Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan büntethetek meg egy...

Hogyan büntethetek meg egy macskát?

Figyelt kérdés

Van egy cicám,kölyök kora ota nálam él.

Van macska wc-je,amit naponta takaritok,van házikoja,amit igen drágán vettem neki,van olyan fája,ahol a körmeit élesitheti,mindenféle játék,amit eddig felfedeztem neki a boltokban,a legdrágább macskaeledelt kapja,a lakásban aludhat az ülögarniturán,söt legtöbbször az ágyba is beengedjük,soha nem bántottuk,erre ma:

Reggelizek,ö oda felmászik az asztalra és a tányéromba pisil,és még orditok egyet,ö szépen nugodtan befejezi a dolgát....

Kismama vagyok,elhánytam magam,de már attol félek hogy éjjel képes akár az arcomba is pisilni,pedig eddig szobatiszta volt.

Most kinnt van az erkélyen,nem tudom hogyan kellene megbüntetni,vagy megnevelni.

Egyáltalán miért pisilt az asztalon a tŕnyéromba?????????????????


2008. nov. 4. 11:23
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
55%
A nagy gond, hogy elkényeztettétek, ilyenkor gond nélkül le kell vágni neki egy nagy pofont, nem ordibálni rá. ha kellemetlenség éri, abból tanul, bár nagyon lassan, viszont az ordibálásra nem is figyel. Sajnos, most hogy így félrenevltétek még nehezebb lesz rendre tanítani. Mivel kismama vagy, és hamarosan gyerek is lesz, én a helyedben megfontolnám, hogy esetleg lecserélem a macsekot, mert ha mondjuk a gyerekágyba pisálna oda, az már durva... Jobb és könnyebb egy kismacskát betanítani.
2008. nov. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha te adsz neki egy nagy pofont, az neki hatalmas lesz, szóval nagyobb baj is lehet belőle. Ugyanúgy mint a kutyát, a macskát is csak a tettenérés pillanatában szabad megbüntetni, utána úgysem tudja , hogy miért kap verést. Tartsd a kezed ügyében, egy összehajtott újságot, és azzal húzz a fenekére, ez nem igazán fáj neki, de érzékeli majd, meg a rosszallást is. Én ezt tanultam az állatorvostól, viszont meg kell mondanom, hogy én is így akartam leszoktatni a macskámat a pákosztosságról amire öreg korára szokott rá, de sajnos nem ment. Nagyon elkapattad, nem tudom meg tudod e nevelni. Lehet ki kéne tiltanod a lakásod bizonyos részeiről. Mikor felment az asztalra, gondolom előbb székre ugrott vagy az öledbe, na akkor kell lelökni, vagy hangosan rákiabálni. Sőt, mikor esztek, abszolút ne engedd az étkező közelébe se. És lehetőleg a hálóból is tiltsd ki. Szerintem ez menni fog.
2008. nov. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
94%
Nos a macskák nem hülyék. Nagyon jól tudja, hogy terhes vagy és nemsokára már nem ő lesz az első számodra. A tett oka a féltékenység! Gondold végig mit tennél a gyerekeddel, ha az lenne féltékeny a kistesvére jövetelére és ez alapján cselekedj a cicával kapcsolatban. Ha tényleg nem változik a dolog rövid időn belül akkor ne tiltsd ki, inkább szerezz neki másik helyet ahol ugyanilyen szeretetben lesz része, mint most Nálatok.
2008. nov. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:
97%
Szia.En is kismama vagyok(meg ket hetig max)es nekem is van egy elkenyesztetett cicam(csak en kenyeztetem)ugyanugy megvan mindene ahogy te irtad,de nallunk vannak szabajok.Bar velem alszik az agyban nem engedem mosakodni,csak aludni johet fel.Ha a babaagyba akar felmaszni,mivel uj neki,most raktuk ossze mert barmikor johet a baba,eleg volt a fenekere rautni(nem erosen)nem az a lenyeg hogy fajjon hanem tudja hogy nem szabad!Es mikozben racsapok(megpaskolom)mondom neki hogy nem szabad! Ezt a szavat nagyon ismeri es azt is ha csak felemelem a kezem mintha utni szeretnek..Nekunk bevalt ez,bar mi kiskora ota igy szoktattuk de szerintem nallatok sem keso.
2008. nov. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
71%

Véleményem szerint jobb lenne, ha a cicus ideiglenesen máshova kerülne. Tényleg el van kapatva, szemtelen lett, és még nem beszéltünk arról, hogy terhesség alatt, és csecsemőkorban a babák és anyukák nagyon súlyos fertőzéseket szedhetnek össze a macskáktól, ami hatással lehet a magzat fejlődésére, illetve a csecsemőre.

