Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tudok vele csinálni?

Mit tudok vele csinálni?

Figyelt kérdés
fülatkák vannak a cicám fülében de sjnos nem tudjuk elvinni állatorvoshoz. egy fojtában vakaja a fülét próbálom meg tisztítani de nem tudom.
2010. jún. 22. 12:24
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
nem pesten lakok. a városban csak egy bunkó állatorvos van. és nagyon drága.
2010. jún. 22. 12:45
 12/20 anonim ***** válasza:
Nincs a közeletekben menhely? Hátha az ottani orvos segítene!
2010. jún. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
nincs sajnos!
2010. jún. 22. 12:50
 14/20 anonim ***** válasza:
Én vagyok az utolsó. Ha vidéken laksz, akkor menj el a gyógyszertárba, vagy ha van közeli városban, akkor állatgyógyszertárba, és ott kérj valamit, nyugodtan mondd el, mik a tünetek. Falun rokonoknál disznóra való atkátlanítót használtak kutyára (mellesleg az állatorvos írta fel), csak jobban hígítva. Ott az embergyógyszertárban árulják ezeket, és a gyógyszerészeknek még van rendes szaktudásuk. Persze így csak vény nélküli dolgokat tudsz venni, de hátha... Nézz utána a gyógyszerkeresőben parazitaellenes szereknek, vagy ha már végképp nincs mit tenni, akkor gyógynövényeket is gyűjthetsz (neten mindent megtalálsz erről).
2010. jún. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Bocs, utolsó előtti :-) Eszembe jutott még valami: benzinnel vagy vmi olajjal (akár étolaj) vattával kend be, többször egy nap, attól talán pusztulnak, mert megfulladnak.
2010. jún. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
hol laksz? ajánlunk normális dokit
2010. jún. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
balatonkenese
2010. jún. 22. 12:55
 18/20 anonim ***** válasza:

Szia!

A mi cicánknak is ez volt a baja, annyira rossz volt neki hogy belázasodott és ha akkor nem vittük volna el az orvoshoz elpusztult volna. Fülpiszkálóval vettek trutyit a füléből, mikroszkópban megkeresték az atkát, megmutatták nekünk is, ahogy ott mozog. Utána egy oldattal kimosták mindkét fülét és kapott egy cseppet amivel még pár napig-hétig kellett bele csepegtetni. Azóta semmi baja! Nem olyan drága dolog, orvosonként változó, de sztem olyan 2-3 ezer ft-ot kérnek érte.

2010. jún. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

nem engedi a jóédesanyám hogy elvigyem.

nem múlik el magától?=/

2010. jún. 22. 12:58
 20/20 anonim ***** válasza:
Az atka-irtás elõtt a füljáratot ki kell tisztítani, erre langyos, enyhén sós vízbe mártott fültisztító pálcikát használjunk. Óvatosan bánjunk vele, a füljárat mélyebb részeibe ne hatoljunk be. Nem árt ha a macska fejét, a fülkagyló külsõ részeit, valamint a farok végét (itt is felütik sátorfájukat az atkák!) parazita ellenes samponnal átmossuk. Ha ezzel végeztünk, csepegtessük a füljáratba atkaölõ szert (állatorvosi patikákban kapható) majd gyengéden masszírozzuk a járatot, hogy minél jobban szétterüljön a fülben. A szer hatására az atkák megfulladnak. Naponta egyszer ismételjük meg ezt, három napon át. Majd egy hét szünet után ismét kezeljük vele a füleket három napon át. Oticat nevű fülcseppről hallottam.
2010. jún. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!