Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvasz? Fajta jellemző tulajdo...

Kuvasz? Fajta jellemző tulajdonságai, viselkedése?

Figyelt kérdés

Szeretnék megismerkedni ezzel a fajtával, mert nagyon tetszik külsőre, és ahogy eddig utána olvastam, a tulajdonságai is megfelelőek. De szeretnék személyes tapasztalatok alapján eligazodni, mert a könyvekben stb. szinte mindig ugyanazt írják, így szeretném megtudni mi az igazság.

Ha mondanátok jó tenyésztőket, és árakat is megköszönném. Már kerestem kenneleket, csak de igazán tudom eldönteni, hogy melyik jó, melyik nem. Hobbi célra szeretnék kutyát, de külsőre az olyan kutyák tetszenek, amelyeknek nem annyira göndör a szőrük, ha ez számít valamit ;) Mielőtt még megkérdezitek, nem első kutya lesz, csal első kuvasz :)


2011. aug. 29. 13:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Nekem 4 kuvaszom van és egy kuvasz keverék. Röviden: Kiváló házőrző, a gazdája a mindene, ha kell az élete árán is megvédi, bárkivel szemben. Megvesztegethetetlen házőrző. A gazdája, a család és a telek a mindene. A gazdája közelségére szüksége van. Láncra kötni, elzárni, fenyíteni tilos!! Ellenben kezelhetetlen lesz és elvadul. Gyerekeket imádja és vigyáz rájuk. Félelmet nem ismeri, ha kell bárkivel szembeszáll, ha a gazdáját vagy a területét veszélyben érzi. Ha kérdésed lenne még nyugodtan. Mi családunkban, a kuvasz tartás hagyomány.:)
2011. aug. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%os honnan vásároltad?
2011. aug. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Erdélyből kaptam egy tenyésztő barátomtól őket, ingyen. De törzskönyvezett, fajtatiszta kutyák. A keverék fogadott.
2011. aug. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszodat :) Nagy szakértő lehetsz, ennyi kuvasszal :) Igazából társ lenne, de nagy telek is a rendelkezésére állna, és hosszú séták, ha akar be is jöhetne. Lennének azért még kérdéseim :)

Könnyen tanulnak?

Van két ivartalanított kinti-benti cicánk. Velük hogy férne össze?

A kerítést az idegen kutyák aláásták, és kirágták néhány helyen, nem is értem, hogy hogy. Nem nagy lyukak, max. egy macskánál nagyobb termetű kutya férne át rajta. Rendbe tudjuk hozni, de félek ismét kiássák/aláássák. Nem szökne el? Ha igen, az is megoldható, hogy bent elegyen, amíg haza nem érünk (nem sokat lenne egyedül, és hatalmas, többszintes ház)

Mennyire hosszú sétákat, túrákat igényel? Mert szeretek sétálni, biciklizni, és sportolni, ezt hogy bírná?

Ha eszembe jut még valami, kérdezhetek még? :)

2011. aug. 29. 13:49
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
A szökés miatt ne aggódj! A telket egy percre sem hagyják felügyelet nélkül, ez ösztönös náluk. A tanításuk határozott, de nem szigorú. Inkább szeretettel. Nekem 5 éves tesók. Én foglalkoztam velük személyesen. Ha érzik hogy tiszteled szereted őket, ezt viszonozzák és meghálálják. Engedelmességi vizsgát tettem velük, nem rég fejeztük be az örző védőt. Sétálást, a tévhitekkel ellentétben igénylik. Hosszú túrákat nyáron nem javaslom, bundájuk miatt melegük van, ilyenkor inkább elfekszenek a hűvösben. De persze egyébként, nyugodtan. Lakásban is elvan ideiglenesen, de kinti kutya, nem szereti a bezártságot. De ideiglenesen ha meg van nevelve semmi kárt nem tesz. Kölyökkorban bármilyen állattal összeszoktatható, beleértve a macskát is. Ha együtt nőnek fel, nem lesz gond. Kerítést azért javítsátok meg, mert a kölyök még kibújhat. Üdv.
2011. aug. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, azt hiszem a kuvasz tényleg nagyon jó kutya, és illeni fog hozzánk. Jelenleg nem jut eszembe még más, de majd gondolkozni fogok, és köszönöm, hogy ilyen készségesen válaszol(sz) :)
2011. aug. 29. 14:07
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen! Nyugodtan kérdezz, ha van valami. Örülök, hogy vannak még akik a Magyar fajtákat szeretik, nem a sok divat kutyát!
2011. aug. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Örülök, hogy van aki még tart kuvaszt, illetve az újaknak, akik érdeklődnek iránta, valamint a magyar fajták iránt.


Egy dologgal viszont nem értek egyet, pásztorkutyát nem javallott őrző-védőre hordani. Tönkreteszi az ösztönkészletüket és a harcmodorukat. A szocializálás elengedhetetlen és az alap engedelmesség is, de ha kérhetem, ŐV-re ne hordjad majd. Arra vannak az ŐV munkakutyák. A pásztorkutyák (még ha a kuvasz kissé ki is lóg a sorból), nem erre lettek kitalálva, nekik nem szabad sem a zsákmányösztönre épített ŐV képzést csinálni, sem kitartaniuk a fogást.

2011. aug. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
nem akarom ő-v-re hordani, "csak társ" lesz, hobbi kutya. Egyébként úgy hallottam, hogy természetes őrző-védő ösztöne van, szóval azt annyira nem értem, hogy mért rontaná el, de mindegy, mert nem fogok vele ő-v-zni :)
2011. aug. 29. 14:36
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem hordtam őrző védőre...háznál csináltuk. Csak az engedelmesség miatt, hogy ha valakit elkap eressze is el, vagy csak feltartóztassa stb...Ezzel nem rontod el az ösztöneit, csak megtanul szakszerűen leszerelni egy támadót.
2011. aug. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!