Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti bolti vagy házilag készítet...

Ti bolti vagy házilag készített fogkrémmel mossátok a cicátok fogát?

Figyelt kérdés

Épp fogkrémet akartam rendelni a cicáinknak, amikor rátaláltam egy angol nyelvű weboldalra, ahol leírják, hogy kell házilag cicafogkrémet készíteni (ez az az oldal mellesleg: [link] )

Ebben legalább biztos nincs semmi fluorid, vagy káros színező, ízfokozó anyag...Vagyis nem tudom, a szóda-bikarbóna lehet káros a cicáknak? Nyilván ha a fogukat mosnám szóda-bikarbónás pasztával, csak egy nagyon pici mennyiség kerülne be a szervezetükbe, de az a pici mennyiség se károsíthatja pl. a veséjüket vagy valami?

Szerintetek kipróbáljam ezt, vagy inkább netről rendeljek ilyen "bolti" fogkrémeket nekik?


2018. aug. 11. 23:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
63%

WTF? A macskának kell fogat mosni?


Uhh én eddig nem mostam, remélem nem zárnak börtönbe állatkínzásért, ha ez kiderül... :s

2018. aug. 12. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
70%

Az én cicám nagyon odafigyel a fogaira.Van kis keféje amit ő fogkefének használ.Odatartom neki és ő addig rágcsálja míg valami ki nem jön a foga közül.Meg láttam már,hogy egyéb tárgyakat pl fogpiszkálónak használ.De azt biztos nem hagyná,hogy megmossam a fogát.

Royal Canin Oral Care mi most ezt próbáltuk ki és úgy néz ki,hogy szereti a cirmók.Szerintem te is inkább valami ilyesmivel próbálkozz.

2018. aug. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
21%
OFF: Van ettől vadabb is: fogdokinál hallottam, hogy a barátnője leszedi a kutyája fogköveit :) ON
2018. aug. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
A 8., 10. és 12. válaszolónak köszönöm a válaszaikat :)
2018. aug. 12. 17:22
 15/15 anonim ***** válasza:
26%

A sok fikázó előttem író, tipikus válaszra: kutyának is, macskának is kialakulhat a fogain fogkő, amit aztán ultrahanggal altatásban távolít el az állatorvos. A sok gagyi táptól is. Egyáltalán a mai életmódjuktól is. A fogkő meg okozhat ugyanúgy, mint az embereknél fogbetegséget, fogfájást, a korral meg ez fokozódik.


A fogkőeltávolító jutalomfalat egy ,,,,, nagy marketingfogás, amin lehet pénzt keresni, különösen az óccsó jutalomfalatoknál.

Talán a drágábbak érnek valamit.


Igen, a fogmosás nem rossz ötlet. Kutyának is, macskának is.


Csak akinek a macskája fogyóeszköz, éppen azt se tudja, melyik erdőben kóborol, volt egy, lesz másik, óccsó jutifalatot se vesz neki, maradékokon tartja, b.romságnak tartja az egészet, az majd pont erre fog pénzt költeni. Inkább vesz magának még egy csini kínai cipőt.


A kérdezőnek a kérdésre válaszolva: embereknek fogfehérítésre ajánlják ugyanezt a szódabikarbóna kicsi vízzel és dörzsöljed a fogad. Vagy tizenöt-húsz éve kezdődhetett ez a fogfehérítéses dolog itthon, passz. Szóval ittál már szódabikarbónát? Égő gyomorra szoktuk, háziasan egy teáskanál szódabikarbóna nagyon gyorsan lenyelve, és utána víz. Igény szerint. A szódabikarbóna sós kicsit, és nem valami jó ízű. Amíg megiszod, addig gáz. Ezért írja a recept (az angol) az édesítőszert.

Nem ismerem a bolti kutya-macska fogkrémek összetételét, egynek a plakátját láttam az állatorvosnál, ami valami barátságosabb cucc.

Szerintem a szódabikarbóna ízét a macska nem fogja szeretni.


Kapható ujjra húzható fogkefe, és vettem is, csak szerintem az neki nagy. Én szoktam masszírozni az ínyét alkalmanként.


Állatorvosnál kérdezz rá van valami káros anyag mentes, lenyelhető fogkrém, és azt egy ilyen ujjra húzható kutyafogkefére (kutyának van elvben) rá lehet kenni. Vagy kis fogkefére. Illetve úgy tudom, hogy ezt a fogkrémet önmagában elfogyaszthatja a cica, és így tisztítja a fogakat.

2018. aug. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!