Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a macskával?

Mit csináljak a macskával?

Figyelt kérdés
Van egy kiscicám 4 hónapos kb és minden nap hajnali 5kor felkel, elkezd rosszalkodni. Asztalra megy, kikaparja az egész almát. Stb, rosszalkodik. Mit lehetne vele csinálni?

2018. aug. 19. 05:22
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Most is épp kiborította a zacskóból az almot....
2018. aug. 19. 05:24
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Jelzésértékűen adsz egy tockost neki-és arrébb teszed.
2018. aug. 19. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
Előbb utóbb elhagyja ezeket a reggeli rosszalkodásokat. Addig pedig óvintézkedéseket kell bevetni, nem szabad olyan dolgokat előhagyni, amit leverhet, széttéphet, kárt tehet. Olyanok, mint a gyerekek. Most én is a második kicsit nevelem. Az előzőnél a szobanövény nagy nehezen túlélte, bár kissé megfosztva, most kezdődik elölről (szintén 4 hónapos). Az almos zacsit ne tartsd számára elérhető helyen, az alomtálca alá meg tegyél valami rongyot ami minden irányból túl lóg. Vagy vegyél magasabb falú tálcát. Az enyém nap közben lefárad rendesen, sokat játszik a másikkal, ezért az éjszakát elég jól átalussza. Nem szoktam hagyni, hogy nappal órákat aludjon.
2018. aug. 19. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
39%
Ezzel jelzi azt,hogy éhes,eljött gazdi az etetés ideje.Etesd meg.
2018. aug. 19. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%

Még kicsi. Ez eltarthat 1-2 éves koráig is. A macskák egyébként is éjszakai lények. Egyébiránt, sok esetben segít egy másik kiscica is, hiszen akkor le tudja köti Mmagát, van játszótárs. De csendes sem egyedül, sem többedmagával nem lesz.

Nem halad van, macskád!

2018. aug. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%

Kölyök, kialudta magát, tele van energiával. Ez normális.

Kelj fel, adj neki enni ilyenkor, hátha utána nyugton marad még egy kicsit.

Várhatóan felnőtt korára nyugisabb lesz.

2018. aug. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 3 évesen is ezt csinálja, bár mérsékeltebben. Megszokta a napirendem, én fél 6kor kelek, ő 5 körül elkezdi a kis dolgait (mászkál, wc-zik, vagy csak prüttyög mellettem az ágyban, vagy ha olyanja van kipakolja a szemetest a szobában, vagy nyávog). Ez is zavaró, de régebben kipakolta a konyhai kukát, szétkaparta az almot, kaparta az ágyat stb. Én párna hozzávágásával jelzem, hogy bizony aludnék még vasárnap 5kor.
2018. aug. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
Igen, ezt valószínűleg ki fogja nőni. Az enyémek is ilyenek voltak kicsiként, de kb.6-7 hónapos korukra ezt kinőtték. És így igaz, ne hagyd,hogy napközbe aludjon, ha napközbe kellően elfárad átalussza az éjszakát.🙂
2018. aug. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. És igen az alommal kapcsolatban eszembe jutott már egy magasabb falú alom, illetve ezek a macskawc-k. Azok mennyire jók a cicáknak?
2018. aug. 19. 14:18
 10/11 anonim ***** válasza:
Én vettem egy mezei műanyag dobozt a 100 ft-osban, ami befér a WC mellé. Jó magas faló, alomkikaparás megszűnt. Tisztítani ugyanúgy lehet.
2018. aug. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!