Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sokkoló nyakörvről vélemény?

Sokkoló nyakörvről vélemény?

Figyelt kérdés
Én túl drasztikusnak találom, sosem tudnám alkalmazni...

2016. jún. 17. 22:56
 1/3 anonim ***** válasza:
84%

Mi az a sokkoló nyakörv? Ha az elektromosra gondolsz, akkor azt azért tisztázzuk, hogy civilizáltan használva baromira nem sokkolja a kutyát. Én láttam már párszor akcióban, és a gazdák általában csak találgatnak, hogy mikor kapott a kutyájuk egy csípést, mert nincs visítás, összeesés, "sokkolás", semmi kínzás, csak annyit látnak, hogy jé, működik a kutya. Ne az alapján ítélj, amit te elképzelsz, ha annak semmi köze a valósághoz :)


Az elektromos nyakörv lényege egyáltalán nem az, hogy durva, hanem hogy távolról, póráz nélkül tud a gazda megfelelő erősségű ingert adni a kutyának, így az nem fog olyanokat összekombinálni, hogy ha a gazda két méteren belül van, akkor viselkedni kell, de messzebb nem, vagy ha közel jönne büntetni, majd elszaladok, vagy pórázon kisangyal vagyok, de csak csatolj le, nem látsz többet. Néhány kutya nagyon elmegy ebbe az irányba, hogy az istennek se hajlandó működni, amíg nem érzi, hogy a gazdának mindig van hatalma felette. Nagyon kevés az ilyen, de létezik.


A gyakoribb eset az, hogy a kutyát valamilyen, így vagy úgy életveszélyes viselkedésről kell extrém gyorsan és hatékonyan lenevelni. Inkább kapjon párat elektromossal, minthogy elpusztuljon, mert elütik, vagy feleszik valami mérgezett kaját, vagy el kelljen altatni, mert gyilkolja a macskát/csirkét/bármit, és gyorsan kell megoldás, mert nincs másik gazda.


Hülyék kezébe nem való persze, lehet azt durván is használni, meg hülyeségekre. De megvan a maga haszna, a kutyák javára, kínzás nélkül.

2016. jún. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
28%
Én inkább a kutyasulik pártján vagyok, mert nem kell ilyen nyakörv ahhoz, hogy megtanítsd viselkedni a kutyádat. Lusta, nemtörődöm gazdák tömegcikkje.
2016. jún. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kiváló eszköz, rengeteg olyan helyzet van, amikor muszáj távolról irányítani egy kutyát, és erre nincs ennél jobb megoldás.

Se távolságban, se reakció időben nem lehet mással felvenni vele a versenyt.

Gondolj csak a vadászkutyák kiképzésére, vagy apportírozó versenyekre, amikor akár 100 m távolságból kell valahogy kommunikálni a kutyával.


Ja, ami a "sokkolást" illeti, ha sokkolásnak nevezed, mikor sms-t kapsz, és zizzen egyet a teló a zsebedben, akkor lehet sokkolónak nevezni, mert a kutya kb ennyit érez belőle.

Fegyelmezésre vannak erősebb fokozatok.

Ha volt idegrendszeri problémád, akkor ismerheted a "tensz" gépet, ami elektromos impulzusokat küld, ami izom összehúzódással jár.

Egyáltalán nem fájdalmas, az emberek azért járnak fizioterápiára, mert kellemes érzés.

Vagy az ilyen elven működő izomerősítő eszközök. Az se fáj, különben eladhatatlan lenne.

Ne ipari, vagy háztartási áramra gondolj, ez csak egy kis feszültség, áramerősség nélkül.


De tény, hogy irányíthatatlan izomösszehúzódással jár.

Ez pedig pont elég egy kutyának ahhoz, hogy meglepődjön, és kizökkenjen abból az állapotból (agresszív, alkalmi süket, stb) amiben éppen van.

Ráadásul gyorsabb reakcióidővel mint bármi más, ha pedig egy kicsit is értesz a kutyákhoz, akkor tisztában vagy vele, hogy az időzítés mennyire fontos... pláne, ha le akarod valamiről szoktatni.



Egyébként a hétköznapokban is sok embert látok küzdeni a behívással.

A legtöbb embernek gyakorlatilag nem, vagy kisebb nagyobb hibákkal sikerül, mert a kutya megszokja, hogy ha nincs póráz, nincs kontroll.


De láttam már 50 méteres damilon gyakorolni egy kutyát, mint ha egy pontyot fárasztott volna a gazdája.


Nem mondom, hogy nem lehet jó, meg nyilván töredékébe kerül, mint egy elektromos nyakörv, de azért az mégis kényelmesebb, és hatékonyabb.

2016. jún. 18. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!