Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért pisil az alom mellé a...

Miért pisil az alom mellé a macska?

Figyelt kérdés
Kb 3 hónapja van nálunk, egyelőre kandúr (még nem lehet ivartalanítani, csak ha betölti a fél évet). Amikor elhoztuk semmi baj nem volt vele, mindig az alomba végezte el a dolgát. Kb. Két három hete az alom mellé pisil, de csak és kizárólag akkor ha otthon vagyunk. Sose érünk haza arra, hogy mellé menne. Nem értem a viselkedését, nem történt semmi változás az életében, se más kaja, se alom semmi... Feltakaritottam domestossal, ecettel és változatlanul ugyanoda pisil rendszeresen. Kétszer már sikerült rajtakapni, meg is büntettem érte, de hatása nem lett. Amúgy elég domináns, erőszakos jellem, sokáig tartott a konyhából kitiltást is megtanítani neki, illetve ha eszünk, időnként még mindig felugrik és próbál kaját lopni, hiába tanítjuk erre is. Tök reménytelenek vagyunk :(

2018. okt. 22. 20:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Milyen gyakran cserélitek az almot? Nem lehet, hogy mire hazaértek, a napközbeni használattól már büdi neki, azért nem akar megint rámenni?

Nem ivarérett cicánál én nem beszélnék dominanciáról. Kiscica még, nem is feltétlenül érti, miért bántod.

2018. okt. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Minél idősebb a macska annál többet pisil. Az enyém is, ha nem takarítom gyakran az almot, nem hogy mellé pisil, még mellé is szarik.

Pontosabban az enyém össze-vissza pisil ha olyanja van. Ezt még bátyám meg a barátnője mondták, mikor voltak itt legutóbb. De valahol igazuk volt.

Te mint ember se mennél olyan helyre wc-zni ami nincs kitakarítva és csak gyűlik és gyűlik :D

Szóval ha a macska érzi a mancsával, hogy nem egészen száraz, sőt nagyon is vizenyős, nem fog rá menni az alomra. Nem keveset pisilnek a macskák.

2018. okt. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hat a piszkosat napi egyszer takaritjuk (a pisiset is kivadasszuk amennyire lehetseges), a teljes csere heti egyszer tortenik. Szilikonos, elvileg szagtalan alomja van. Ezekszerint ti mindennap kompletten cserelitek az almot? :O
2018. okt. 22. 22:32
 4/10 A kérdező kommentje:
De amugy reggel is melle pisil, a tiszta alom ellenere ameddig otthon vagyunk... :(
2018. okt. 22. 22:43
 5/10 anonim ***** válasza:

Akkor lehet, hogy az almot nem szereti. Nem mindegy, hogy milyen van neki véve. Mondjuk az enyémnek igen.

Jelenleg most sima földet használok, mivel nincs pénzem alomra. És belevizel, beletojik ugyan úgy.

Eddig se cseréltem kompletten, de azért többnyire próbáltam.

De viszont az a baj, hogy nagyon sokat pisil és így az alja teljesen elázik ilyenkor. Felszívja magát.

Most talán ezért is váltottam át sima földre.

De az is ha cserélem akkor totál el van ázva az alja.

2018. okt. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én cicám nem szerette a szilikonosat, szó azerint menekült róla, miután végzett. A pisi sem párolgott el, inkább az aljára gyűlt.

Az enyém még sosem pisilt mellé, de azért ha többször előfordul, a következőre gondolnék: nem tetszik az alom neki, vagy a hely, ahol van a tálca. Fel akarja hívni a figyelmem, esetleg valamilyen húgyúti fertőzése van/felfázott.

2018. okt. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Holnap veszek neki egy tiszta uj almot es megnezzuk mi tortenik...
2018. okt. 23. 19:28
 8/10 anonim ***** válasza:
A szilikonos alom pedig a legjobb sztem. A titka annyi h napjában többször át kell mozgatni. Nekünk is voltak balesetek ( kakás lett az alomtálca széle) nálunk az lett a megoldás h a létező legnagyobb alomtálcát vettük meg. Nem lehet h kicsi neki az alomtálca? Kb 3 hónaposak voltak a mi cicáink is amikor nagyobbat kaptak. Külön mindkettőnek. Nálunk 3 hetet bír a szilikonos alom, utána teljes csere. Nevelésre nekünk egy kis vízspiccelőnk van, ha rossz helyre mennek "lelövöm"őket 😃 még ők is sokat rosszalkodnak, bár még kicsik. 5 hónaposak, a fiú most lett ivartalanítva.
2018. okt. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

Drága macskaalmot érdemes venni, az olcsók rosszak és a macskáknak is jobb a drága. Ajánlom a Biokats Bianco Fresh almot. Tápból a Brit Premium by Naturet ajánlom, ez a legjobb.

Ha van még kérdésed, várom szeretettel.

2018. okt. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ma reggel kicsereltuk neki sima csomosodosra, jo sokat kapott, nehogy az is baj legyen hogy nem tud nagyot kaparni. Eddig meg nem tortent baleset ma es mar a kakit is elkaparta (a szilikonosban nem kaparta el sosem), nem akarom elkiabalni de talan megoldodott a problema. Koszonom a válaszokat :)
2018. okt. 24. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!