Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a véleményetek a fényvissza...

Mi a véleményetek a fényvisszaverős nyakörvről cicának? Hasznos lehet?

Figyelt kérdés

Nem olyan sokat csavarog az utcán, de mostanában néha átmászkál a szembe szomszédhoz és féltem őt...Egyébként is illett volna már vennem neki egy nyakörvet, mert egy éve fogadtam őt be, és ha ne adj isten elkóborolna, akkor szeretném, hogy tudják, hogy van gazdája, ezért lehet olyat veszek, amire a címet is rá lehet írni, amíg chipet nem rakatok bele, csak gondoltam, még több haszna lenne a fényvisszaverősnek is.

Előre is köszi!


2018. okt. 2. 14:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekünk fehér fényvisszaverős van. Messziről látni éjjel a cicát. Nekünk bejött. :)

1.000.- Ft a fressnapfban.

2018. okt. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi.:)

Igen, szerintem azt a fajtát már láttam is a fressnapf oldalán.

De mondjuk akkor az meg a kutyák szempontjából nem veszélyes, hogy ilyen messziről látszik a cica?

2018. okt. 2. 15:43
 3/8 anonim ***** válasza:

Én egyáltalán a nyakörvet sem tartom jó megoldásnak cicára.

Ismerősöm cicája nyakörvben mászott át kerítésen, a kerítésrúdra felakadt a nyakörv, a cica mivel próbált szabadulni, vergődött, lecsúszott, és úgy lógott a kerítésen. Vergődött, és így saját magát felakasztva ha nem veszi észre a szomszéd, megfulladt volna.

Az én cicáimon előtte se volt nyakörv, de ezután kizárt hogy tettem volna rájuk.

Lehet ez ritka eset.

Ha valaki befogja, megtalálja, nem biztos hogy elviszi állatorvoshoz megnézni, van-e benne chip.

Este ne engedd ki.

Ivartalanittasd, nem megy annyit utána.

Ha mindenképp kiengeded, kicsit korlátozd a kóborgását, ezzel is csökkentve a veszélyeket.Mondjuk míg nem vagy otthon, bent van.Utána tudsz nézni, hol van.Meg ha kijár, fontosak a védőoltások is.

2018. okt. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, ettől én is félek, ezért mindenképpen biztonsági zárasat vennék, amit lehetőleg ki is próbálnék, mielőtt megveszem. Az esetben említett cicán is az volt, megkérdezhetem? Ő inkább ilyen gazos helyen szokott bóklászni, de most hogy így mondod, azért néha a kerítéseken is átmászkál...:/


Sajnos nem mindig tudom őt bezárni estére. Ez volt a terv, meg így is csináltuk egy évig kb. , de kicsit ráunt és most ha olyanja van, hiába hívom az este, az istennek nem akar jönni és megfogni sem tudom őt...:/ Oltva, ivartalanítva van, nálam ez alap a macskatartásban. Sokkal nyugodtabb is az ivart. óta, de azért picit még csavarog néha..

Nem a házba tudom őt bezárni éjszakára, hanem a kertben van neki egy zárt helye, ott alszik, amikor ő is hajlandó rá. :) Akkor, ha be tudom csalni éjszakára, bezárom ott a macskaajtót is.

2018. okt. 2. 17:12
 5/8 anonim ***** válasza:
A kutyák veszik észre távolabbról, ellenben esete már a ut szélén is létszik, fel lehet rá készülni, hogy ott a nyau. Szóval csak használ.
2018. okt. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen a biztonsági záras nyakörv.

Amiben felakadt a cica, sima gumis bolhanyakörv volt.De bármilyen, ha a tetejére akad, lecsúszik, saját magát felakasztja.Nekem pár éve kutyám járt így.Nyakörv volt a nyakában, és a nyakörvön levő karika felakadt a kutyaháztető sarkára, mivel állandóan ugrált rá.A kutya le akart ugrani, de felakadt, nyakánál fogva lógott.Elkezdett vergődni, erre másik kutya mivel féltette, segíteni akart rajta, csak nem jól segített, mert lefele cibálta a kutyát, így még jobban szorult a nyakára a nyakörv.Szomszéd látta, mi nem voltunk otthon, mire átmászott a kerítésen a szomszéd, addigra meghalt a kutyám.

Az nem hiszem hogy jó neki, hogy külön helyen tartod.Ezt nem szeretik a cicák, ők a gazdi közelében szeretnek élni.Ezért nem megy haza, hogy ne zárd oda be, egyedül, gondolom hideg is van rá.Nem jó hely számára, csavarogni is fog ezután is.Minimum tarts vele még egy cicát, ketten könnyebb nekik.De a hideg ólban szenved.Nálunk télen meleg van, mindig 23-25 fok, de a macsekok a forró radiátorokon levő plédeken alszanak, annyira imádják a meleget, és gyűlölik a hideget.

2018. okt. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Persze, tudom, hogy a meleget szeretik, van egy benti 16 éves cicám, ő is egyből mászik a radiátorra, ha bekapcsoljuk a fűtést. Ezért nem lehet bent egyébként a kinti, mert elég harcias és úgy döntöttünk, hogy már nem szoktatjuk össze a bentivel, nem akarom már őt zargatni, nagyon érzékeny cicus.

Egyébként, most is bent van a házban a kinti, 2-3órára beszoktam őt engedni néha, csak a konyhába, amit becsukok ilyenkor, ameddig a benti alszik egy másik helyiségben.


Kint egy külön kis pokróccal bélelt házikója van, ezen a helyen belül, amibe még egy melegítő párna is van, amit többnyire csak éjszakára kapcsolok be, de mondjuk az olyan nagyon nem melegít, ezért is szeretnék bele infrafűtést az idén.


Sajnálom a kutyust.:(

Néztem most olyan macskanyakörvet, ami már jobb minőségű, nem ilyen Trixie-s márka, és az kifejezetten bizt.záras, már 2,5kiló terhelésnél kikapcsol, nem is lehet rá pórázt tenni, mert pont ezért nem is lehet vele pl. sétáltatni.

2018. okt. 2. 22:01
 8/8 anonim ***** válasza:
Amit én írtam fressnapfos 3 kg terhelést bír. Este csukjuk a macsekot. Nekünk bejött. :) mikor kocsival megyünk haza, már jóval előbb látni a macst.
2018. okt. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!