Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Idős, családtag cicával...

Idős, családtag cicával költözés testvérhez, ahol viszont babák vannak. Hogy lehet ezt megoldani?

Figyelt kérdés
Mármint a macsek idős és családtagként van kezelve annál, aki költözik. Sajnos nincs más megoldása, utcára kerülne, ha nem fogadná be a húga, aki viszont három hete császárral szült édesanya. Meg lehet ezt valahogy oldani civilizáltan, konfliktus nélkül? Az anya belement, hogy költözhet a testvér (a férje is nagy nehezen), aki segítene esetleg a babák körül, de az a szerencsétlen idős állat belepusztul, ha most "kihajítja" a gazdája, már 17 éves.

2018. okt. 2. 19:00
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:

Úristen 11-es, ez remélem csak trollkodás, mert ennyire hülye ember nem létezhet a földön.


Én amúgy amennyire csak lehetne máshova mennék. A macskámtól nem tudnék megválni, de így meg, hogy nem is látnak szívesen, hisz azt írod, hogy nagy nehezen mentek bele, így nem akarnék odamenni.

2018. okt. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
macska nehezen szokná meg hogy nem járhat kellhet lakásba ,kedve szerint ,és bizony hullik szőre,és mivel kisgyerek is lesz aki kuszni,mászni fog ,nehéz megoldani hogy macska ne jöjön ki szobábol,még véletlenül se .
2018. okt. 4. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:

Kérdező meg aki ezt írta, hogy gondolja hogy egy 17 éves macskát, aki eddig megszokta, szerette a gazdáját, és aki eddig biztos jól tartotta, csak úgy elhelyezni máshová?

Ezt most kérdező komolyan gondolod?

Kiről van itt szó? Kérdező ez az öreg néni te vagy!Te költözöl.Másképp milyen jogon írkálsz itt más ügyében, meg döntesz róla és a macskájáról? Csak nem merted felvállalni hogy rólad van szó, mert be vagy sz... a negatív kommentektől, és milyen jó más személy mögé bújni.

Én sose adnám senkinek oda, nem vinném más helyre azt a macskámat, aki 17 éven át hű társam volt!Ez számomra egy iszonyatosan embertelen, lelketlen, sivár dolog!

Ez az állat mégha tehetné se hagyná el a gazdáját, hűségből ő jelesre vizsgázna, tehát érzelmileg fejlettebb mint a gazda.Márha a gazda nem te vagy. De nem ismerjük a gazda véleményét, ugyanis arról semmit nem írsz, csak a tiedről.

Én biztos keresnék egy albérletet ahova vihetem magammal a cicámat.Vagy más rokont.És dolgoznék, hogy ne másokra szoruljak.Bármi munkát elvállalnék.

Amúgy jó lenne, az itt feltett kérdésekre reagálnál kérdező.

Tied a macska?Te költözöl?Itt akarsz neki gazdát találni?Ha nem tied, gazda mit akar?Ragaszkodik cicához? Akkor te mit ütöd bele az orrod? Hadd döntse el ő.Ha nem válaszolsz, ez is egy kamu kérdés.

Sok ilyen van itt.Állatszeretőket összeugrasztani állatgyűlölőkkel.Ez most egyeseknek jó szórakozás.

2018. okt. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:

Ne kedves utolsó bicskanyitogató válaszoló, aki csak ítélkezni tud a körülmények ismerete nélkül!


A macska az enyém és lerokkantam, nem tudok tovább dolgozni, amit pedig kapok támogatást az semmire nem elég röviden és tömören. Félretett pénzem meg kb. a kajára elég. Így nincs más hátra, csak a húgom tud segíteni vagy megyek a híd alá. Mivel megbeszéltük már, hogy újszülöttek mellett nem látják szívesen az állatot, mert a férje nem fogja megtűrni babák mellett, így csak én megyek és a macskának megpróbálunk pár hónapra/hétre ideiglenes befogadót találni (nem nem itt keresek neki új gazdát, ahogy egyesek már ezt megálmodták itt).


Ők már vettek egy új kertes házat, amit most újítanak fel, de most abban maradtunk, ha az elkészül, ők mennek oda, én meg a cicával beköltözhetek a húgomhoz, egyedül és addig megpróbálok vadászni valami itthonról végezhető munkát, ennyi.


Tudom, hogy a kérdés eredetileg másra irányult, de arról kitudódott hogy nem járható út. Ez van, más megoldás jelenleg nincs.

2018. okt. 4. 16:06
 35/39 A kérdező kommentje:
És tudom, hogy leírtuk már, hogy oltott féreghajtott, de egy szobában nem maradna, így pedig a húgom mondta, hogy meggyőzhetetlen az orvos férj róla, hogy macskástól menjek...
2018. okt. 4. 16:10
 36/39 anonim ***** válasza:
Szerintem ez abszolút fair megoldás.
2018. okt. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
Ideiglenes befogadó taláshoz sok sikert.
2018. okt. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

Minden negatív kommentet elkerülhettél volna kedves kérdező, ha azzal kezded, ez te vagy és a te macskád.Nem más személye mögé bújsz.

Amúgy meg minek írtad ide a kérdést, ha már részedről el volt döntve a dolog?

Ha jó helyre kerül átmenetileg a cica, és mindennap mész hozzá, akkor talán átvészeli.Mondjuk már most írod a végén, hogy a család új otthonba költözik, te maradhatsz a cicával a régi házukban.Ha ezzel kezded, mindenki másképp ad tanácsot.

2018. okt. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
Hívd fel cicamenhelyeket, ne beadd a cicát, hanem abban kérd a segítségüket, hogy átmeneti befogadóhoz kewrülhessen.
2018. okt. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!