Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám a hideg idő beálltával...

A cicám a hideg idő beálltával zabagép üzemmódba kapcsolt. Más is tapasztalt ilyesmit?

Figyelt kérdés

3 éves, ivartalanított, duci macska.

Már jó pár hónapja semmilyen jutifalit nem veszek neki, kap egy kis virslit vagy sonkát, ha nagyon kuncsorog. De olyan zabálás jön rá, szinte teljesen kiüríti a szárazos tálkáját mindennap, ami eddig nem volt jellemző. Reggel és este kap nedveset, azt is egyből betolja (eddig megnézte, evett belőle, hagyott későbbre). Aztán jön és kuncsorog. Megyek a konyhába, leül a hűtő elé. 2x kipakolta a szemetest!! Pedig aznap vittem le, csak zacsi és kenyérhéj volt benne. Bármit amivel kínálod, megeszi. (tudom, nem kellene, de tényleg kunyizik és aranyosan).

Évente 2 x féreghajtom, benti teljesen. Royal Canin sterilt eszik, mert ezt ajiba kaptam, de előtte Josera leger light - ot kapott, illetve a Visan optimanova lett kipróbálva. Nedves, tudom, nem minőségit kap abból (rossmann winston steril), néha gourmet is.

3 év alatt nem csinált ilyet, szinte mimtha téli raktárt töltene fel!



2018. okt. 2. 06:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A macskák is megszoktak hízni télen, ez teljesen normális.:) az enyémek is sokkal többet vannak itthon, és ezért sokkal többször esznek is. Bár ők kinti macskák,de a fél napot így is azzal töltik, hogy utánam járnak, kuncsorogni. De mivel én nem akarom, hogy elhízzanak (bár igazság szerint, ez falusi macskánál amúgy is nehezebb dolog, mint egy bentinél), ezért napi 3x kapnak enni (kb annyit, amennyit egy kajálásra megesznek, vagy egy kicsit többet, és ennyi. Hiába járnak a nyakamra, nem kapnak többször.
2018. okt. 2. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Igen, a mi cicánk is ezt csinálja. Ilyenkor valósággal tömi magát. Szó szerint felöltöznek a télre, nemcsak a bundájukat növesztik meg, hanem zsírréteget is képeznek a hideg ellen. Az miénk szobamacska, de ugyanúgy készül a télre.
2018. okt. 2. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Nekem nincs macskám, de ismerősömnek van. Ugyanezt meséli, ösztönszerűen elkezdenek tartalékolni ilyenkor, a természeben ugyebár az a túlélés záloga, ha netán egy jó ideig nincs élelem,mazt is ki kell tudni húzni valahogyan. Ezért zabálnak ilyenkor.
2018. okt. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az enyéim kinti-bentiek, tehát nap közben kijárkálnak az udvarra, de bent kajálnak és bent alszanak. A két kicsiről még nem tudok nyilatkozni, mert nincsenek egy évesek, de az idősebb, nyolc éves is minden évben ezt csinálja. Előbb kaptak reggelit, de még mindig ott áll és vár valamit. Télre lufira zabálja magát, pedig nem kell kint lennie a hidegben, és nem kell megküzdenie az élelemért. Egész télen bent alszik az ágyban, csak enni, és wc-zni kel fel. Biztos ösztön ez a nagy zabálás.
2018. okt. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom a sorhoz. Az enyém is ezt csinálja, most volt műtéte, azt hittem azért eszik ennyit, mert kezd felerősödni
2018. okt. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik nálam is azt csinálja, amióta hidegebbre fordult az idő. Alapvetően nem egy kuncsorgós macska, de most, ha meghalja, hogy a konyhában ügyködök, rohan ki, és folyamatosan lopni akar a többiek kajájából (ez eddig nem volt rá jellemző). Ő is benti teljesen, és negyedévente féreghajtom. Én is arra gondoltam, hogy télre akarja felraktározni magát, mert azóta csinálja ezt, amióta lehűlt az időjárás.
2018. okt. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi minden értelmes választ adónak!

Biztos eddig is ezt csinálta, de még sosem volt ennyire egyértelmű zabálása. Főleg mivel teljesen benti, és kifejezetten parás, ahogy kajáért vergődik és felfal mindent, szemetes turkál...

2018. okt. 2. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!