Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Idős, családtag cicával...

Idős, családtag cicával költözés testvérhez, ahol viszont babák vannak. Hogy lehet ezt megoldani?

Figyelt kérdés
Mármint a macsek idős és családtagként van kezelve annál, aki költözik. Sajnos nincs más megoldása, utcára kerülne, ha nem fogadná be a húga, aki viszont három hete császárral szült édesanya. Meg lehet ezt valahogy oldani civilizáltan, konfliktus nélkül? Az anya belement, hogy költözhet a testvér (a férje is nagy nehezen), aki segítene esetleg a babák körül, de az a szerencsétlen idős állat belepusztul, ha most "kihajítja" a gazdája, már 17 éves.

2018. okt. 2. 19:00
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
67%

Jó sok állat gyűlölő van itt. :(

Nekem is családtag cicám van, velem alszik, mégis élünk a vőlegényemmel, sőt jobban mondok, biztos tisztább, mint némelyik ember... Például egy anyós aki cigis szájjal puszilgatja a gyereket. Volt már itt téma, mégis azt írtátok, semmi baja nem lesz a gyereknek. Na, attól lesz! De biztos most jönn a lepontozósdi és nem érdekel, mert full felháborító, ahogy egyesek egy állatról gondolkoznak. Gondolom ti vagytok azok, akiket a hírekben látni.....

2018. okt. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
81%

20-as válaszoló:

Sajnálom, hogy sosem volt még állatod. Ezért is így állsz hozzájuk.

2018. okt. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
23%
Ha állatgyülölő ha nem , akkor is az dönt arról mehet-e a macska akié a ház. HA beleegyezeik a különszobába akkor lehet megoldás ha nem akkor tényleg menjetek máshová.
2018. okt. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
50%

"Sajnálom, hogy sosem volt még állatod. Ezért is így állsz hozzájuk."


Hogy állok hozzájuk? Szerintem abszolút normálisan. Van, aki nem szeretne állatokkal élni együtt, ezért nincs is neki. Ha valaki hirtelen odavisz egyet, akkor bizony extra alkalmazkodás kell a már ott lakó részéről. Egy macska jön-megy, igényei vannak, hullik a szőre, stb. És akinek nem volt még állata, annak baromi szokatlan, főleg egy átlag 60m2-es panelban.

2018. okt. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
0%

inkább az állatpátyolgatók gondolkoznának el. Már az is nagy szívesség hogy a családot befogadják, hát még ha egy macskához is alkalmazkodni kell.

ÉS őszintén az nem lesz szenvedés szegény álatnak , hogy alig mozoghat a házban?

2018. okt. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
23%

"Jó sok állat gyűlölő van itt. :("


Mért állatgyűlölet az, ha nem akarok egy macskával egy lakásban lakni? Nem utálom az állatokat, nem bántom őket. Csak nem akarom lakótársnak, és kész. Mért kell emiatt magyarázkodnom? Ebben semmi rossz nincs.


Ha a fenti helyzetben lennék, akkor megmondanám a testvéremnek, hogy próbáljon kitalálni valamit. Ha semmi más megoldás nem lenne, akkor belemennék, de csak úgy, ha szigorúan ő gondozza a macskát, és az ő szobájában lesz. És nem, még így se repesnék az örömtől. Szerintem rohadt rendes dolog lenne tőlem már az is, hogy befogadtam, azt nem várhatja el senki, hogy még jó képet is vágjak hozzá.

2018. okt. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:
Szerintem az lenne mégis a legjobb megoldás, ha a macska nem menne, ebben így nem lehet dűlőre jutni, valahova ideiglenesen el kellene helyezni 1-2 hónapig ahol a gazdi tudja látogatni, amíg nem talál megoldást lakhatásilag. Az senkinek se jó, ha mindenhol tapintható a feszültség
2018. okt. 2. 22:14
 28/39 anonim ***** válasza:
47%

Én ezt nem csinálnám egy tizenhét éves macskával. A sajátom fiatalabb, albérletbe kényszerültem, alig találtam macskával albérletet, de csak ilyeneket kerestem. Aztán lett.

A 14-es se volt semmi, hogy negyven feletti nőtől többet elkaphat a magzat a terhesség során.

Meg a 25-ös asszem, itt előttem.


Először is nemhogy oltott macskától nem lesz baja senkinek, egyáltalán a kutyáktól macskáktól nem nagyon lehet elkapni semmit. Kevés dolog van, ami esetleg emberre hatna, egyik a toxoplazmózis, azt már írták, itt tárgytalan. Utána kéne nézni a zoonózis fogalmának. Állatról emberre azért nem úgy terjednek a dolgok, mint emberről emberre influenzaszezonban.

A macska ne menjen be a babaszobába.Ennyi. Kibírja, ha csak egy szobában, meg még valahol lehet, de valami kell neki még, mert azért a bezártsággal lehetnek problémák.

Ki a bánat várja el, hogy egy öreg állatot kidobjon valaki (vannak, akik megteszik mint tudjuk).

Ha a frissen szült anyuka saját magát félti , akkor nem kell egy darabig simogatni a macskát, meg összebújni vele. Nem értem a problémát. Ez nem a yeti, ez egy macska. Ne bújjon össze a macska a babákkal se, ne menjen a szobájukba, meg ne engedjék fel a konyhaasztalra, meg a pultra, slussz. Semmilyen szag nem lesz, és nincs, ha normális minőségű alom van, rendesen takarítva.

A konfliktust a befogadók gerjesztik, csak mondom.

2018. okt. 3. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:

#25 szal egy 17 éve benti macskát kiraknál az utcára, vagy mi?

1) azt se tudja, mi hol van az utcán, ott hogy éljen túl

2) öreg hozzá. Utcai kóbor macskák nem élnek ennyit

3) gazdit találni másikat nehéz

4) gyepin elaltatják

5) menhelyen elpusztul magától a bánatba, az nem egy vidám hely, a cica meg már öreg


A gyerekeket kifejezetten empátiára tanítja egy háziállat, erősíti az immunrendszerüket, és sokkal nyugodtabbak lesznek, mert a macska oldja a stresszt. :)

Egyetlen dolog van, ha a gyerekek nőnek, meg kell tanítani nekik, hogyan nyúlunk egy macskához. Pl: nem tépjük le a farkát, nem fekszünk rá, nem rángatjuk, nem ütjük, nem verjük, nem nyomizzuk, nem gingyoljuk, főleg ha már idős cica. Fiatalt sem, mert fáj neki, és előbb utóbb megharagszik, aztán meg ő lesz a hibás.

Ennyi a titka.

2018. okt. 3. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

Egy ilyen idős cica már nem hiperaktív, semmi baja nem lesz attól, hogy szobában lakik.

Viszont pont a kora miatt nem passzolnám le másnak, új környezet és még idegenek is, akkora stressz, ami nem feltétlen tesz jót neki. A gazda jelenléte sokat jelent.

2018. okt. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!