Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől függ, hogy egy cica...

Mitől függ, hogy egy cica mennyire nyávogós?

Figyelt kérdés
Korábban olyan házimacskám volt aki meg se nyikkant, most meg nemrég lett egy gyönyörű hófehér lánycicám, az szinte folyamatosan cseveg, be nem áll a szája :)))))) ez mitől függ, vagy mi határozza ezt meg?

2018. szept. 4. 16:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A cica személyiségétől függ.
2018. szept. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt a személyisége, másrészt az, mennyit beszélnek hozzá. 4 éve hoztam egy 4 hónapos cicust. Akkor egyáltalán nem adott ki hangot, majd kb. egy év után "cirregni" kezdett, ma már sokat nyávog, szinte visszaszól. Ehhez tartozik ugyan, hogy 4 gyerek lett közben velünk és valaki mindig beszélget neki.
2018. szept. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Személyiség, de a kor is számít. Azt tapasztaltam, hogy a fiatalabb macskák nemcsak pörgősebbek, de nyávogósabbak is. A mostani szépséges közel másfél éves kandúrom már csak akkor nyávog, ha jelezni akar valamit, de piciként be nem állt a szája :)

De van macska, aki nagy korában is folyton megy az ember után, hiperaktív vagy extra nyávogós. Minden macska más, akár az emberek. Rengeteg felnőtt macskát ismertem és határozottan különbözött a személyiségük s kicsit a nyávogósságuk is (nagyon nyávogósat viszont csak kicsiben láttam, de biztos van olyan is).

2018. szept. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Fajta, nem és adottság kérdése is. Volt olyan macskám (félig sziámi), aki sokat, nagyon idegesítő hangon és jó hangosan nyávogott, a mostaniaknak (házimacskák) viszont alig hallom a hangját. Egyik közülük szeret "beszélgetni", mindig válaszol nekem, de alig jön ki hang a torkán (inkább nyekergés, mint nyávogás). Néha ez gond is, mert volt olyan, hogy valamelyiket véletlenül bezártam valahova, és csak órák múlva vettem észre, amikor már szétkaparta az ajtót meg mindenhova felugrált és levert pár cuccot :/
2018. szept. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!