Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kis cicákat csak leválasztás...

Kis cicákat csak leválasztás után ajanlatos elhozni még akkor is ha mi magunk adnánk neki sima tejet?

Figyelt kérdés
A vegét úgy gondoltam hogy amíg nincs elhozva anya tejet iszik elhozom és sima dobozossal folytatjuk amíg rátér a szilárd kajára konzerv ilyesmik. A válaszokat köszönöm előre is!

2018. aug. 18. 17:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Ne hozd el! Nemcsak a tej miatt kell neki az anyja! És milyen sima tejről beszélsz? Tehéntejet tilos! Jobb lenne, ha egyáltalán nem hoznál el macskát! Tájékozódj előbb!
2018. aug. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
12 hetes korukig érdemes az anyjuk mellett tartani őket.Erősebb lesz az immunrendszerük,sokat tanulnak is tőle.Ebben a korban esznek is már.Kicsike szopizós cicát nem hoznék el.Ha szopiztatni kell egy kiscicát(mert kidobták stb),akkor van speciális cicáknak való anyatejpótló tápszer.A tehéntej nem jó,akkor már kecsketej.De a legjobb nem idő előtt elhozni az anyja mellől.
2018. aug. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Metionin ***** válasza:
100%

1. Sima tejet nem adunk a macskának, ha mindenképpen tejeltetni akarod akkor laktózmentes, de van amelyik felnőttkorában attól is beteg. Szóval leválasztás után szoktasd szépen vízre, az a biztos.

2. Ha nem szükségállapot (pl. beteg anyacica vagy anyacica meghal, nincs teje stb.) akkor mindenképpen maradjon amíg le nem választja az anya. Fontos tápanyagok vannak az anyatejben, nem mellesleg rengeteg alap dolgot az alatt az idő alatt tanul meg a kölyök amíg az anyjával és az alomtestvéreivel van.

2018. aug. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
12 hetes koráig fontos, hogy az anyja és a testvérei mellett legyen akkor is, ha látszólag nem foglalkozik velük. Sokkal jobb természetű, kiegyensúlyozottabb cica lesz így. A tehéntej semmiképp nem jó! Ha muszáj, akkor cica tápszer, de ha ott van az anyukája, hagyd szopizni! Így lesz egészséges, erős cica. Inkább várj még pár hetet, mint hogy aztán állandóan orvoshoz kelljen vinni!
2018. aug. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Kösszönöm az értelmes válaszokat az értelmetlen válaszok nem is érdekeltek.Csak érdekeltek mások véleményei mielőtt meg kapnám a cicust.Elsőnek is konzerv macska kaját fog kapni ha már készen áll.
2018. aug. 19. 18:16
 6/13 A kérdező kommentje:
Mellesleg mért ne hoznám el ha már el lehet nem más mondgya meg hogy mikor hozhatnám el mint a cicák annyának a gazdája.
2018. aug. 19. 18:17
 7/13 A kérdező kommentje:
És a sima tej alatt bolti tejre gondoltam.
2018. aug. 19. 18:19
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Törvényileg meg van írva, hogy 8 hetes korig az anyjával kell lennie. Ha meg akarsz a kismacskával kitolni, nem hozod el 12 hetes koránál hamarabb. Különben lesz egy viselkedésproblémás macskád!

A tehéntejtől meg fosni fog. Nem kell neki tejet adnod!

2018. aug. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha meg nem akarsz*
2018. aug. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

-Tehéntej nem jó a macskának,ez tévhit,sajnos sokan még mindig nem fogják fel.Azt hiszik ha kárt okozna a macskában,akkor a macska virnyítana a fájdalomtól,holott gubbadni fog meg fosni,amit udvari cicánál észre se vesznek.

-Az anyamacska gazdája nem biztos,hogy tudja,hogy 12 hetes korukig a cicáknak milyen jó lenne az anyjuk mellett.Nekem négy hónapos múlt a cicám.Benti,nem engedem ki,a kerítés nem macskabiztos,a környék is tele van beteg macskákkal.Nekem is odaadták volna hamarabb,de kivártam,pedig hidd el,lett volna kedvem cicázni hamarabb is,de én azt akarom,hogy egészséges legyen,és sokáig legyen családtag.Így kaptam egy szobatiszta,idegileg meg fizikailag is egészséges cicát.Volt beteg mentett cicám,nem mindegy,hogy az évenkénti oltásra viszed csak,vagy feszt hordod a dokihoz mert már megint valami kínja van.Ez se a macskának,se a pénztárcádnak nem jó,nem beszélve arról,hogy szörnyű nézni ha a szeretett állatod beteg.

-Vannak száraztápok is kölyökmacskáknak, nagyon jó összetétellel.Szeretik ropogtatni,a fogaiknak is jók.Nálam mindig van előtte száraztáp,plusz reggel-este konzervet kap.Magas hústartamút,gabonamenteset.Nem olcsó kajákat kap.Hosszú távon szintén az egészségét szolgálja ha rendes tápot kap.Adhatsz neki főtt húst is,halat is majd.Természetesen só meg fűszerek nélkül kell nekik megfőzni.


Sorolhatnám még,mi kéne a macskádnak.Nézz utána a felelős macskatartásnak,oltásoknak,ivartalanításnak,tápok,játékok,alom..stb árának.Kalkuláld bele, hogy beteg is lehet olykor, mindig kell legyen elég pénzed egy esetleges állatorvosi vizithez.A cica nem csak annyi,hogy cuki, meg de jó megsimizni.Foglalkozni és költeni kell rá,nem csak úgy van.

2018. aug. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!