Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanítás (? )

Ivartalanítás (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy 8 hónapos nőstény cicám, akire hamarosan ivartalanítás vár. Szeretnék tapasztalatokat gyűjteni attól kezdve, hogy műtétre viszem a cicát egészen a varratszedésig.

Eddig ivartalanítási tapasztalatom csak a kutyámmal van, akinél sajnos a gennyes méhgyulladása miatt nem egy átlagos műtétről volt szó. Ő pl kapott antibiotikumot is utána, a macska is fog, akkor is ha csak simán ivartalanítva lesz, nem beteg? Olvastam pár helyen, hogy a gallér helyett lehet kérni az állatorvosnál ruhát, melyiket ajánljátok? Pl a kutyám gallért kapott, de nem viselte el, így neki itthon egy hálóingből csináltunk ruhát (Rottweiler) De ezt pl a cicámnál nem tudom hogy lehetne úgy kivitelezni, hogy ne szedje le magáról.


Minden tapasztalatra kíváncsi vagyok, kicsit kétségbe vagyok esve, ezért légyszíves minél többet válaszoljatok.



2018. okt. 4. 16:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én pár hónaposan vittem el a nőstény cicámat, az első tüzelés után (nem azért, mert meg kell várni, csak így alakult). Előtte enni, inni nem szabad neki, reggel vittem el, délután elhozhattam. Ruhát vettem, mert féltem, hogy lever mindent a gallérral vagy kényelmetlen lesz neki. A ruhát utálta, amúgy semmi extra anyagú cucc, hátán patenttal. Széttépte magán, letépte a patentet is. És sajnos kiszedte magának a varratot. Egy hét múlva vittem vissza varratszedésre, de már nem volt szükség rá. Viszont az antibiotikum jó ötlet, mert hogy hazahoztam, pár napra rá a fülén láttam kis vart, sebet. Varratszedeskor kapott rá egy krémet, vmi gomba/baci lehetett. Gyorsan elmúlt neki, nem volt vészes.


Anyway, mikor hazahozod figyelj rá, hogy melegen legyen, a földön, nehogy ugráljon míg kótyagos. Az enyém nehezen ébredt, pislogtatni kellett a szemét, nehogy kiszáradjon! Mire hazaértünk, becsurizott szegény, így gyorsan kimostam a ruhát, megszárítottam. Sokáig kótyagos volt, addig nem ihat, ehet, míg nem jár biztosan, nehogy megfulladjon.

2018. okt. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A ruhát hol vetted? Az állatorvosnál lehet, esetleg rendelni kell?
2018. okt. 4. 16:51
 3/6 anonim ***** válasza:

Lényeges hogy jó orvoshoz vidd, olyan helyre, ahova sokan járnak, jól felszerelt rendelő, sokat műtenek, stb.Akkor baj nem lehet.

Írjál fel minden kérdésedet, és az orvostól kérdezd meg.

Nekem az elmúlt években 5 lánycicámat ivartalanították, soha nem volt komoly baj.

Altatásból nem egyformán ébrednek.Legjobb ha a szállítóban hagyod, míg teljesen fel nem ébred.Ha még szédül, leeshet ágyról, bárhonnan.Mikor már teljesen jól van, enni akkor adj csak neki, könnyű, pépest.

Vizet se adj míg nincs teljesen jól, de én azt hamarabb szoktam adni mint ételt.

Gallér vagy ruha?Mi mindig gallért használtunk.Amíg evett, addig levettem, figyelve.Meg máskor is levettem, ha ott feküdt velem, és tudtam figyelni, ne nyalja a sebet.

Van valami felfújható gallér is, még nem használtam, azt mondják jó, jobban szétlát benne.

Antibiotikumot, fájdalomcsillapítót biztos fog kapni,de kérdezd meg, otthon mit adjál.

Az első napokban jó ha valaki van mellette, utána is ha sűrűn ránéz.Bármi furcsát látsz rajta, hívd az orvost.

Ha lehet, úgy vidd ivartalanítani, hogy még utána pár óráig tartson az orvos rendelése.

2018. okt. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia :) Én cicámnak kb. 1 hónapja volt ivartalanítása.

Ivartalanítás után melegen kell tartani. CSAK akkor adj neki enni/inni ha már tud rendesen járni ergo nem támolyog. Az én véleményem szerint sokkal de sokkal jobb a kis ruha mint a gallér. Az enyém nem tűrte magán. Amint hazaértünk leszedte magáról, ha meg erősen húzod meg akkor meg szorítja szegényt. Meg enni inni se tud annyira jól.

2018. okt. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet állatorvosnál is venni kis ruhát. Ha esetleg mégsem akkor egy cicanadrágból csinálj :)
2018. okt. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, dokin vettem, de nem érdemes az 2ezer ft... Lehet tartósabb anyagból csinálni jobb ötlet
2018. okt. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!