Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek hogy meggyógyuljon,...

Mit tegyek hogy meggyógyuljon, és egészséges legyen? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Július elején elhoztuk egy alapítványtól egy kiscicát. Akkor azt mondták nekünk, hogy 7 hetes. Picinek tűnt, de első cicám volt, nem tudtam pontosan mekkorának kéne lennie. De most kiderült utólag, hogy alig 4 hetes volt. Mikor elhoztuk azt mondták, hogy eszik már szilárdat, nedves és száraztápot is. Igen, itthon is evett, de kis idő múlva hányt és hasmenése volt. Azonnal orvoshoz vittük, kapott szurit, stb. Azóta csak főtt csirkemellet és száraz tápot kap (kiscicáknak valót) mert mint azóta kiderült, a gyomra nem is bírja a nedves, alutasakos tápot. Viszont látom rajta, hogy már mintha unná a csirkemellet. Mivel lenne érdemes próbálkozom? Csirkefarhát esetleg? Máj? Nem szeretnék neki többet ártani, hiába teljesen akaratomon kívül történt. Ha tudtam volna, hogy olyan pici, tápszert kapott volna... De most így akkor nagyjából 8-9 hetes, viszont szerintem a gyomra beteg, érzékeny emiatt. Mit tehetnék? Előre is köszönöm!
2018. aug. 24. 16:05
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Vannak kifejezetten érzékeny gyomrú/allergiás cica konzervesek is, azt is meglehet próbálni. Hát lehet a farhát, vagy bármilyen főtt husi, máj is(de azt ne túl sokszor). Lehet a meleg is megviseli szegényt, a felnőtt cicám van, hogy napokig alig eszik, inkább hajnalban hallom, hogy roppgtat. az én ciccem, mikor elhoztam szintén rossz gyomrú volt, ment a hasa. Akkor csak szárazat kapott (persze nem 4 hetesen került hozzám), jó minőségű táp csodákra képes.
2018. aug. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%
Csirkeszív főve,darabolva.Tonhal ugyanígy.Vannak jó minőségű konzervek is,nyilván jó drágák,de nincsenek teletömve felesleges anyagokkal.A fressnapfos real nature,vagy premier konzik jók,vagy az animoda pl.Ha úgy látod, hogy beteges,vagy gyenge,nyilván orvos,de ha csak aggódsz,adj neki cica béres cseppet,vagy vetri dmg-t.Van nekik való paszta bélflórára,az is jó.Vagy a sima normaflore.
2018. aug. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Miért baj az, ha "unja"? Ne hagyd válogatni, kapja ugyanazt, és kész.
2018. aug. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#3. Bajnak nem baj, csak így azt látom, hogy nem eszik, vagy ha igen akkor sem túl sokat, kivéve ha ott állok mellette... Száraz tápot eszik, de mellé szeretnék valamit még adni, ameddig kicsi.
2018. aug. 24. 17:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja, értem. A legegészségesebb, amit tehetsz, hogy rendesen egyen, az a többféle ízű száraztáp. Ugyanaz a márka legyen, csak váltogasd az ízeket, de a másféle hús is jó ötlet. Illetve hát a normális konzerv, amit bír a gyomra, de ezt nem ajánlott túlzásba vinni.
2018. aug. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!