásomból :)

2012. nov. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod :)

Ez valóban új volt hogy ez a mozdulat nála mit jelent, én abból indultam ki, hogy azóta nem eszi meg egyáltalán a csirkés tápokat.

NEm, igazán nem tudok mit csinálni vele, éhesnek éhes mert úgy szirénázik mint egy riasztó.

A Felixet eleinte két pofára zabálta, de úgy tűnik megunta és semmi nem jó neki helyette. Azért nem 2 kiló a cica, lehet szüksége is lenne egy kis fogyókúrára :)

Tényleg nem tudom miért nem eszik húst sem.

Belekóstol, otthagyja. Aztán néz mérgesen :)

Bezzeg ha pizzát adnék neki, nem lenne gondja.

Nem hiszem hogy az egészségre hajtana :D

Egyszer kapott valami ilyen drága tálcás kaját próbára egy állatboltból, sajnos nem tudom milyen fajta volt. Na abba meg beleszagolt és otthagyta.

Tehát nem értem, csak az enyém csinálja ezt? Enni enne mert folyamatosan kér, de aztán mindent otthagy.

A múltkor kemény voltam vele, megrohadt a kaja a tálban, eszében sem volt addig (utána pláne nem :)) megenni.

2012. nov. 30. 15:40
 9/13 Mecse ***** válasza:

Hát ilyen tipikus "szolgáim tegyetek róla hogy nekem jó legyen" karakterű cicád van :)


Szóval emberi kaját bezzeg enne. Látod ezért nem szabad hagyni ezt állatoknak.


Viszont most arra gondoltam hogy azt megtehetnétek hogy lassanként "átszoktatjátok" a macskakajára (vagy sima husira), úgy hogy keverve adtok neki kaját, olyat amit nagyon-nagyon szeret (legyen az pizza vagy bármi ami nem neki való de imádja), keverve azzal amire szeretnétek rászoktatni (akár Whiskas vagy bármi is az), olyan módon legyen keverve hogy ne tudja kikerülni(!) a macskakaját, csak úgy ehesse meg amit szeretne hogy eszik vele macskaeledelt is. Ezt így folytassátok egy ideig, majd elkezdhetitek csökkenteni az emberi kaja adagot és a végén csak a neki való eledel marad.


Ez új eleségek beszoktatása esetében bevett gyakorlat, szóval gondolnám hogy elméletben működnie kellene ez esetben is, vagy legalábbis egy próbát megér.

2012. nov. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

NAgyon hasznos ötleteket adsz, köszönöm :)

Fogalmam sincs mivel etethették régen, én úgy egy fél éve "nyertem meg" a cicát.

Szegénykémet vagy 2 éve itt hagyta a gazdája, addig egy idős néni etetgette, majd kinézett magának engem, és egyszercsak szó nélkül fogta magát, bejött utánam a lakásba és ott is maradt :)

Kipróbáljuk majd ezt a hozzászoktatást.

Feltételezem régről maradhatott meg neki ez a mánia, mert ahogy mondtam, azóta csinálja hogy megunta a mostani cicakaját.


Akkor már még egy dologban kérném a tanácsod :)

Írtam, költözünk. Jópár kerülettel arrébb.

A cica itt nőtt fel, itt voltak a "gazdái", ezt a környéket ismeri.

Nem tudom biztosan jó lenne-e neki ha kirángatnám innen.

Azt tudom hogy nagyon ragaszkodik hozzám, egyszer hagytuk itt egy hétvégére amikor nyaralni mentünk a párommal.

MEgbíztuk a nénit hogy vigyázzon rá, de a macs csak ült kint az esőben és nem volt hajlandó elmozdulni a kaputól amíg haza nem értem.

Szegénykém nem tudom hogy az viselné-e meg jobban hogy itthagyom, vagy az ha ismeretlen helyre kerül, és nem tud kijárni, holott eddig "közöskerti cica" volt. :(


Mit tanácsolsz?

2012. nov. 30. 16:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!