Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Biosz emelt szintű szóbeli!?...

Biosz emelt szintű szóbeli!? Tapasztalatok, jótanácsok? Ti mit húztatok?

Figyelt kérdés

2014. máj. 24. 16:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hú, én már nagyon régen érettségiztem (2009-ben), de azért leírom az emlékeim:D


Nekem teljesen pozitív volt az egész. Nagyon izgultam előtte, de a vizsgáztatók rendesek voltak. Előttem volt egy srác, akinek kb. fogalma nem volt a dolgokról, mégis megpróbáltak belőle mindent kihúzni, hogy tudjanak neki pontot adni.


Az A feladat az valamilyen hosszabb, kifejtős téma, és van hozzá néhány plusz kérdés. Nekem a szén körforgását kellett bemutatnom egy mérsékelt övi erdőn keresztül. A kérdések közül csak arra emlékszem, hogy "Hogyan lehetne nyomon követni egy C atom útját?", meg hogy "Egy esőerdő vagy egy mérsékelt övi lombhullató erdő talaja gazdagabb tápanyagokban és miért?". Jah, meg populációs kapcsolatokra (így nevezik egyáltalán?:D) kellett példát mondanom (pl. kommenzalizmusra, predációra stb.).


A második feladat ált. vmilyen kísérlet leírása, vagy valami cikk részlete, amihez kérdések vannak. Nekem a humán genom projektről szólt a szöveg. El kellett mondani a projekt lényegét (ami amúgy szerepelt a szövegben), a DNS szerkezetéről kellett beszélni, meg volt egy számolásos feladat, aminek nem sok köze volt a biológiához, inkább egy szövegértéses matek feladat volt:DD

2014. máj. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi :) remélem nálunk is rendesek lesznek:D
2014. máj. 24. 16:51
 3/3 anonim ***** válasza:
Köszi kedves válaszoló, hasznos volt :D Én is most készülök a szóbelimre és mit ne mondjak, lassan az idegeim felmondják a szolgálatot xD
2014. máj. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!