Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Másfél éves kandúr cica miért...

Másfél éves kandúr cica miért nyáladzik?

Figyelt kérdés

Egyik napról a másikra elkezdett dőlni orrán-száján a váladék a 1,5 éves ivartalanított kandúr cicámnak. Néha egészen híg, vizes, néha kicsit sűrűbb, de akkor is tiszta és szagtalan. Étvágyával nincs baj, inni extra sokat iszik (gondolom kell is ilyenkor), alapvetően játékos is maradt, de amikor észreveszi, hogy folyik belőle valami akkor láthatóan zavart lesz szegény és nem tudja mire vélni, hogy hogy került oda az a valami...

Kihívtam ma az állatorvost. Természetesen az évenkénti védőoltásokat megkapta. Megvizsgálta sztetoszkóppal, belenézett a szájába, megnyomkodta a nyakánál és semmi rendelleneset nem látott. Gyanakodott mérgezésre, bár minden növény elérhetetlen helyen van a lakásban. Esetleg allergia gyanúja merült fel, de legutóbb fél éve váltottunk szárat tápot amikor átszoktattuk juniorról és semmi gond nem volt. Pisil, kakil, eszik-iszik, játszik. Az orvos szerint idegi alapon lehet nála ez, de én ezt nem akarom elhinni. Normális, játékos cica, nem volt vele soha semmi gond. Nem bántjuk, nagyobb stressz sem érte. Ja, és benti cica.

Most nap végére mérséklődött a dolog, viszont amikor elalszik akkor dől belőle ugyanúgy a nyál.

Ti találkoztatok már ilyesmivel?



2018. okt. 2. 23:20
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Te jó ég!

Akkor elmondom, a szekrény tetejével kapcsolatban a sztorit: az én macskám nem megy fel sehova, itt kezdődik. Mivel kiskorában türelmesen leszedegettem mindenhonnan hajnal egykor, mert aludni akartam, később egyszerűen nem ment fel. Télen szereztem egy új, kisebb szekrényt (kb. 1,6 m) arra már igen, míg tele nem pakoltam. Elköltöztünk. Vettem neki egy rakás aloét meglepetésként (igazi cserepes aloét, időnként veszek neki, elvan vele egy hónapig, mire lelegeli), meg vagy három cserép sást. (szobai sás, van másik neve, kérésre linkelem - meg kell keresni, az nem mérgező, eheti). Meg magamnak egy bazsalikomot, cserepest. Eldugtam a szekrény tetejére, ráadásul - ez a lakás albérlet - az a szekrény nem a miénk, aminek a tetején volt, tőle, vagy nyolcvan centire lett lerakva, az emlegetett szekrénysorunk, egy napon lőn, ott találtam a macskát a különálló szekrény tetején, amint legelte az aloét. Arról a macskáról beszélünk, aki nem megy fel sehova. felment, és át is ugrott a másikra a növényekhez.

És ezt inkább úgy mondom, hogy annak az orvosnak, akit kihívtál gondolnia kellett volna erre. Mármint potenciálisan, és nem kellett volna legyintenie.

(Régen virágaim voltak, ma már macskám van. Fentieket néha veszem neki, a zöldéhsége miatt, mert a fűtabletta nekünk nem vált be, pasztát eszik, de nem elégíti ki. Mikor meglett a macska, a mérgező növényeket - kroton, dracéna, amit imádtam- kitettem a lépcsőházba, ahol szépen le is égtek. Ami nem volt mérgező (pár aloé), azt lelegelte, már kicsiként is).

2018. okt. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!