Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscicának, hogy ne hagyja el...

Kiscicának, hogy ne hagyja el magát erőileg, nem lehetne az orvosnak infúzióval táplálnia?

Figyelt kérdés
Mérget evett a 4hós cicukám. Orvos azt mondta, hogy csak várni tudunk, hogy megmarad-e. Tejecskét iszik néha de csak picit, lábra tud állni de nagyon legyengült, ücsörög és keservesen nyávog. Annyira szívszorító.. Simogatom olyankor kicsit megnyugszik,de nyávog folyamatosan. Dobozos kaját nem fogad el, se májast, csak tejecskéből lefetyel kicsit. Péntek óta van ilyen állapotban(ma hétfő van), azóta csak kevéske tej az amit magához vett naponta. Nagyon félek, hogy nem bírja ki. De reménykedem, hogy ha ezt a 4napot eddig kibírta, és ha elfogadná az ételt, akkor felépülne.
2010. jún. 21. 10:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Próbálkozz mindenféle kajával:hallal,tejföllel,sonka,párizsi(nagyon kicsi darabokban) hátha megjön az étvágya
2010. jún. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg az orvost, ő ismeri az állapotát, de természetesen lehet infúziót adni neki.
2010. jún. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az állatok több napig kibiríják kaja nélkül, nem csak 4. A nagyobb baj a méreg, aminek ki kellene ürülnie a szervezetéből.
2010. jún. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

vegyél calopetet és abból adj egy-egy borsószemnyit.

Kifejezetten olyan állatoknak gyártják, akiknél valamilyen okból hátráltatott a táplálék felvétel.

2010. jún. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szegény cicus :S Jobbulást neki!

Szoritok érte nagyon!!!!

Majd ird meg légyszi mi lett.

2010. jún. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Készíts szőlőcuros oldatot. Jó a bolti, natúr ízesítésű. 1 dl vízben oldj fel 4-5 szemet és injekciós tűvel (persze, a tű nélkül) nyomj bele a szájába pár kortyocskát. Oldalt van egy rés a fogaik között, oda bele tudod dugni.
2010. jún. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Próbáltam,nem fogadja el a parizert sem. Tejecskét viszont lefetyelt az előbb.


Kedves utolsó válaszoló! Szőlőcukros oldatról még nem hallottam, de utána olvasok. Ez a méregre, vagy a kis gyomrának való?


A méreg vizelet útján is ürülhet, igaz? Mert ugye darabosat nem fogad el, így "nagydolgát" nem is végezte eddig, szegénykém.

2010. jún. 21. 12:33
 8/11 anonim ***** válasza:
Egyszer nekem is nagyon beteg volt a cicám, napok óta semmit nem evett. És egyszer csak megjelent a konyhában mikor a nyers marhahúst vágtam fel. Jól be is lakmározott belőle. Ajánlom még a tonhalat, annak kevés cica tud ellenállni.
2010. jún. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
11:46 vagyok: állatorvostól hallottam én is, amikor már utolsó napjait élte a cicám ( májelégtelenségben halt meg). Ilyet adnak nekik a kórházban is. Folyadékpótlásra is jó, és nem fog kiszáradni, a véráramlás nem lassul le, vagyis a méreg is hamarabb ürül. A tej valójában nemigen jó nekik, mert nem tudják rendesen megemészteni.
2010. jún. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Amikor az én macskám nem akart enni akkor hogy ne száradjon ki pipettával adtam a szájába a vizet.
2010. jún. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!