Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van jobb minőségű nedves...

Van jobb minőségű nedves macskakaja mint az Animonda Canry?

Figyelt kérdés

2018. okt. 6. 03:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem egy sima konzerves is jo neki, van ami nagyon szaftos, az en cicaim nagyon imadjak, minden fajtat csak szaftos legyen :D

A groumet, azt hiszem az, ami arba eleg sokba kerul, a merete eleg kicsi de jo minosegu, egyszer vettem csak, nagyon jo illata volt, szaftos volt, meg ilyen jo fajta husbol volt, mintha frissen lenne elkeszitve

2018. okt. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Elkéne olvasni az összetevőket is...
2018. okt. 6. 10:30
 3/21 anonim ***** válasza:
8%

Kezd elegem lenni ebből a jaj összetevők összetevőkből. A macskám olcsó tápot kapott mindig is, és 9 éves korában halt meg, sosem volt beteg, más miatt halt meg.

Mi previtallal etetjük, semmu baja sincs a macsesznak.

2018. okt. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Nem érdekelnek az ilyen igénytelen emberek mint Te utolsó... A gyerekemet sem olcsó párizsivel, meg virslivel fogom etetni, még ha szerinted az rendben is van...


Ha nem lenne pénzem normális tápra, akkor nem vállalnék eleve macskát, így viszont tudod van fontosabb szempont mint az ár.


El tudom képzelni egyébként, hogy mi miatt halhatott meg 9 évesen már a szerencsétlen állatod. Lehet nem a táp miatt, de ha elütötte egy autó az ugyanúgy a Te felelőséged!

2018. okt. 6. 11:51
 5/21 A kérdező kommentje:
Ja és remélem az állatorvosokat is kioktatod a témában, végülis csak 5 évet töltöttek egyetemen, úgyhogy biztosan nem rendelkeznek akkora tudással mint Te...
2018. okt. 6. 11:53
 6/21 anonim válasza:
11%
Én sem értem, mi ez a hatalmas nagy cicoma a minőségi macskatáp körül. Egy egyszerű, alsó polcos macskatáp is tökéletesen megteszi nekik! Nyilván, ha az ember tudja anyagilag finanszírozni, akkor végül is miért ne? Had adja meg a legjobbakat a macskának, de véleményem szerintem a legolcsóbb is tökéletesen jó nekik, főleg, hogy alapvetően ragadozó állatok, a táplálékot maguknak szerzik a szabadban.
2018. okt. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Nincs semmiféle "cicoma" a minőségi tápok körül.

Sőt akkor már inkább a supermarket minőségüek körül van szinező, csomagolás és tv reklám megtestesülésében...

Ezek miatt olyan sz@rok amúgy, mert ezekre megy el a pénz.


Nézzünk néhányat: Whiskas teljes értékű állateledel felnőtt macskák számára tonhallal 1,4 kg - 1349 Ft, most 17.-ig 1099 Ft a Tescoban.


Összetevői: Válogatott gabonafélék, Hús és állati származékok, Növényi eredetű származékok, Olajok és zsírok, Növényi fehérje kivonatok, Ásványi anyagok, Hal és halszármazékok (ebből 4% tonhal a világosbarna színű szemcsékben), Zöldségek (4% sárgarépa a narancssárga színű szemcsékben, 4% zöldborsó a zöld színű szemcsékben)


Szóval tartalmaz kemény 4% "hal és halszármazékok"at (persze ne legyenek illuzióitok, ebből is 3.99% halszármazék, vagyis bőr, szálka, stb. és 0.01% hal), egy abszolúte ragadozó állatnak, márt hát mindenki tudja, hogy a macskák szrervezetének 90+%-ban gabonára van szüksége.

Az egér, kisebb madarsak, pocok, stb. amiket a természetben elkap, azok is mind gabonából vannak.


Ezzel szremben ott van a Brit Premium Adult Chihcken, ami amúgy csak a nevében prémium, tehát én sem sem adnám, de ha nem lenne pénzem, akkor erre már ténxyleg lehet mondani, hogy korrekt ár/érték arány.


