Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik a legjobb és megfizethe...

Melyik a legjobb és megfizethető macskakaja?

Figyelt kérdés
Száraz és nedves is érdekelne. Még nincs cicám, de szeretnék és előre érdeklődök, hogy mi lenne jó.

2018. aug. 9. 18:54
 1/4 anonim válasza:
0%

Száraz sonka, nedves sonka.

Attól függ mennyire mély a pénztárcád.

2018. aug. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%

Attól függ, mi lenne neked a megfizethető?


Mindenképpen olyat keress, aminek 50% feletti a hústartalma, és lehetőség szerint gabonamentes.


A megfelelő kategóriából legkedvezőbb árban az Animonda Carny van, ha a leendő cicád elfogadja, szerintem maradjatok ennél.

A Miamor is elég népszerű cicás körökben, ez sem vészesen drága. Az én cicám ezt még nem kóstolta, de tervben van.

Én Cosma Nature-rel etetem a kicsikémet, teljesen odavan érte. Az illata is nagyon finom, ránézésre is guszta, jobban néz ki, mint amit én eszek.... :) Viszont a Cosma viszonylag drága fajta.


Szárazból én Roycal Caninnal etetek, valaki esküszik rá, valaki ki nem állhatja. Én ezzel etetem az enyémet, de nálunk eleve semmilyen száraz nem ízlik, csak konzervbe keverve. Ez árban úgynézem, kábé középkategória.

A Feringa, a Josera és a Concept for life még olcsóbb, de jó fajta száraztáp.


Orijen, Acana, Applaws és Real Nature népszerűek még (nedves-és szárazeledelből egyaránt), de ezek kevésbé pénztárcabarát kategóriák.


A zooplus oldalán szinte mind megtalálható ezekből, nézz szét, nézd meg az összetevőket, árakat, véleményeket, sokból elérhető kóstoló-és próbacsomag.


Whiskas, Kitekat, Friskies és társai pedig kerülendők! (4% hús, többi gabona, cukor, ízfokozó - minek egy cicakajába vaníliaaroma?)


Nem tudom, honnan és milyen cicust tervezel, de az is jó kiindulópont lehet, hogy addig mit kapott, mihez szokott, mi ízlik neki. Lehetőség szerint regsiztrált, jó hírű tenyésztőtől, vagy állatotthonból/menhelyből próbálj meg cicásodni. Mindkét helyen figyelni fognak arra, hogy egészséges (fertőző betegségekre szűrt,oltott, paraziztamentes, esetleg ivartalanított, chipezett) és jól szocializált (barátságos, alomot és kaparófát magabiztosan használó), cicát adjanak.



Mielőbbi boldog cicásodást kívánok. :)

2018. aug. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

2. válaszoló nagyon szépen kifejtette, amit tudni kell a tápokról


-üdv, egy állatorvosi asszisztens

2018. aug. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kedves második, nagyon köszönöm a részletes választ, sokat segítettél! :)
2018. aug. 10. 23:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!