Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cica ivartalanítás, sokat fog...

Cica ivartalanítás, sokat fog változni a személyisége?

Figyelt kérdés
7 hónapos lány cica. Holnap reggel 10-re van időpontunk az állatorvoshoz, már megvacsizott, nem engedjük már ki a szobából. Hálistennek bealudt mellettem az ágyban. Szóval az érdekelne, hogy meddig ihat még vizet?(sokat iszik általában) Illetve, ugye mivel nem szült, nem is tüzelt még tudtommal, nagyon sokat fog változni a személyisége? Anyósom cicája egy éves korában, az első alom után lett ivartalanítva, és azóta teljesen kinti macska lett (előtte benti volt, szükségét végezni se járt ki, alomba alkotott), és nem lehet megsimogatni, a többi macskára morog. Az én cicám is ilyen lesz? Vagy van esély, hogy ilyen nyugis, bújós, dorombolós kis cukipofa lesz?

2018. okt. 18. 21:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát elméletileg ivartalanítás után nyugisabbak szoktak lenni a macskák. Szerintem a mamádé azért olyan, mert nem ivartalanították időben. Amúgy a lány macskáknak egyáltalán semmi élvezetes nincs a "szexben", mert fájdalmas nekik. Szóval ha mamádét sokan erőszakolták meg, akkor lehet az miatt morgósabb, főleg, hogy már nem is lehet neki kicsije.

Hát fiú macskákra lehet, hogy fog fújni a tied is.

2018. okt. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, anyósodé.. Nem tudom miért mamát írtam :D
2018. okt. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értettem, nyugi :D erre is gondoltam, hogy annak a másik macskusznak talán az a baja hogy nem is sokkal előtte lettek a picikéi leválasztva... szóval reménykedem, hogy így szülés meg tüzelés előtt ivartalanítva nem lesz az enyémmel gond. Jó lenne, ha olyan maradna mint most.
2018. okt. 18. 21:32
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem fiú cicám van, és 4 éves volt amikor ivartalanítottuk. Kimondottan benti cica volt, és most is az. Ivartalanítás előtt sem volt bújós, ha olyan kedve volt akkor lehetett simogatni, babusgatni. Ha nem volt ilyen hangulata akkor elvonult. Ivartalanítás után sem változott semmi csak 1 valami. Állandóan enne. Hízott is (még nem vészes , brit shorthair cicákhoz képest) de diétán van. Állandóan kunyerál. Lustább lett, de nem lett bújósabb.

Azt mondják a lány cicák ha ivartalanítás előtt nyugis volt, akkor utána is az lesz. De egy biztos. Ő is kunyerálni fog kaját..:)

2018. okt. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

pár hete ivartalanítottuk 8 éves leányunk, eddig semmi változást nem tapasztaltunk. Ki nem akar menni, bár az ablakot most is követeli, hogy nyissuk ki. Szeret a szúnyoghálón keresztül nézelődni.

Az emberszeretete is ugyanolyan maradt.

2018. okt. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekünk a kandúr macska sokkal-sokkal nyugisabb lett. Előtte nem tudott szépen játszani, karmolt, harapott, nekiment mindennek és mindenkinek. 4-5 hetes korától volt nálunk, úgy tették ki egy dobozban kicsinek. 10 hónaposan lett ivartalanítva.

A lány cicánk előtte is nagyon kedves cica volt, s utána is az maradt. Csak rá kellett nézni, és máris hanyattdobta magát, hogy simogassa a hasát már valaki. Pedig utcáról fogadtuk be fiatal, egy év körüli macska volt, össze volt verve, egyik oldalon a fogait is kiverték azok, akiknek nem tetszett, hogy a kóbor cica bejár a társasház udvarába, pincéjébe.

A legtöbbet az egymáshoz való viszonyuk változott talán az ivartalanítással, korábban is nagyon szerették egymást, de sokkal szorosabb lett a kapcsolatuk ivartalanítás után.

A lány majdnem 17 volt tavaly, mikor elment, s a halála után a fiú, aki kb. fél évvel volt fiatalabb, soha nem találta a helyét többé, s pár hétre rá ő is itthagyott minket.

Egyikük sem hízott el- Lakáscicák voltak. Az ivartalanítás mindkettőre pozitív hatással volt, régen kinti és ivaros cicáim voltak, de többet olyan nem lesz nekem.

2018. okt. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Gondoltam jelzek, túl van a műtéten, már itthon is vagyunk, délutánig nem is fog felkelni. Kb 45 perc volt a műtét. Betakargattuk, később ébredés után pedig picit be lesz zárva a hordozóba, hogy ne tudjon vergődni, este ihat-ehet. Az orvos azt mondta, a személyisége miatt sem kell aggódnunk, remélem igaza lesz :)
2018. okt. 19. 12:22
 8/9 anonim ***** válasza:
Wow, kiadták úgy, hogy nincs teljesen magánál? :o Megkérdezhetem hol van ez a rendelő?
2018. okt. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Bács-Kiskun megyében
2018. okt. 20. 08:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!