Közel azonos áron mint a Whiskas és Kitekat, Friskies stb. 1812 forint / 1.5 kg (vagyis több, ezt vegyük figyelembe az árak összehasonlításánál) ezt kínálja.


Összetevők: Összetétel: csirke 40 % (szárított csirke 20 %, csirkehúsliszt 20 %), rizs, csirkezsír (tokoferolokkal tartósítva), kukorica, sörélesztő, hidrolizált csirkemáj 4 %, lazacolaj 1 %, szárított répaszelet, szárított pitypang 0,25 %, prebiotikumok (mannán-oligoszacharidok 140 mg/kg, frukto-oligoszacharidok 110 mg/kg), Yucca schidigera kivonat (75 mg/kg), gyümölcs- és növényi kivonat (rozmaring, szegfűszeg, citrusfélék, kurkuma, 55 mg/kg).


Eleve a hús az elsőhelyen szereplő összetevő, de a rizs is sokkal jobb olcsósító trükk, mint a gabona, mert ugyan nem hasznos a macskának, legalább nem káros...


Van még kérdés?

2018. okt. 6. 16:15
 8/21 A kérdező kommentje:

Ráadásul az 1800 forintos, 1.5 kg-os Britet legalább 2* annyi ideig eszik egy macska mint egy 1.4 kg-os, 1300 forintos Wishkas csomagot, mert a Brittől jól is lakik, nem éhes állandóan, a supermarketes tápok mellettviszont folyamatosan éhezik, ez egyébként (állat)orvostudományi tény.

A legtöbb állatorvos, diedetikus, élelmiszermérnök pontosan tudja, hogy a rossz jogszabályoknak köszönhetően jelenleg szószerint szemetet értékesítenek néhány táp márka tulajdonosai, a nevetséges hogy a sok proli be is nyeli mert látja a tv-ben a reklámot.

Aztán jönnek, hogy szét offolják a kérdésemet, hogy én hogy merek tájékozódni és humánus módon bánni az állataimmal...

2018. okt. 6. 16:24
 9/21 anonim ***** válasza:
6%
Nekem te ne beszélj arról, hogy hogyan etessem a macskám. Normálisan megválaszoljuk neked, hogy minek ez a felhajtás,te meg okok, és infó nélkül nekiállsz nekem mondani, hogy hogy képzelem, hogy nem költök napi 9000 forintot a macskámra... Felőlem nyugodtan vedd csak meg neki a méregdrága macskatápot, hogy aztán majd az is megdögöljön. 2 hétig bőgtem, mert a macskám a szemem előtt halt meg.Jaj prémium prémium prémium... Attól, hogy az van odaírva, te el is hiszed? Egyébként alutasakos previtalt kap. Felteszel egy kérdést, valaki válaszol neked, hogy nem kell a méregdrága táp, erre te leugatod a fejét.. Na jó, nem mondom azt, hogy rossz a jobb féle táp, mostani cica száraz joserát, alutasakos previtalt kap. De ez az az a legjobb, amelyik a legdrágább logikát felejtsd el.
2018. okt. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

De egyébként, csak hogy polgárpukkasszak egy kicsit, én Orijen 6 Fish-el etetek, tápanyagdús, gabonamentes prémium-eledel macskáknak friss alapanyagokból; 85% vadvízi hallal (szardínia, makréla, hekk, lepényhal, sügér, nyelvhal), 15% zöldséggel és gyümölccsel.


Ez 3400 Ft / Kg. vagyis egy havi adagért (2 kg) oda dobom komoly 4 órányi bérem egy hónapban.

Fujj, ki tesz ilyet egy büdös macskáért, igaz? 4 óra az 4 óra!


Viszont most ahogy a kérdés eredetileg szólt, e mellé keresném a lehető legjobb nedves tápot, mivel a macska nem iszik eleget és vese problémája lehet ettől...

2018. okt. 6. 16:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!