Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám nagyon kivakarja a...

A cicám nagyon kivakarja a szőrét? Miért?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kérdésem az lenne, hogy van egy gyönyörű, pöttyös-csíkos mintázatú, herélt, 3 éves, benti(!) cicám. Pár napja észre vettem, hogy a fülénél annyira vakarja magát, hogy már alig van ott szőr, és a pocijánál is egy 10Ft-os nagyságú helyen sincs. :(

Nem férges, nem bolhás, nem történt változás az életében, és biztosra veszem hogy nem beteg, mert voltunk dokinál, és semmit sem talált ami ezt kiválthatná. Alapvetően boldog cica, és most sem tűnik másnak. Volt valaki hasonló helyzetben? Tudok segíteni neki, hogy vissza nőjön a szőre?



2018. aug. 31. 10:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Adj neki valamilyen allatvitamint
2018. aug. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Megértem, hogy a cicád a családod teljes jogú tagja, de inkább átkértem a kérdést a Családi kapcsolatok kategóriából, ha nem gond.
2018. aug. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Véletlenül ment ebbe a kategóriába, de azért várom a válaszokat így is.
2018. aug. 31. 10:29
 4/14 anonim ***** válasza:
Az ilyen "indokolatlannak" tűnő extrém vakaródzások általában valamilyen allergiás reakcióhoz köthetőek. Mit eszik a cica? Az orvos végzett bőrkaparék vizsgálatot?
2018. aug. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Gondos orvos ilyenkor vesz bőrkaparék mintát.
2018. aug. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Ugyanazt eszi mint eddig, Rossmannos vagy DM-es alutasakot szokott kapni, az ízeket váltogatom, délelőtt és este felé kapja, nap közben pedig mindig van kitéve neki prevital steril cicáknak való száraz, ez soha nem változik, eszegeti néha de nem viszi túlzásba, friss víz mindig van kint neki. Heti 10-15 dreamies falatka lecsúszik de ez sem újdonság, és nagyonnagyon ritkán(!) ha ellágyulok kap egy szeletke gépsonkát, de ezek sem újdonságok. :/


Vettek mintát igen, mértek lázat, ellenőrizték hogy megvan-e minden oltás, megnézték hogy férges/bolhás-e de semmi. Pont ezért vagyok ennyire elkeseredve, mert egyszerűen nem értem mitől lett ez hirtelen, és nem hiszem, hogy túlreagálom, mert a dokija is mondta, hogy tényleg nagyon szembe tűnő a szőre hullása ezeken a helyeken, főleg a pociján. :'(


Vitaminnal egyszer próbálkoztam régebben, de nem tetszett neki, egészbe kiköpte, széttörve kajába téve pedig ott hagyta az egész kaját. Érdemes lenne vajon "belé erőltetnem"? Gondolkodom azon is, hogy elvinni másik dokihoz, de igazából pici-cica kora óta ide járunk, nem voltunk még máshol mivel amúgy elégedett vagyok a dokival. Szerintetek?

2018. aug. 31. 11:47
 7/14 anonim ***** válasza:

Az enyém allergiás lett a tápra.

Idővel felhalmozódik a szervezetében a tartósítószer a tápokból, vagy kialakulhat valami összetevőre pl az enyém a szárnyas húsokra.

Válts olyan tápra amiben nincs tartósítószer és csirke vagy szárnyas. Utána pár napon belül enyhülnek majd a panaszok akkor meg is van a tettes.

Viszont a karmolás nyomait betadine -nal fertőtlenítsd majd kék hámosító krémmel kell bekenni.

2018. aug. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha nem atka, akkor gomba vagy allergia.

Vérvételt és bőrkaparék vizsgálatot kell kérni.

2018. aug. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
És a doki semmilyen kezelési stratégiát nem állított fel? Nem kaptatok kenőcsöt, injekciót, vagy tápváltásra vonatkozó tanácsokat? Ha csak ennyivel elengedett titeket, én mindenképpen elvinném egy lelkiismeretesebb orvoshoz! A fülébe belenézett? Nem váladékos a füle? Ha a bőrkaparék vizsgálat negatív lett, én is valamilyen allergiára gyanakodnék. Ez lehet atópiás (belégzési), kontakt, vagy gyakoribb esetben valamilyen fehérjére való érzékenység. Ilynekor többnyire hipoallergén táp KIZÁRÓLAGOS etetését javasolják egy pár hétig, hogy tisztázódjon, táplálék allergiáról van-e szó. Ha igen, akkor utána lassanként ki lehet sakkozni, melyik az az összetevő, amire rosszul reagál. Ha hipoallergén táp mellett sem enyhülnek a tünetek, akkor nyilván más eredetű a probléma. Nem kezdtél el mostanában valamilyen új öblítőt, vagy mosószert használni?
2018. aug. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Az utolsó választ nem értem, mint írtam, megvolt a bőrkaparék vizsgálat és nem mutatott ki semmit!


Utolsó előttinek köszönöm szépen, megpróbálkozunk akkor a táp leváltásával. Szerencsére semmilyen kis karmolást nem okozott magának. :)

2018. aug. 31. 14:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!