Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Igaz, hogy a nedves táp...

Igaz, hogy a nedves táp 75%-ban pótolja a napi folyadékbevitelt?

Figyelt kérdés
Három cicám van, és a háromból az egyik nem igazán iszik vizet, ráadásul ivartalanított kandúr, most egy éves. Miatta aggódok, mert félek a vizelet besűrűsödéstől, de sok nedveset eszik, azt imádja. Ezt a bizonyos százalékot egy macskablogon olvastam, de nem tudom mennyire lehet hinni neki. Minőségi száraz tápot is kap, de mellette megeszik naponta kb. két adag alutálcásat, és időnként szoktam csirkehúst is főzni nekik. Kutyáknak főzöm a farhátat, és abból lefejtem a macskáknak a húsos részét, imádják. A Másik kettő cicából az egyik egy idősebb nőstény, szintén ivartalanított, de őt látom inni, meg úgy tudom nőstényeknél nem is szokott lenni ez a besűrűsödés. A Harmadik meg még kicsi, 5 hónapos kandúr, ő még nincs ivartalanítva, de őt is látom vizet inni. Cicatejjel próbálkoztam mert egy ideig szerették, mondván folyadékpótlás miatt, de már nem isszák meg, már nincs rá szükségük. Figyelgetem az egy évest, hogy pisil -e, de sokszor elvégzi kint, így nehéz figyelni, szokott bent az alomba is pisilni, de a kicsi, 5 hónapos többet csurgat.
2018. szept. 23. 09:39
 1/3 anonim ***** válasza:

A húsnak és a nedves tápoknak 70-80%uk víz, így viszonylag sokat be is visz.

És ha a száraz tápra öntesz egy kis vizet, akkor azt nem eszi meg?

2018. szept. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nagyrészt igen, hogy pont 75%-ban azt nem tudom. A Purinának van kifejezetten folyadékpótlásra való alutasakosa (fehér színű), ha ez a cél én ezt ajánlom, az enyém szereti. Müllerben láttam eddig, vagy Zooplusról is lehet rendelni.
2018. szept. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem szeretik a felpuhított szárazat. Szerintem abban pont az a poén, hogy ropogtathatják. Viszont erről még nem hallottam, hogy van kifejezetten folyadékpótlásra való táp, köszönöm a tippet, kifogom próbálni.
2018. szept. 23. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!