Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért olyan mintha beszélne...

Miért olyan mintha beszélne velem az egyik macskám? Ha mondom a nevét vagy meglát mindig nyávog. De nem igazi nyávogással hanem azzal a halkkal mint amikor vadászik? A többi macska nem csinál ilyet itthon.

Figyelt kérdés
2018. szept. 2. 09:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Az én cicám is ezt csinálja, gondolom a tiéd is barátságos, bújos kis cukorfalat ebből adódóan mer közeledni az emberek felé és lehet emiatt válaszol, mintha ténylegesen egy családtaghoz beszélne (legalábbis én ezt gondolom, lehet nem jól, de mással nem tudnám megmagyarázni)
2018. szept. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen ilyen nagy kövér macska aki szeret hízelegni de ez a nyávogás nagyon érdekes. Bár van rossz szokása is...:( Hiába van ivartalanítva idebent mindent megakar jelölni.

Van amúgy egy másik macskám aki szerintem engem kedvel a legjobban mert csak velem marad meg a szobában és ide jön pihenni meg minden. Ő meg mindig dörgölődne..:D

2018. szept. 2. 09:44
 3/7 anonim ***** válasza:
A tyúkom is csinált ilyet. Találkoztunk az udvarban, rámnézett, azt mondta „kot kot", és továbbment.
2018. szept. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A kakasok nem akadtak ki? :D
2018. szept. 2. 10:47
 5/7 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen ő tényleg "beszél". A nyávogást elég kevés esetben használják a macskák egymás közt, főként a testükkel kommunikálnak. Persze vannak beszédesebb macskák és halkabbak is, de úgy általánosságban elmondható, hogy az a macska kommunikál nyávogással a gazdijával, akihez sokat beszélnek.

Én mindig köszönök a cicámnak, ha hazaérek. Egy idő után átvette ezt és ő is köszön nekem, amikor meglát. Ha kérdezek tőle valamit, szintén nyávog.

Ha ki szeretne menni, akkor odajön, nyávog, majd megy az ajtóhoz és ott nyávog mégegyet. Okosak ezek a bundások nagyon.

Én megfigyeltem, hogy köszönéskor mindig kb ugyanúgy nyávog, néha prüntyög is mellé. Ha kaját kér, akkor egy egész magas hangon nyávog. Ha valamit sikerült levadásznia, akkor pedig hosszan és nagyon hangosan nyávog.

Kommunikál veled a cicád.

2018. szept. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én macskám is olyasmi, mint az utolsóé, folyamatosan beszéltem hozzá, és ő is rájött, hogy van hangja, azóta be nem áll a szája. De általában minden kérése másmilyen nyávogás, úgyhogy könnyű megkülönböztetni, hogy mit szeretne. Én macskám különben annyira szociális, hogy az összes szomszédomnál bepróbálkozik, és köszön nekik. Amelyik visszaköszön neki, annak később sokkal lelkesebben köszön, az egyik fickó meg annyira megkedvelte, hogy meg szokta simogatni, na elé kifejezetten rohan. XD
2018. szept. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én macskám prüntyög és turbékol állandóan. Felnőttként fogadtuk be, először azt hittem nem tud nyávogni. Aztán rájöttem, hogy csak lusta és egyszerűbb neki prüntyögni, mint nyávogni. Ha enni akar, galamb hangot ad és sündörög, megy a tálkájához és magyaráz.

Ha csak fekszik és hozzászólok, akkor prüntyög. :D

Csak akkor nyávog egyet-egyet, ha valami nagyon nem tetszik neki és senki nem figyel rá. :D


Egyébként olyan mint egy kutya. Ha hazaérek és belépek a lakásba rohan elém prüntyögve, én is köszönök neki, megsimogatom, erre eldobja magát, a hasát és hónalját kell vakarászni. Ha levettem a cipőmet, szinte belemászik, szippant belőle párat, majd megy turbékolni a táljához. :D

2018. szept. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!