Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tényleg "sokat" hánynak a cicák?

Tényleg "sokat" hánynak a cicák?

Figyelt kérdés
Nincs cicám, de szeretnék. Egy ismerősömnek már volt jó pár cicusa, és ő mondta, hogy a cicák szoktak hányni. Azt tudom, hogy a szőrtől tudnak, de az úgy is néz ki, vagyis ilyen fehéres gondolom. De mi van akkor ha pl esetleg olyan színű a hányás mint amilyen a cica kaja? Pl havonta, két havonta egyszer ismerősöm cicája is hányt így, de nem volt hasmenése, se semmi. Ez is normális dolog? Előre is köszönöm.
2018. okt. 28. 21:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
5 éves a cicám, még soha nem hányt. Szőroldó pasztát adok neki, így hátul távozik a szőr, nem gyűlik össze a gyomrában.
2018. okt. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
4 éves a cicám. Kétszer hányt, egy bizonyos jutalomfalattól. Azóta azt nem adok neki, semmi baja. Pedig szőroldó pasztát sem kap.
2018. okt. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Évtizedek alatt kizárólag akkor tapasztaltam hányást, amikor a mohó macska felevett egy csomó ételt (hogy anyám miért nem hitte el, hogy etetni fogom a macskát, azóta sem értem, mindenesetre nem minden macska osztja be, ha többnapi ételt kap).

Az ilyen szőrgolyó felöklendezését is csak a Shrekben láttam, a mi macskáink semmi ilyesmit nem csináltak soha, legalábbis nem láttuk (anyám macskái télen szobacicák voltak, feltűnt volna).


Úgyhogy én a hányást úgy értékelem, hogy bizonyára az étellel van baj, esetleg beteg a macska, semmiképpen nem tartom normálisnak.

2018. okt. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A 3 éves macskám egyszer hányt az életében, stressz miatt (környezetváltás) nem evett, gyomorsavasat hányt. Aztán nyugi lett. Azelőtt és azóta sem hányt soha. Régebben szőrlabda elleni jutit kapott vagy tápot, de mivel csirkeallergiás a jutifali kilőve, ezeket a pasztákat sosem ette.
2018. okt. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Öklendezni szokott néha a tavaszi-őszi időszakban, ilyenkor több az elhulló szőr. Szőroldó pasztát kap, plusz a tápba belekeverve étrendkiegészítőt, hogy ne legyen gond.

Hányni még egyszer sem hányt.


A pasztát egyébként kaphatja egész évben megelőzésképp, amolyan jutalomfalat jelleggel akár, a miénk imádja, már ugrik ha veszem elő a tubust. :) Nyáron mondjuk nem kapott, nem is öklendezett, mikor nem volt vedlés.

2018. okt. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én cicám 10 hetes , 1.hányt.

Akkor azért mert adtam neki enni és miután evett elkezdett rohangálni és ugrálni. Aztán odajött mellém és majdnem engem hányt le. Miután hányt futkozott tovább és semmi baja sem volt.

2018. okt. 29. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Valamelyik hányós, de nem mind.

Az enyémek sosem voltak.

De amelyik az, annak lehet adni szőroldó pasztát (ha amiatt hány), vagy jobban odafigyelni az etetésére.

2018. okt. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Először is, tudnod kell hogy a macsekok a nyelvükkel tisztálkodnak, ezt ugy lenyelik vagy nem tudom hogy mondjam az a lényeg hogy ezeket szőrcsomóba utána felöklendezik. Tehát ez nem hányás csak a szőrcsomók kiadása. Hányás rossz dologra is figyelmeztet, például mérgezés. De egyébként nem jellemző.
2018. okt. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!