Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Néhány kérdés a macskák...

Néhány kérdés a macskák tartásáról?

Figyelt kérdés

Panelban fogunk lakni, láttam hámon sétáló cicákat és megtetszett az ötet. Milyen hámot ajánlotok?


Sokféle wc létezik, gondolom egyedfüggő is melyik mennyire válik be. Vannak szénszagelszívósak is, egyszerűbbek is, nyitottak, zártak. Kicsit elvesztem :D Mennyire hatékony a szénszagmegkötő (fedett)? valóban hatásos?


Láttam vizeletfolt eltávolító sprayket. Ezek érnek valamit?


Hallottam olyan esetekről hogy rossz macskabútort választottak és az eldőlt. Milyet ajánlotok? Milyet használtok, hogy válik be? Sima házicica


Köszi



2018. szept. 1. 20:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Sima, magasabb peremű alomtálca, elöl alacsonyabb peremmel, hogy könnyen be tudjon menni a kisebb cica. A fedettet az enyém nem szerette soha. Ez a szagmegkötő izé sem ér sokat, rózsaillatú nem lesz tőle... Jó minőségű alom ajánlatos.

Volt macskabútor, olyan, aminek az alja egy stabil 'doboz', ahova be tud bújni, azon egy kaparófa, aminek a tetején egy lap. Eltörte a rudat az enyém, ahogy folyton felugrált rá. Vettem alagutat, de azt sem, illetve a sima kaparó lapot (ilyen lapos, falra is lehet) sem használja. Szerintem nem érdemes sok ilyet venni, rohadt drága. Esetleg vatera vagy ilyenek, aztán kidobhatod te is a 15ezres bútort.

Kedvence a bőrbútor. Ja, sok doboz és papír tasak, ezeken alszik, kint a konyhában is van egy zacsija, azon fekszik ott. Van nagy zörgős zacsi, amin játszik. Az egyetlen kedvenc játéka egy lézermutató, már várja, hogy hol pillantja meg. A tollas játékokat is szereti.

A sétát próbáltuk, de nem erőltetem, a hámot utálta... Mikor ráadtam, úgy sírt. Sétálni szeretett, de nagyon fél mindenkitől, így inkább az udvarra engedtem ki. Sima, zextil hám, a fressnapfban vettem, anione vagy mi a márka. Kb a legegyszerűbb hám. A legnagyobb problémát a kutyák jelentik, ha leviszed, folyton azt kell nézni, hogy nem megy e neki valami panelpatkány... Hát te tudod, de természetüknél fogva nem szeretik a pórázt.


A sprayt nem értem, a macska, ha minden rendben van, az alomba pisil. Az enyém sosem pisilt máshova.


Nem kérdezted, de kaja is fontos. Ne whiskas és társai legyen a választás, ha megtehetitek, körültekintően válassz (pl. RC, Josera, Brit).

2018. szept. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mekkora cica? Én az enyémeket 6 hetes koruk körül kezdtem álomra szoktatni, és majdnem három hónaposan voltak, amikor először rámentek az igazi alomtálcára, addig egy műanyag, eredetileg konyhai célra gyártott tálcára tettem nekik az almot. A legkisebb alomtálca oldala is magas volt nekik, nem láttak bele, és úgy kellett megmászniuk.
2018. szept. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

-Hámmal tapasztalat nincs,viszont sokaktól hallottam, hogy a séta nagyon meggondolandó,van amelyik bestresszel tőle,de ez a legegyszerűbb ugye,nem viszi az ember többet.Az is előfordulhat,hogy utána órákog virnyít,mert megint kinn akar lenni.Ha meg tudod oldani,hogy rendszeresen kiviszed, akkor kinti macskáknak való oltásokat kell kapnia.Féreghajtás,bolhairtás akkor is kell,ha benti.


-Zárható macskabudi,csomósodó alommal van nekünk,az ajtaja le van véve.Szag minimális,gyakran van takarítva.Mindenképp jobb,mint a sima tálca,nincs körülötte mindenhol alom.Van benne szenes szagmegkötő,meg volt használva rendesen,ajtóval is,hát én éreztem a cuccost.


