Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskákat milyen ételmaradék...

A macskákat milyen ételmaradékokkal lehet etetni?

Figyelt kérdés
Mielőtt még egyes válaszolók elmondanának engem mindennek, elmondom: nem az én macskáimról van szó, én nem is akartam macskát, de a szomszéd elköltözött, és itt maradt utána 6 macska. Anyagilag nem engedhetem meg magamnak, hogy Kitekatot vagy konzervet vegyek ennyi macskának, de szeretnék segiteni rajtuk, amennyire tudok.

2018. nov. 13. 09:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
91%

Adhatsz nekik maradékot, ami nem túl sós és fűszeres, de a saját magad számára vásárolt étel se olcsó, és nem marad mindig 6 cica számára.

Mindenképp próbáld állatvédőkkel felvenni a kapcsolatot, hogy átvegyék őket, vagy míg nem, addig segítsenek normális cicakajával.

Nekem kutya-macska szaküzletem van.

Én segíteni nem tudok, mert én összesen 33 állatot etetek, mind mentett állat és néhány gazdátlan.

De a boltomban van csirke far-hát 150Ft,csirkefej 140Ft,kacsafej 120Ft,mellnyesedék 200Ft,és hasonlók, amit cica megeszik.Van száraz cicatáp is, aminek 370Ft és 390Ft kilója.Kutyakonzerv 1240g-os 250Ft, cicakonzerv 415g-os 130Ft.Cicaszalámi 21kg-os 220Ft.

Most kapásból soroltam párat.Tudom, nem jó kaják cicáknak, de van aki keresi, mert erre van pénze.Tartok drágább, minőségibbet is.

Ennyi pénzért magadnak nem kapsz kaját, tehát a te maradékot sokkal drágább, ha azt adod nekik, mintha ilyesmi árakon vennél nekik kaját.

Eger fele is vannak kutya-macskaboltok, van baromfibolt is.

Lényeg hogy ne éhezzenek, mindennap reggel-este adni kell nekik enni.

2018. nov. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
74%

Ha a kérdező győzi őket, én nem beszélném rá menhelyre. Ilyenkor megint teli vannak macskaszaporulattal, és a legtöbb helyen első körben hetekre karanténba zárják őket, amit a fele nem él túl. Legalább is nálunk ez van. (önkéntes vagyok, tudom)

Még mindig jobb opció, ha nem is elkényeztetve, de háznál kapnak valamit, mint oda bezárni őket. Ha már naponta legalább egyszer megtudod őket etetni, mellette tudnak mozogni, vadászni, jobban járnak mint bezárni őket a ketrecbe, mert az a macskának halál.

2018. nov. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mi a helyzet a savanyú tejjel?
2018. nov. 13. 13:29
 14/19 anonim ***** válasza:
89%

Tejet nem adunk a macskának, teljesen felesleges! Legyen kint nekik víz, hogy tudjanak inni.


Egyébként először érdemes lenne fotózni és több cicamentő segítségét kérni legalább az ivartalanításban, mert a 6 macskából tavaszra 26 lesz és gondolom nem akarsz ellátni egy egész macskafalkát. :D

2018. nov. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
84%
Tej: hasmenést okoz általában, tápértéke elhanyagolható. Ne add nekik, többet árt, mint használ.
2018. nov. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
87%
Tejet semmiképp ne! Ha megy tőle a hasuk, akkor hiába eteted őket! :/ A főtt húshoz még keverhetsz jól szétfőzött rizst is, ez most szükséghelyzet! Viszont a legfontosabb a nőstények ivartalanítása lenne (ha még ivarosak), mert tavasszal tele leszel kiscicákkal! Ha befogadni nem is tudják őket az állatvédő szervezetek, az ivartalanításban szoktak segíteni!
2018. nov. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Túl fűszereset, zsírosat, keményítőset pl főzelék ne adj nekik, de a kitekatnál még a maradék is jobb. Csirkenyesedék, szív, zúza mehet nekik, májat csak keveset és ritkán. Esetleg, ha van rá keret, a lidl és az aldi saját márkás száraz tápja nem rossz kiegészítés lehet a maradék mellé. Romlott kaját ne adj nekik.
2018. nov. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
92%

Azért csak inkább ne vadásszanak azok a cicák.

Egér: lehet mérgezett

Madár: kiirtják ezáltal a helyi énekes madár állományt


Különben meg az etetéshez szokott mai házi macskák közül sokan nem is igazán tudnak vadászni hatékonyan, annyi kaja meg úgysincs arrafelé hogy ennyi macska jól lakjon belőle.

2018. nov. 14. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
88%

Ahogy írták már előttem is, húsok maradékát lehet adni a cicáknak, ill. tojást. De ez az etetés tényleg csak átmeneti megoldás. Még ha maradékkal eteted a cicákat, akkor is költséges. Ráadásul nem elég, hogy ételt kapnak, negyedévente féreghajtózni is kellene őket. Ráadásul a kint élő cicák mindenféle helyeken járnak, hozzák-viszik a kullancsokat is, amitől megbetegedhetnek. Ha gond van, állatorvoshoz kell vinni őket, ami ugye megint idő és pénz. Ivartalanítás nélkül pedig tavaszra lesz egy csomó újszülött cicád.

Szóval sajnos nem olyan egyszerű a dolog, hogy adsz nekik enni. Nagyon rendes tőled, hogy ezt felvállaltad, de legalább az ivartalanításhoz kellene segítséget kérned. Valaki már említette és én is azt tudom javasolni, hogy vedd fel a kapcsolatot egy közeli állatvédő szervezettel. Befogadni valószínűleg nem fognak tudni ennyi macskát egyszerre, de talán vállalják a cicák ivartalanítását. Így legalább amiatt nem kellene aggódnod, hogy jövőre már 4szer ennyi macskát kell etetned.

2018. nov. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!