Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutya való 10...

Milyen fajta kutya való 10 éves gyereknek? Egyke . Szerintetek pótolja a testvért?

Figyelt kérdés
2015. máj. 16. 21:25
1 2
 1/19 anonim válasza:
49%
Egy testvért nem lehet pótolni. Egy kisseb fajta kutya is elég szerintem neki.
2015. máj. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
97%

Az első jól mondja, nem egy kutyával kell megoldani ha a gyereketek magányosan érzi magát! Ti mint szülők foglalkoztok vele eleget? Vannak barátai?


Másrészt meg egy 10 éves gyerek nem tud gondoskodni egy kutyáról, tehát kutyát csak akkor vegyetek ha TI is akarjátok! Egy kutya pénzbe kerül, etetni kell, sétáltatni, nevelni, orvoshoz vinni, ez mind-mind idő, pénz és energia ami 10-15 évre szól!

2015. máj. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
23%

Nekem nincs tesóm, fogalmam sincs az milyen érzés, viszont a körülöttem élőknél azt látom, hogy van jó és van bizony ritka gyenge testvéri viszony is.

Én is kistestű kutyát vennék (nekünk is bognesünk van és a lányom imádja), mert mindenképpen lakásban tarthatóban gondolkodnék.

Tehát a bischonok (bolognese, havanese), esetleg uszkár szerintem tökéletes választás és egyiknek sem hullik a szőre annyira (nálunk több a haj a földön, mint kutyaszőr).

2015. máj. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
43%
Szeretetbombaként működik, illetve a rengeteg séta bőven nyújt neki alkalmat más kutyásokkal ismerkedni, tehát akár pótolhatja is, igen. Nekem 3 testvérem van, abból ketten gyűlölik egymást, holott negyvenesek vagyunk már... és sok ilyen van. No de a lényeg: bármilyen kutyát választotok, azzal azonnal menjetek kutyasuliba, mert ott nem a kutyákat tanítják meg viselkedni, hanem az embereket tanítják arra, hogyan kell egy kutyát kezelni. És ha jót akarsz tenni a világgal is, akkor hozzatok el egy menhelyről egy reménytelen sorsú kis árvát, hálás lesz érte.
2015. máj. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
82%
Egy 10 éves gyerek nem tud megfelelően gondoskodni egy kutyáról.
2015. máj. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
5%

Én egy kis németjuhászt ajánlok.Szereti a gyerekeket nagyon.

De fontos hogy pici legyen és együtt nőjön a gyerekkel. Nagyon meg bírja szeretni :)

Velem is ez volt aztán 13 év után itt hagyott :(

2015. máj. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Játszópajtásnak jó a kutya meg lehet szeretgetni is, de egy testvér ennél többről szól.
2015. máj. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
91%

Kutyát nem gyereknek veszünk. Kutya nem pótol egy testvért. A kutya, az kutya. Kutyaként kell vele bánni, bármennyire családtag.


Úgy válassz kutyát, amiről TE gondoskodni fogsz.

Bármilyen kutyátok lesz, azt tanítani kell, és foglalkozni vele. És következetesen nevelni. Egy 10 éves csak elkényezteti, és abból baj is lehet.


Nekem egy 6 éves pit keverékem van, és egy 2 éves fiam. Nagyon jól megvannak. De tanítottam mindkettőt, hogyan viszonyuljanak egymáshoz. Most már nincs is semmi baj.

2015. máj. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
85%

10 éves gyereknek olyan kutya való, amilyet a szülei hajlandóak 100%-ig ellátni, amikor ráun, illetve lesz fontosabb dolga is a kutyánál (érettségi, egyetem, csajozás/pasizás, bulizás, koleszban lakás az ország másik végén, satöbbi). Nem ruházhatsz rá 15 évnyi felelősséget, amikor még azt sem tudja megmondani - és nem is lehet elvárni tőle ilyesmit -, hogy két két múlva mi lesz vele. A kutya mindig a szülő felelőssége.

A testvért amúgy semmi nem pótolja, viszont a kutyát se. Tök más dolog a kettő. Ha akarod, hogy a gyerek mellett legyen kutya, meg az egész család akar kutyát, akkor nosza, gondoljátok át, hogy mihez akartok vele kezdeni, mennyi időt, energiát és pénzt tudtok rászánni, hogy milyen temperamentumú kutya felelne meg nektek, olvassatok sokat a kutyatartásról, nevelésről, az egyes típusok igényeiről, magyarul mélyedjetek bele alaposan a kutyázásba, és ha úgy érzitek, hogy képben vagytok, keressetek egy megfelelő fajtát, vagy menhelyen egy megfelelő egyedet.

2015. máj. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem a labrador vagy a golden retriever kiváló gyerek mellé. Persze csak ha van udvarotok. Mert bagy a mozgás igényük.


De azt remélem tudod, hogy ha veszel neki kutyát, akkor legalább 15 évre válalod el TE a gondozását. Egy 10 éves gyerek még nem tudja ellátni.

2015. máj. 17. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!