Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti bolti vagy házilag készítet...

Ti bolti vagy házilag készített fogkrémmel mossátok a cicátok fogát?

Figyelt kérdés

Épp fogkrémet akartam rendelni a cicáinknak, amikor rátaláltam egy angol nyelvű weboldalra, ahol leírják, hogy kell házilag cicafogkrémet készíteni (ez az az oldal mellesleg: [link] )

Ebben legalább biztos nincs semmi fluorid, vagy káros színező, ízfokozó anyag...Vagyis nem tudom, a szóda-bikarbóna lehet káros a cicáknak? Nyilván ha a fogukat mosnám szóda-bikarbónás pasztával, csak egy nagyon pici mennyiség kerülne be a szervezetükbe, de az a pici mennyiség se károsíthatja pl. a veséjüket vagy valami?

Szerintetek kipróbáljam ezt, vagy inkább netről rendeljek ilyen "bolti" fogkrémeket nekik?


2018. aug. 11. 23:33
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Most jutott eszembe, hogy olvastam, embereknek is ajánlják pl. fogfehérítésre a szódabikarbónát, de azt mondják, nem szabad naponta használni, mert károsítja a fogzománcot. A cicák fogát is ugyanúgy károsítja, ha naponta mosom vele?
2018. aug. 11. 23:37
 2/15 anonim ***** válasza:
32%

Irigyellek... Igen. Bar nekem lenne idom ilyeneken akarcsak gondolkodni.

Nalunk a macska verebet, galambot, denevert fog es megeszi. Nincs igenye fogmosasra. Az evolucio ezt megoldotta neki.

2018. aug. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
29%
Na ha a Cirmosom megtudná, hogy macskafogmosás is van, nálam is nagyobbakat nézne... Szerencséje, hogy jelölgető körúton van valahol az erdőben.
2018. aug. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
37%
Esküszöm, már nem tudják az emberek, milyen vállalkozási ötlettel rukkoljanak elő, de mindig van hülye, aki megveszi. Macskának fogmosás... A következő a hónaljdezodor lesz.
2018. aug. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Elég ciki, de a mi macskáink már elmúltak 1 évesek és csak nem rég tudtam meg én is, hogy a cicáknak is meg kell mosni a fogát..Eddig soha senkitől nem hallottam, hogy mosná a cicája fogát, csak neten olvastam pár napja, hogy ha nem mossák napi szinten, pl. begyulladhat az ínyük és kihullhatnak a fogaik, a förtelmes szájszagról nem is beszélve..Szóval nem szeretném, hogy akár évek múltán szenvedjenek a rossz fogaik miatt, ezért akarom elkezdeni mosni nekik.
2018. aug. 11. 23:54
 6/15 anonim ***** válasza:
58%

Ugye azokat a cikkeket olyanok írták, akik ezeket a fogkrémeket árulják?

Én angolt tanítok, és biztosíthatlak, hogy ha nem küldöd el a macskádat nyelvórára, akkor félreértés miatt fogja bekapni egy hatalmas kutya. Ja és a macskákat nagyon spéci módszer szerint kell tanítani, szóval dupla annyiba kerül az oktatás, mint az embereknek.

2018. aug. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
63%
Azért befizetnék egy videóra, amiben macseknak fogmosás van. Sérülés nélkül :)
2018. aug. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
63%
Mik nem vannak!Sok múlik szerintem azon is, hogy mit eszik (ha csak nedveset,az nyilván nem jó a fogainak).Lehet kapni fogkő megelőző termékeket,vagy van erre kifejezetten dental száraztáp is,de fogmosásról nem hallottam még.
2018. aug. 12. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
50%
Bezzeg szegény oroszlánokra senki nem gondol a szavannákon. Nekik nyugodtan kirohadthatnak a fogaik, mert nem küld nekik senki fogkrémet, és fogkefét.
2018. aug. 12. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Micur34 ***** válasza:
69%

Ezt sem hallottam még, hogy a macskáknak fogat kellene mosni... :D elég groteszk az előttem lévő látvány, hogy a vadonban egy antilop mossa a tigris fogát :D Hidd el hülyeség, nem kell mosni csak marketing.


Vannak megfelelő jutalomfalatok amik elvégzik ezt a feladatot, kutyáknál is és macskáknál is :D

2018. aug. 12. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!