Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek cica örökbefogadás...

Szerintetek cica örökbefogadásnál miért találják ki az örökbeadók, hogy kizárólag benti tartással lehet vinni egy cicát?

Figyelt kérdés

Nem betegségfüggő és nem is a cica jellemétől függ. Egyszerűen minden macskára ez vonatkozik az adott helyen (több helyen is). Ez már majdnem állatkínzás, nem? Ha a sajátjaimból indulok ki.

Egy macskám nem hajlandó bejönni, egy nem hajlandó kimenni, kettő pedig nappal kint tekereg, éjjelre bejön.


2018. aug. 17. 22:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%
Nem, ennek semmi köze az állatkínzáshoz. Pont hogy azért benti tartással adják, mert a legjobbat akarják a cicáknak. Nagyon sok veszély leselkedik kint egy cicára, főleg,ha a gazdájának még ahhoz sincs elég esze,hogy ivartalanítani elvigye az állatokat. Ez tévhit,hogy a macska nem tartható lakásban, azt szokja meg ahogy tartják kiskorától kezdve. Ha bent, akkor az is teljesen megfelel neki, viszont így biztonságban lehet.
2018. aug. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nem mondanám, hogy azt szokja meg... Kertes házban lakunk, elég macskabiztos környéken. Mind a négyen ivartalanítva vannak, a két cicalányom, akik kijárnak, ők addig bent voltak, ameddig nem lehetett őket ivartalanítani. Mindenáron a szökés járt az eszükbe. Amikor végre kimehettek, olyan örömöt, és hálát én még emberen sem láttam soha... Az tény, hogy hülyének nem adnék plüss állatot sem, de hogy miért nem lehet ezt rugalmasan kezelni, azt nem értem.
2018. aug. 17. 23:21
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom,nekem két benti macskám van, születésüktől fogva így tartom őket, nem akarnak kiszökni. Sok benti macskás ismerősömnek is hasonló a tapasztalata. Azért nem kezelik ezt szerintem rugalmasabban, mert azt bárki mondhatja, hogy ő biztonságos környékre engedné ki az állatot. Aztán meg mindig jön a meglepettség,hogy jaj, Cirmit elütötték/megmérgezték/agyonverték/lelőtték/szétmarcangolta egy kutya, a fene se gondolta, hogy ez lesz belőle. Szóval érted... Abba nem lehet belekötni, ha bent tartja. Mondani meg lehet bármit. Aki nem fogadja el ezeket a szabályokat az máshonnan is tud cicát szerezni.
2018. aug. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
95%

Mert számukra a macska nem csak fogyóeszköz. Ha megmentek egy cicát a haláltól, felnevelem, ápolom, szeretem, beadatom minden oltását, chipeltetem, ráköltök a kezelésére 200ezer forintot meg rengeteg éjszakát (pl. cumiból etetés), akkor nem fogom hozzávágni az első emberhez, hogy persze vigyed, tartsad az utcán, majd ha elviszik vagy elüti az autó vagy megöli valami, akkor kapsz másikat...

Sajnos nagyon jól tudom, hányféle veszély leselkedik egy kinti macskára. Hadd legyen már az állatmentőknek joguk eldönteni, hogy milyen helyre adják őket.

Majd ha te is mentesz állatokat, ha te is ellátsz naponta 5-10 sérült macskát, ha nálad is 20 beteg állat lesz ideiglenesbe, akiket kezeltetni kell és gazdit találni nekik, majd ha hozzád is bedobnak árvákat "a gyereknek mégse kell" címszóval, utána hozzászólhatsz a témához.

2018. aug. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van... 22-es csapdája... A sok se**fej miatt a normálisak szívnak... így akarjon az ember maccsot menteni. Én nem kapom meg, mert nem vállalom, hogy csak bent, pedig a macskáimnak arany élete van. A másik megkapja és visszaviszi, mert a cica lebontotta a tapétát...
2018. aug. 17. 23:57
 6/21 A kérdező kommentje:
Utilsú válaszoló, rèszben neked is igazad van :) köszi a választ. Tisztulnak a kép. Azért vicces, hogy ezt Ti itt jobban megindokoljátok... :)
2018. aug. 18. 00:01
 7/21 A kérdező kommentje:
Bocs a telefonom segít írni...
2018. aug. 18. 00:02
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Egy felnottkent, frissen orokbeadott cica tuti, hogy az elso nap eltunik, ahogy kiengeded a szallitokosarbol. Ezert (is) kovetelmeny az, hogy benti cica legyen.
2018. aug. 18. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kerted meg van csinálva macskabiztosra (ebben tudnak segíteni tippekkel), akkor általában engedik oda is.
2018. aug. 18. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Salx Narval ***** válasza:
22%
És ki a fene ellenőrzi, hogy kint vagy bent tartod az állatot ha már elvitted? Onnantól az már az örökbefogadó felelőssége, hogy hol tartja. Az örökbe adók adnak egy tartási javaslatot ami szerintük az állat érdekeit szolgálja de biztos, hogy nem fognak senkihez kimenni utólag, d ha tegyük fel ki is mennének mégis mit tehetnének, elvinnék a macskádat? Az enyém is maga döntötte el, hogy hol akar lenni és én is viszonylag biztonságos környéken lakom de nyilván így is több veszélyforrás van kint mint a lakásban, viszont szabadon él amíg vigyázni tud magára. Hát, döntse el mindenki hol és hogyan akarja tartani az állatait én nem akarok állást foglalni mert minden gazda, minden macsek, minden hely és helyzet más.
2018. aug. 18. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!