-Spray:nincs tapasztalatom.De eddig nem is nagyon kellett nekem ilyen.Volt egy nagy cicc,aki sajnos már nincs,ő nem pisilt csak az alomba.Ez a kicsi is szobatiszta,egyszer pisilt a plédemre,kimostam,raktam a mosószerhez ecetet is,meg fertőtlenítő öblítőt(dm-es).


-Macskabútor:fressnapfban vettük akciósan.Nem rossz.Néztem a wish-en is,de ki tudja milyen az.Láttam neten macskáknak falra szerelt polcokat,kuckókat,jó magasan,nekem az is nagyon tetszik.Meg a macskáknak is 😹 A cicabútorunknak van kaparófás része is,cicc használja is,valami ilyesmit szerezz,kell neki.Még így is rámegy a miénk is a műbőrös székre 😼

2018. szept. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

- A Fressnapfos hámok jók, olyat válassz, ami csatos. Az én macskám szobamacska, de nem szereti a hámot. Én is úgy képzeltem el, hogy sétálunk egyet a csicsergő madarak között, cicám okosan mellettem lépdel... aha, nem...


- Nekünk fedett Fressnapfos WC van, a szénszűrő tartozék benne, de semmit nem ér. Nekünk azért van fedett, mert kipisil. A fedett is meg van fordítva, a magasabb oldala van elől.1 éves múlt, be tud menni.


- Ezek közül a macskas dolgok közül a macskamenta ér valamit, arra is inkább a felnőtt cicák reagálnak. Vizeletfolt eltavolítót még nem kellett használni, de az alom szagtalanító nagyon hasznos.


- 10 ezerért rendeltünk a Zoopluson macskabútort, tökéletes. Egy karika beülő, másik oldalt 2 emelet kocka, legfelül mancs ülő.

2018. szept. 2. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Meton ***** válasza:

A macskát nem kell alomra szoktatni, ösztönösen tudja, mi a dolga. Vittünk haza vad, természetben született kismacskát, de tudta hol kell üríteni. Ugyanígy egy másik kiscicát is vittünk haza, ami életében nem látott macskawc-t, mégis tudta, mire való. A macskaalomtól függ, hogy mennyire lesz büdi.

Pórázt én nem ajánlom. Ahhoz viszont kell szoktatni és ha otthon van, le kell venni, mert különben a macska szedi le és megfulladhat. Egyébként is zavarja, szóval ne maradjon rajta. Ha kiviszed az utcára, különbenis valószínűleg a nyakadba ugrik és minden körmét beléd vájja. A macskának megvan a területe és ha kiviszed, akkor félni fog, de nem is igényli.

A virágokat lelegeli, bár nem mindegyiket gyformán szereti. Időnként füvet kell neki adni, ha nem viszed ki az udvarra. Bár ragadozó, de azért imádja a növények leveleit is rágcsálni. Főleg mérgező növény ne legyen a lakásban.

2018. szept. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Nekünk a cica nem szerette a lefedett alomtálat. Ezt nálad is a cica fogja eldönteni valószinűleg. Ami pozitívum, hogy elég leszedni a tálca tetejét ha nem tetszik neki és akkor meg is van oldva, nem kell újat venni.


Macskabútorból olyat válassz, ami kicsit ki van súlyozva. A kaparófát, ha béna a bútor, könnyedén felboríthatja, olyat vegyél, aminek kicsit nagyobb lapos elem van az alján.

