Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hipoallergén macskatáp javaslat?

Hipoallergén macskatáp javaslat?

Figyelt kérdés

Cicán ekcémás bőrelváltozások jöttek ki, doki szerint táp allergia állhat a háttérben. Kapott rá sprayt, hogy ne viszkessen, mostantól pedig hipoallergén diétát tartunk.

Ezeket néztem :

Royal Canin Veterinary Diet - Hypoallergenic DR 25

Hill's Prescription Diet d/d Food Sensitivities vad & borsó

Kattovit Sensitive



Azt mondta a doki, hogy általában csirke pulyka, sertés allergizál.


Valami nedves táp ra is kérnék javaslatot, ami nem aranyárban van, mert azt is kap egy kanállal reggelente. Így is le kell mondania a husiról, virsliről és a csirkemell sonkáról...


2018. okt. 17. 19:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A rc-t nem ajánlom,hús nincs is benne gyakorlatilag, ezek az összetevők:

Rizs, hidrolizált szója, állati zsír, ligno-cellulóz, ásványi anyagok, hidrolizált szárnyasmáj, szójaolaj, szárított répa-apríték, halolaj, frukto-oligo-szacharidok, borágóolaj, körömvirágliszt (lutein-forrás).


A Hills nem biztos hogy ezektől az allergénektől mentes.

Összetevők:

Zöldség, növényi fehérjekivonatok, olajok és zsírok, hús és állati melléktermékek, növényi melléktermékek, ásványi anyagok. Fehérjeforrások: borsófehérje-koncentrátum, vadliszt. Szénhidrátforrás: szárított borsó.


Oké, de milyen állatok vannak benne?


A kattovit sensitiv pedig ahogy nézem csirkés.


Az a baj, hogy a hipoallergén szót igen tágan lehet értelmezni. Szóval ezeket én nem adnám, ha a cél hogy kerüljen a csirkét, pulykát, sertést.


Keresnék hálás vagy marhás tápot. Ha megírod, hogy milyen árfekvésű termékeket keresel, akkor szívesen ajánlok ilyeneket.

2018. okt. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Én is próbáltam tájékozódni, de ma beugrottam a Fressnapfba, ahol eldőlt a kérdés, mert csak a saját márkás, pet balance medica hypoallergen tápja volt. Halas, rizseset vettem, utóbbi több van benn, mint hal. De legalább egy fehérje forrás, és van neki ugyanilyen konzervese is. Egyelőre 300gr-osat vettem. Ennek a 2,5kiloja 4999 ft. Kb ilyen árban gondolkodom, max 6000. Bár nem eszik meg egy hónap alatt ennyit, de a spéci konzerves miatt... Ha ízlik neki, ezt kapja olyan 2 hónapig és meglatjuk.

Amúgy a Josera Marinesse-t néztem még ki az utánra.. Olvastam, hogy egy fehérje forrású legyen a kaja,és olyan, amivel pl még nem találkozott a szervezete pl vadhús, bárány stb.

2018. okt. 18. 17:23
 3/11 anonim ***** válasza:
Alapvetően a marha és a hal is gyakori allergizáló a macskák esetében, meg a tojás is például. Én arra jutottam, hogy a legegyszerűbb olyan tápot választani, amiben csak olyan összetevők vannak, amik nem okozhatnak allergiás reakciót macskáknál. Ilyen pl. a Trovet nyulas tápja, vagy a Happy Cat Sensitive kacsás tápja.
2018. okt. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem lehet értelmes összefoglalót találni erről, a 2 válaszoló is mást mond, a doki is mondta, hogy pl halas is jó, de nem adott konkrét márkát. Hát most már tényleg nem tudom, hogy mi legyen...
2018. okt. 19. 14:13
 5/11 A kérdező kommentje:
Lehet, ragaszkodnom kellett volna azonnali vérvételhez, hogy kiderüljön, pontosan mi lehet a baj, mire allergiás, érzékeny. De úgy megnyugodtam, hogy "csak" kaja, és nem valami vírus /baci/gomba a ludas. Gondoltam, van mindenféle hipoallergén táp és akkor szépen választ az ember egyet és jól van. De ha a hal allergizál miért írja rá a Josera marinesse-re, hogy hipoallergén? Az RC-ben meg konkrétan állati zsiradék, baromfimáj hidrolizátum meg halolaj van (meg sok szója). Most ez hogy lehet hipoallergén? Elvesztem már ebben a témában.
2018. okt. 19. 14:21
 6/11 anonim ***** válasza:

A hipoallergén azt jelenti, hogy bizonyos allergénektől mentes. Kút, a, macska táp esetében ez pl. glutén, szója és csirke szokott lenni, mert az állatok akik allergiásak, általában ezeket nem tolerálják.


Olyan táp nincsen, amiben semmi allergén nincs, mert olyat nem lehet készíteni. Az is lehet, hogy egy állat a 0,0001%-ot tartalmazó akármilyen izfokozóra vagy színezőanyagra allergiás. Vagy olyan állat húsa van a tápban, ami olyat evett, amire allergiás.


A vérvétel egyébként úgy tudom, hogy nem ad 100%-os eredményt, hogy mire is allergiás a cica.


Én azt tenném, hogy kiválasztok egy olyan tápot, amiben egyféle hús van (pl. Halas) és nem kilométeres az összetevő lista. Pl a josera marinesse jónak tűnik (Összetevők

Szárított lazac, rizs, szárított burgonya, szárnyaszsír, szárított répaapríték, burgonyafehérje, hidrolizált halfehérje,

ásványi anyagok.) és meglátom, jó-e vagy sem.


Remélem tudtam segíteni valamennyit!

2018. okt. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen, persze, hogy segítettél! Én is úgy gondoltam, hogy valamilyen egy fehérje forrású kaját veszek. De azért meg kell nézni az árat is. A hipoallergénnek hívott kaják ára nagyon el van szállva. Csak hát ahány oldal, ahány ember, annyiféle ajánlás...teljesen belezavarodik az ember már!

A doki sem forszírozta a vérvételt, előbb diéta és ha nem javul vagy romlik kb 2-3 hónap alatt, visszamegyünk. Csak igyekszem olyan tápot találni, amit biztosítani is tudok a számára, minden esetben.

2018. okt. 19. 18:58
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha írsz egy kb. Kiló árat, akkor ajánlok neked ilyet.
2018. okt. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kb 2000-2500ft/kiló
2018. okt. 19. 20:02
 10/11 A kérdező kommentje:
Fu amúgy néztem még ezt a Real nature wilderness tápot a Fressnapfban, mert ebből van olyan, ami egyféle hústartalmú pl halas. Ez 7299ft/2,5 kiló, kicsivel drágább, mint gondoltam, de mondjuk simán nem eszi meg egy hónap alatt.
2018. okt. 19. 20:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!