Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen a cicád jelleme, mik a...

Milyen a cicád jelleme, mik a legfőbb tulajdonságai? Milyen fajta cicád van?

Figyelt kérdés

Mik a jó és rossz tulajdonságai? :)


Nekem 1 éves nőstény perzsa. Nem egy bújós cica, sosem bújik az ölembe, de mindig jön utánam, akárhova megyek. Néha mikor kimegyek a fürdőbe, jön utánam, de csak mondjuk megmosom a fogam, 2 perc múlva kullog vissza velem... :D

Állandóan velem alszik, de csak a lábamnál. Folyton mosdat. Szeret lejmolni és harapdálni. A legidegesítőbb, mikor fogom a kajás dobozát, hogy enni adok neki, addig vernyákol, míg meg nem kapja. Előtte hangja sincs... :D


2018. aug. 21. 11:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik egy menhelyről mentett fehér cica, kicsi korában került ide. Kimondottan hálás és bújós. Nap közben kint bogarászik, de reggel és este a wc-re is utánam jön. Együtt alszunk, néha az éjjeliszekrényen alszik, de van, hogy arra ébredek, hogy mellettem van és a fejecskéje a párnámon. Kedves, barátságos cica.

A másik még kicsi, 4 hónapos (találtuk). Égetnivaló kis ördög, foylton rámol, nem szeret ölben lenni, de már attól beindul a doromb, ha csak ránézek.

A harmadik már idős, magának való bölcs öregasszony. Kicsit érdekmacska, csak akkor hízeleg, ha enni kér és csak télre költözik be ha már befagy a segge.

2018. aug. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy 1 éves Maine Coon kandúrom van.


Ő sem bújós, ölben lenni utál, viszont nagyon szeret a közelemben tartózkodni, ha a gépnél vagyok, az asztalon vagy alatta pihen, valamint a párnámon alszik a fejem fölött (vagy a lábamnál). Gyakran jön hangosan dorombolva, majd ledobja magát mellettem, hogy vakargassam meg az állát.


Mindenhova követ, a konyhában néha egy sámlin ülve figyeli, hogy mit csinálok, vagy a fürdőszobában is ott van, ha tusolok, majd velem távozik, ha végzek. Reggelente jön ébreszteni, nyávog, dorombol, majd az ágyon ülve megvárja, hogy felkeljek, és már automatikusan megy előttem a fürdőszobába, ismeri a rutinomat. :D


Nagyon játékos, de sokat lustálkodik is. Fekve eszik, csak magához húzza a tálat és kipiszkálja a kaját. Vízivás ugyanez, belemártogatja a "kis" mancsát és arról iszik.


Most a 8 kg-t súrolja, de még elég fiatalka, 3 éves korukra érik el a felnőtt méretet.

2018. aug. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
5 és fél hónapos teknőctarka nőstény cicánk van, 5 és fél hetesen került hozzánk. Nem egy érzékeny nebáncsvirág, rögtön elkezdett játszani velünk, az idegeneket is rögtön megkörnyékezi. Nehezen fegyelmezhető, általában minden módszer hidegen hagyja (már a vízzel való spriccelés is...), de azért ha olyanja van, hallgat ránk. Nem válogatós, mindent szépen megeszik, nem nyávog kajáért, alomhasználattal soha nem volt gond. Ő sem ölmacska, keservesen nyávog, ha megpróbáljuk felvenni, de ő is követ mindenhova, mindenbe beleüti az orrát. A fésűt a legjobb játéknak tekinti, még akkor is rögtön felélénkül a fésülésre, ha akkor környékezzük meg, amikor szundít. Imád vizet inni. Soha nem karmol vagy harap (harapdálni szokott), még akkor sem, amikor meg kellett fürdetnünk. Az első naptól fogva velünk alszik, kezdetben a lábamnál, de ébredéskor már csak azt veszem észre, hogy felkúszott a mellkasomhoz.
2018. aug. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 cicám van. Egy kandúr és egy nőstèny. Mindkettő brit rövidszőrű. A lány cicám utál kézben lenni, simogatni csak ritkán lehet ( félálomban) néha még dorombol is, de neki bőven elég a doromboláshoz ha mellettem ül, de közelebb ne menjek. Kajáért nagyon nyávog ő is. Követős fajta, ölbe nem jön de jelen van. :) Mindig odafekszik valahova ahol épp vagyunk . Egyik sem alszik velünk. A kandúrom egy dorombológép :) szeret kézben lenni, odabújik, nagyon kis szeretnivaló. De ő vadulós fajta. Néha megkergül és le sem lehet lőni :) ugrik mászik amit el tudsz képzelni aztán bevágja a szunyát :). Ő nyávog nekem akkor is ha épp szólítom vagy beszélek hozzá. Imádom mindkettőt, teljesen más a 2 cica. Amíg nem volt soha nem gondoltam volna h a macskák ilyenek, mindegyik igazi személyiség.
2018. aug. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy nőstény hosszúszőrű házicicám van, akinek volt egy testvére, aki viszont rövidszőrű volt. Teljesen ellentétesek voltak.

A hosszúszőrű nagyon igényli a simogatást, bújós, szeret ölbe lenni, neki szinte mindegy, csak legyen vele foglalkozva. Nyáron legtöbbször kint van, de ha bejön, mindig nyávog hogy simogassuk. Szereti ha fésülik, és utálja az idegeneket. Van egy nyulam is, aki megszokott, de kicsit fél tőle.

Ezzel szemben a testvére, aki pár éve meghalt utált ölben lenni, nem szerette ha fésülik. Ő is vágyott a simogatásra, de messze nem annyira, mint ez a cica. Aki él még néha depis is talán, ha nincs senkinek ideje rá.

2018. aug. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!