Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fialás után mennyi idő mulva...

Fialás után mennyi idő mulva kell adni a cicának a fogamzásgátlót? Esetleg ajánlanátok is?

Figyelt kérdés
Kétlánycicánk van, nekem meg már cica csömöröm. Szeretem őket,aranyosak meg minden,de egymás után fialnak és én nem szivesen adnám be menhelyre.
2018. szept. 2. 00:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Felelőtlen vagy kérdező, mert most nincs pénzed ivartalanításra:(
2018. szept. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Milyen undorító emberek vannak. Semmi egyéb, csak rossz indulat. Ninden kiscixámt alomra szoktattam és igen etettem mjd zutén került a gazdihoz.

De nem magamról kértem a vékeményt. Nem vagyok felelőtlen, csak csóri basszus. De attól még szeretem az állataimat. Az én kezemből még nem kerül ki úgy cica,h.az utcára került volna. Mivel mi olyan helíen élünk ahol a kandúr macskákon kívül nem jár más csak a vaddisznó,őz.szarvas és róka,ezek közül talán az utóbbi ami árthat neki. Nekem meg az első. Az a baj,h.már pár almot felnebeltem,most is van egí hetes lmom és nemsokárjön következő.

Nem könnyű gazdit találni.Vettem fogamzásgátlót, szóval ki kérem magamnak a felelőtlenséget!

Én egyxerűen csak tájékozódni szerettem volna. A negatívokat viszont tartsátok meg magatoknak,nem vagyok rá kíváncsi. Köszönöm.

Legyen szives csak az írjon aki tud konkrét választ adni a kérdésemre.

2018. szept. 4. 21:20
 13/17 anonim ***** válasza:

Ha itt olyant mersz kiírni, hogy a macskád szült és nincsenek félretéve százezreid az orvosi költségeire, számíts rá, hogy megköveznek, felelőtlennek bélyegeznek és ne is tarts macskát a "nagy állatvédők" szerint. Közlik mindezt olyan gusztustalan, lekezelő, kioktató stílusban, hogy arra nincsenek szavak.


A kérdésre válaszolva, az állatorvosom szerint 2 héttel a szülés után már adható fogamzásgátló a macskának. A szoptatást ez semmiben nem befolyásolja. A fogamzásgátlónak valóban lehetnek mellékhatásai -ahogy a műtétnek, altatásnak is vannak kockázatai pláne egy magasvemhes macskánál- viszont ezek hosszabb távon jelentkeznek inkább. Valószínű, semmi baja nem lesz a cicádnak, ha szedi a gyógyszert, amíg összegyűjtöd a pénzt az ivartalanításra. A tablettát mindenesetre állatorvossal írasd föl és az adagolást is vele beszéld meg.

2018. szept. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Őszintén, a fogamzásgátló hosszabb távon drágább, mint az ivartalanítás, és nem is tesz jót a macska egészségének.


Nem tudom, hol élsz helyileg, de az elmúlt egy hétben négy különböző hirdetést láttam fészen, hogy ingyenes ivartalanítást vállalnak dokik több ponton az országban - mentett cicáknak, kóboroknak, anyagi helyzet miatt, stb. Ősszel és tavasszal sok az ilyen akció, én kihasználnám a helyedben.

2018. szept. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"Őszintén, a fogamzásgátló hosszabb távon drágább, mint az ivartalanítás"


Ez nagyon hosszú táv kell kegyen, Provera 30 szem, heti fél tabletta kb 700 Ft, vagyis egy doboz tabletta egy évig is elég. Ivartalanítás nősténynek nagyon akciósan is min. 6-7000 Ft. Állatorvos szerint szünetekkel (december, január, amikor nincs párzás) 2 évig biztonságosan szedheti a cica a gyógyszert. De azt tudni kell, hogy azok a cicák, akik sokat vannak meleg lakásban, fényben, a téli hónapokban is tüzelhetnek és vemhesülhetnek.

2018. szept. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Sajnos nem olyan helyen lakom ahol bármit is ingyen adnának vagy csinálnak. A városban van 2 álltatdoki ki olyan,h. Hagyjuk is. Így inkább utazunk egy fél órát olyan dokihoz aki imádja az állatokat és nem a pénzért végzi a mmunkáját."olcsó",de ha jól emléxem 35€ mondott egy cicára.Ez nálunk sokkal több. Épp a napokban kérdeztem mert szívbeteg kutyusunkal voltunk nála. 😔
2018. szept. 11. 07:13
 17/17 anonim ***** válasza:

Mivel eurót írtál, ezért gondolom határon túl vagytok, de hátha...

Itt országosan gyűjtik az akciókat, nyilván nem teljes a lista, mert pár hete kezdték csak, de érdemes esetleg figyelgetni, hátha a közeletekben is kerül majd fel valami infó.

[link]

2018. szept. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!