Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az nagy baj, ha egy szeptember...

Az nagy baj, ha egy szeptemberben született macska mostanra már kölyköket vár? Értelmes válaszokat várok!

Figyelt kérdés
Szerintetek ez normális?Nem okoz neki maradandó károsodást?Elég erős hozzá?
2010. jún. 21. 15:37
1 2
 1/15 anonim válasza:
33%
Az normális hogy ezt a kérdést ide írtad?
2010. jún. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
0%
Fogamzásgátlót a kismacskáknak?
2010. jún. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
22%
még többet is kibírna a macska :D akár 1 kutyát is
2010. jún. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
42%
Normális, nyugi, semmi baja nem lesz (vagy ha lesz is, nem ettől).
2010. jún. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
0%
Pussycat :)
2010. jún. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%
az ivartalanításon el kellett volna gondolkozni, mert mostantól így lesz évente 2-3-szor
2010. jún. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen nagy baj, a macskának is és a többi macskának akinek nem fogsz tudni gazdát keresni. Még most is lehet ivartalanítani. Hidd el, ezután évente két három alkalommal szülni fog, őt nem tudod elzárni mint egy kutyát! Legyen eszed, ezt nem fogod győzni! Az én macskám már több mint egy éves de méág mindig olyan mint egy kiscica. Lehet kirögöhni de ez nem tesz jót a macska lelkének arról nem is beszélve mekkora fájdalmat okoz neki a párzás.
2010. jún. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
6%

Nem értem honnan ez a sok hülye ember, akik baromságokat írnak be.

Nem látok kivetnivalót a kérdésedben.


Én is meglepődtem eleinte ezen. Pl. most is van két kiscicám. Még elég picik, úgy értem nem kifejlett felnőtt, nagy macskák. Kisebbek még.

Erre az egyiknek kiscicái születtek nemrég!

Régen is előfordult már ilyesmi, hogy szinte még kölyökmacska fialt.

Szerintem már érettek rá és nem lesz tőle bajuk.

De nekem is nagyon furcsa volt és emlékszem mennyire aggódtam, hogy úristen az a pici macska és hogy mi lesz most.

De az enyém most is teljesen jól van, nem viselte meg őt a szülés.


Szerintem a tiednek sem lesz baja, csak mi gazdik aggódjuk ezt kicsit túl. Nekem még mindig olyan a cicám, mintha csak pár hónapos lenne pedig szerintem már van egy éves is lassan, habár nem tudom most így hirtelen.


De ez egy jó példa lehet, mert én is azt hittem pici cica még nem kell tartani attól, hogy kölykei lesznek. Na erre itt van... szóval ha nem akarsz mindig sok kiscicát akkor érdemes elgondolkozni egyéb lehetőségeken, pl. ivartalanítás.


De nyugi, nem lesz baja a cicának csak adj neki sok tápláló ennivalót.

2010. jún. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
15:58 vagyok ELNÉZÉST azóta érkezett pár normális válasz is! Amikor én írtam akkor még ezek nem voltak itt, akinek nem inge ne vegye magára.
2010. jún. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
59%

6 hónapos kortól ivarérett lehet. 9 hónaposan ivarérettnek kell lenni. Nyilván, ha egy gyengébb, vékonyabb testalkatú macskáról beszélünk, fenn áll az esélye, hogy nem birja kihordani a kicsiket. Egy macskának, minimum 2,5-3 kg-nak kell lenni, hogy biztosan ki birja hordani a kis cicákat.

Általában 63-66 nap a vemheségi idő, és 8 napig tart a párzás, számolj vissza: benne van a min. időben, hogy ivarérett.

2010. jún. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!