Így is óvatosan kell bánni a macskával való érintkezéssel ezekben az időkben, de ha ennyire elszemtelenedett, akkor én a pici fél éves koráig nem érintkeznék vele.

Ez csak az én véleményem, de hallottam már durva dolgokat a macskafertőzésről...

2008. nov. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:
97%

Szerintem a cicus érzi, hogy valami megváltozott, valószinűleg kevesebb figyelmet kap, amit te észre sem veszel, de ő igen. Meg van zavarodva, ennek az oka ez a furcsa viselkedése. Eddig minden figyelem felé irányulhatott, most más a helyzet.

Macska párti vagyok, de a baba érdekében jobb lenne, ha elajándékoznád mire a baba érkezik, nehogy valami nagyobb galibát okozzon.

2008. nov. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Köszi a vàlaszokat!

Az az igazsàg hogy a pàrom az aki nem engedi elajàndékozni,annyira megszerette,hogy szerintem ha odakellene valakinek ajàndékozni,ö tutira sirni(férfi léttére)vagy nem is tudom.

Màr volt erröl szo terhességem elején is,de mivel toxoplazm. vizsgàlatot csinàltunk,és doki szerint semmi betegséget nem kaphatunk el,igy a dràga pàrom nem làtja okàta macska odaadàsàra...

Nagyon félek hogy a baba jön és oda pisilni fog,de a döntö szo nem az enyém.

Bizony most kinnt ül az erkélyen,nem jöhet be,bàrmilyen hideg is van,pedig ezelött nonstop a lakàsban volt.

Szerintem is kifogom tiltani bizonyos helyekröl,bàr ahogy ismerem utàna képes lesz egésznap nyàvogni,mint aki elvesztette az anyjàt....

2008. nov. 4. 12:45
 8/24 anonim ***** válasza:
92%

Szia, én vagyok a másik pisis macskás, a másik kérdéssel:)

Szerintem nincs elkapatva a cica, meg már hülyeség azt latolgatni, hogy mit engedtél meg neki, az nem magyarázat arra, hogy belepisil a reggelire (egyébként ez tényleg durva) Valószínű h tényleg hatalmi harcot vív. Ne akarj megszabadulni tőle, amíg élsz, hallgatni fogod a párodtól, meg őszintén szerintem a gyereknek is jó lesz, ha van állat a közelében. No, az újságpapír tényleg jó fenyítőeszköz, nekem elég csak kézbe vennem, már iszkolnak el, a másik meg a vizipisztoly. Távolról is megregulázhatod vele a macsot. (én azért nem nyúlhatok ezekhez, mert mindig sunyiban csinálják, és később veszem észre.)Sok szerencsét a macskaneveléshez!

2008. nov. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha fiú a cicád akkor területjelölés céljából pisil ilyenkor jobb ivartalanítani.Amugy meg ha legközelebb is azt csinálja olvastam hogy ha a macska olyan helyen végzi el a dolgát ahova nem kéne akkor rá kell ijeszteni amikor odakészül WC-zni és akkor nem fogja oda csinálni.
2008. nov. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Nem fiu,kislàny:)

Màr volt olyan eset,hogy a viràgos dézsàt célozta meg,és nem volt bennem annyi erö hogy elhuzam,ö mindenképpen oda akart pisilni!

És a szemem làttàra.

A viràgot kilöktük kb 2 honapja.

Azota most történt elöször ilyesmi.

Most csak egyhelyben alszik kinnt egy széken,nem is mer bekéredzkedni,tudja hogy nagyon kikapna.

A pàrom jön este 6-kor,majd ö ràcsapdos,mert én nem vagyok rà képes.

Egy biztos,mostmàr mindent zàrok elöle,mert eddig ugye az egész lakàst birtokba vehette,olyan volt mint a sajàt gyermekünk,de ami sok az sok.

Ivartalanitai kellene,lehet ,majd felhivom holnap az àllatorvost

2008. nov. 4. 15:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!