2018. szept. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Meton ***** válasza:
Nekünk szinte minden cicabútor túl kicsi. Főleg ivartalanított macskánál nem lehet tudni, mekkorára fog megnőni. Egyik ismerősöm macskája 9 kilós, annak biztosan semmi sem jó, de az enyém 4 kilós, már rendesen kinőtte a cicabútort. Csak pénzkidobás, mert pár hónapig jó, aztán már csak a helyet foglalja.
2018. szept. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Séta: Nem minden cicának jön be. Mi kezdetnek vettünk egy 800 forintos cicahámot. Talán az auchanban. Amikor láttuk, hogy neki ez bejön, akkor vettünk inkább egy pici kutyára valót, mivel elég nagytestű macska. Akárhova utazunk, ő úgy jön, mint egy kutya. :D Az ok, amiért nem visszük le gyakran az az, hogy nagyon fél a környéken sétáltatott kutyáktól és a bokrok aljában imád közlekedni, szagmintát vételezni. Egyrészt felcsavarja a pórázt mindenre, másrészt mivel erdős környéken lakunk parázok a kullancsoktól. A nagy kietlen területeket (értsd akár a 1,5 méter széles járdát ezalatt) utálja.

Amíg nem itt laktunk szinte mindennap jártunk sétálni vele.


Alom: Fedeles, szénszűrős volt, de utáltam takarítani. A macska belement, de nekem volt mindig macera kiszagolni, hogy ideje takarítani, levenni a fedőt, kiszedni a cuccost, visszatenni. Ráadásul szerintem lehet nem volt annyira büdös, de a szagot ugyanúgy lehetett érezni. Arról nem is beszélve, hogy amikor levettem a fedelet róla, akkor hatványozottan csapott meg a szag. Az tény, hogy legalább szétszóródó alom nem igen volt.

Nekünk a nagy alomtálca jött be viszonylag magas peremmel. Mellette tartunk egy pici seprűt, lapátot, ha mellé kaparja az almot, aki arra jár összeszedi. A kakit szinte azonnal kikapjuk, vagy amint hazaértünk, a pisicsomókat egy nap egyszer szintén kiszedjük, illetve kéthetente, amikor kezd szaga lenni az alomnak, akkor az egészet kiborítjuk, tálca fertőtlenítés, újratöltés. Mindenki meglepődik, hogy macska van a lakásban, hisz a "szagát" egyáltalán nem érezni. Megjegyzem van egy automata illatosító is a fürdőben, így végképp nincs gond. :) Nem rosszabb az ő dolga végén a történet, mint a miénken... :D


A spray-ről nem tudok nyilatkozni, már egész pici kortól lehet alomra szoktatni a cicát. Az 6 hetes mini ideiglenesem, aki még enni alig tudott is simán rászokott az alomra azonnal.

Anno kutyánál baleset után inkább azonnali fertőtlenítés, jó erős szaga van a domestosnak, elnyomja a nyomokat, vagy fertőtlenítő, szagtalanítő spray (sanytol) ha bútorról van szó.


Macskabútorunk nincs, mert a viszonylag nagyméretű cicának az átlag bútor nem jó. Amit vettünk neki, ahhoz meg hozzá sem szagolt, így eladtuk.

Roppant nehéz őket elszórakoztatni, pl. kinézett magának egy puffot, az azóta az ő helye. Kaparófának kértünk vidéken egy ismerős nénitől egy tuskót, farönköt. Bevontunk egy darab osb lapot a kanapéhoz hasonló színű bútorkárpittal és néhány csavarral ráállítottuk a tuskót. Kész a kaparófa. Mellesleg kiváló ülőhely, ha sokan vagyunk és kevés a szék. :D A macskánk imádja!

Ezen felül szereti a kuckókat. Nem rég vettünk egy ikea 2x2-es polcot, kinézte magának az egyiket. Idő közben az ikea is elkezdett árulni kutya-macska cuccokat. Komoly ezer forintért vettünk bele egy macskaodút. Azt is bevontam a maradék bútorszövettel. Azóta az a macskalakosztály.

Játéknak alufólia galacsin, nejlon szatyor, papír zacskó, egy kósza hajcsat, véletlen fellelt hajgumi és társai mindennél többet érnek. :D Az egyetlen bejövős boltban vásárolt játék a botra szerelt, madzagon lógó egér.

Szerintem ilyenekre ne költsetek túl sokat.

2018. szept. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!