Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon félős cicával tapasztal...

Nagyon félős cicával tapasztalatok, jótanácsok?

Figyelt kérdés

Másfél éve nálam van egy utcáról mentett kandúr, remekül beilleszkedett. Idén tavasszal viszont megjelent egy másik cica a házunk körül és egy idő után hozzánk csapódott ő is, ahogy jártam sétálni a kutyusommal. A kutyámat bárhová követi, így feljött a lakásba is velünk. Délutántól reggelig bent van velünk, napközben viszont kiengedem, mert nem szeretném egyedül hagyni a lakásomban, amíg dolgozok. (az új, hófehér kanapém már így is kapott néhány karmolást)

Nem vagyok annyira "macskás" viszont szeretnék neki gazdit találni, mert kedves és különleges cica.

A gond csak az, hogy ez a cica kb semmitől nem fél, csak az emberektől. Egy hónapja nálam van és még soha nem értem hozzá, néha véletlenül hozzám dörgölődzik és annyi...

Az egyik menhelyre be tudnám vinni, de nem megy... ez a cica annyira élvezi a lakást, és az itt létet, hogy félek a kis félős lelkét nagyon megviselné :(

Ötlet, tipp, bármi segítség? Anyagilag sem könnyű, és biztos, hogy nem tartom meg, ezt ne is írjátok. Plakátoltam, facebook hirdetése van, több száz megosztással és semmi érdeklődés... De még ha lenne is rá jelentkező, kinek kellene így, hogy nem megy oda az emberhez fél méternél közelebb? :(


2018. aug. 31. 18:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát elsőnek valahogy fogd meg, ha kell, erővel, mert lehet nem is annyira kóbor, talán van chipje...
2018. aug. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Volt orvosnál, nincs benne chip.
2018. aug. 31. 19:45
 3/3 Meton ***** válasza:

Az utcai macskák általában nem szeretik, ha piszkálják őket. Nem azért, mert félősek, csak nem bizalmaskodnak. Bár ez egyedfüggő.

Azt lehet csinálni, hogy amikor kaját adsz, akkor többet megenged. Főleg a fejét érdemes simogatni, a füleit vakargatni. Az oldalát is meg lehet simítani, ha dorombol, akkor nincs gond. A hasához nem szabad érni, ahhoz sok idő kell. A simizésre mindig rá kell szánni az időt, különben soha nem szelídül meg. Erővel megfogni sem jó. Egy minimális erőszak elmegy, de ha tiltakozik, akkor el kell engedni.

A macskát nem kell félteni, bárhol meg tud szokni. De olyan gazdihoz ne kerüljön, akinek szelíd macska kell. 1 év legalább, mire kitartó munkával meg lehet szelídíteni, de nem mindenki foglalkozik ennyit a macskájával.

2018. szept. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!