Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Előre is bocsánat az obszcén...

Előre is bocsánat az obszcén kifejezésért, miért szarik a macskám a kádba?

Figyelt kérdés

Benti macska, de nem tudom állandóan magam mellett tartani és nem hagyhatom a szobámba se, mert pl ma mikor filmeztem, akkor ugrált felfele és karmolni akarta a képernyőt.

Lényegében egy kisszobába van becsukva, ami pont a fürdő mellett van. Nincs normális ajtaja, csak ilyen könnyű fa ajtó, ilyen behajthatós inkább.

Most is mentem kifele, és mit találtam, a macska megint beleszart a kádba. Már 3. vagy 4. alkalommal.

Az alom ki volt tisztítva neki előtte, szóval nem lehet azt mondani, hogy azért mert nem volt kitakarítva.


Vélemények?



2018. okt. 2. 15:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Véleményt szeretnél? Ne tartsd a macskát a házban..
2018. okt. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem tartom kint, mert nem akarom. Egyszer már szökött ki, úgy jött haza, hogy véres volt a szája. Az ínyéből ki volt szakadva az alsó ajak rész.

Pontosan az ilyen végett sem akarom kint tartani.

2018. okt. 2. 16:10
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
Azt hiszem, a lefolyó szaga ingerli, sokkal jobb a szaglásuk, mint a miénk.
2018. okt. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
13%

Vélemény: A macskák ostobák és nem szabadna beengedni őket a házunkba.


Potenciális megoldás: megpróbálhatsz beszerezni egy másik macska almot vannak dögök akik nem szeretnek ugyanabba pisilni és kakilni lehet hogy ez a baja.

Másik megoldás hogy visszatereld őt az alomhoz, hagyjál egy kis vizet a kád alján, hidd el nem fogja annyira szeretni azt a helyet ezután.

2018. okt. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, amúgy 30 éves vagyok, viszont eddig soha nem volt macskám. Ő az első. Csak tényleg, van hogy becsukom direkt a fürdőszoba ajtaját, de gondolom addig ugrál amíg ki nem nyílik. Ahogy már írtam korábban, ez inkább csak ilyen behajthatós ajtó, könnyen kitud nyílni.

Vagy emlékszik rá, hogy volt fürdetve és ez a bosszú érte, hogy oda tojik nekem? :/

2018. okt. 2. 16:20
 6/11 anonim ***** válasza:
58%

Nem tudom hogy mióta van nálad a macska és mennyi erőfeszítést tettél te vagy az előző tulajdonos hogy rászoktassa a macska alom használatára.

Amennyiben ez megvolt és egy ideig nem is volt probléma csak most kezdődött akkor nem kizárt hogy esetleg valami irritációja van? nem használja az almot mert irritálja odalent, de gondolom a fürdőkád nem. Lehet meg kéne nézetni csak a biztonság kedvéért.


Ha meg nincs semmi baja akkor még egy dolog amit megpróbálhatsz. Tegyél egy macskaalmot a fürdőkádba és akkor hátha azt használja. Ha ez sikerrel jár akkor pár nap után át lehet tenni az almot a fürdőkád mellé aztán szépen pár naponként visszavinni az eredeti helyére.

2018. okt. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát eddig az alomba tojt. Nem volt panasz rá. Amúgy 6 hónapos, és 2 hónapos kora óta van itt.
2018. okt. 2. 16:39
 8/11 anonim ***** válasza:

Több oka is lehet, csak tippelgetni tudnék.

6 hónapos > ha még nincs, ideje ivartalanítani. Lehet, hogy ezzel meg is szűnik a probléma.

Amúgy engedj egy kis vizet a kádba, és hagyd úgy.

2018. okt. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mennyit foglalkozol vele? Hogyan neveled (a kisszobába kizárás nem nevelés)? Hogyan erősíted a kapcsolatokat?
2018. okt. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A macskák utálják a bezártságot. Írod, hogy be van zárva egy kisszobába. Na, pont ezért csinálja. Hidd el, mi is épp ilyen cipőben járunk megint, meg kiskorában is volt ilyen.

Azzal, ha a szobatiszta macska nem az alomba ürít, hanem a lakásban kábé bárhova, jelezni akarja, hogy nem tetszik neki valami.

Éppen elvan bent a kisszobában pár órát, nem lesz tőle baja, csak maga a gondolat elviselhetetlen számára, hogy csukva van az ajtó.

Nagyon jól teszed, hogy bent tartod, nem kell hallgatni a negatív hozzászólásokra ezzel kapcsolatban, van itt a gyakorin, aki ezt mindenhova beírja. Attól, hogy első macskád, amiket leírtál egyéb dolgokat mindent jól csinálsz, ezt a bezárást mondjuk nem, de ezeket majd még megtanulod.

Sajnos az a rossz hírem van, hogy résnyire nyitva kell hagyni az ajtót, vagy macskaajtó, v legalábbis egy lyuk (macskaajtó helye) kell az ajtóra (bent a lakásban gondoltam, a szobaajtóra) valamint, hogy a macskád veled egy helyiségben szeretne lenni, kábé minden percben veled, amikor nem, akkor meg szabadon akar mászkálni a házban. Meg lehet tanítani, hogy bizonyos helyekre ne menjen (pl. konyhapult) természetesen. Ja, és az a rossz hír, hogy a macskák imádják a számítógépet gingyolni, nekem konkrétan szét van taposva a klaviatúrám.

2018. okt. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!