Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Harapdál és karmol játékból,...

Harapdál és karmol játékból, hogy szoktassam le?

Figyelt kérdés
Kölyök macska, nem régóta van nálam. Játékból és közlekedésből(felmászik rám) használja a fogát és körmét. Ez beárnyékolja a kapcsolatunkat, mit tegyek, hogy ne tegye? Szóbeli közlés? Fizikai manőver?
2018. nov. 22. 11:00
 1/7 anonim ***** válasza:
14%
pofonvágod
2018. nov. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
21%

Első, mekkora egy barom vagy...


Kérdező! Első körben vágd le a karmait! Játszani pedig vegyél neki labdát, felhúzhatós egeret vagy akár egy spárgával is simán le tudod fárasztani (ne hagyd vele egyedül!). Érdemes lenne kaparófát is venni. A harapdálásról le fog szokni, még kicsi és egymással is így játszanak.

2018. nov. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

Hát nagyon nem ajánlom hogy a karmait levágd!

Ekkora hülyeséget hogy lehet javasolni?

Csak akkor szabad a karmait levágni, ha túl hosszúra nőttek.Akkor viszont az a gond, hogy nem tudta min élesíteni, azért nőtt meg nagyon neki.Biztosítsál neki ha nem jár ki az udvarra vastag fatörzset, kaparófát.

Én a fatörzset olyan helyre tettem a lakásba, ahol nem zavaró, de a cica megtalálja és tudja használni.

Karom levágását nagyon ritkán kell csinálni, de csak állatorvosra vagy esetleg állatkozmetikusra bízd!

Nekem sok cicám van, sok éve, de még sosem kellett karmukat levágatni.Koptatják ők maguktól.

A legjobb az lenne, ha szereznél hozzá másik cicát.Akkor ők együtt játszanának, hancúroznának, bírkóznának.Így veled csinálja.Attól még te is játszhatnál vele.

Amikor fel akar rajtad mászni, finoman told el, és vedd fel! Mert azt szeretné, hiszen még kicsi.Ha ezt rendszeresen csinálod, leszokik róla, ha sűrűn fel is veszed.Amúgy meg kösd le a figyelmét a földön való játékkal.Bántani ne bántsd, mert akkor nem fog szeretni, és félni fog tőled.

2018. nov. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
A kölyök macska ilyen: karmol és mászik és ez a kettő összefügg. Harap is. Majd kinövi, nem kell bántani miatta.
2018. nov. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

" Harapdál és karmol játékból, hogy szoktassam le? ". Drága kérdező mivel még kicsi a cica és játékos, még egy darabig ilyen lesz 😄. Lehet így akarja felhívni magára a figyelmet. A kérdésedbe a válasz: Játssz vele! Apró kis labdákkal, madzaggal... játssz vele. Vagy egy cicatesó? :)

Esetleg adj neki jutalom falatot játék után. Ezt nem lehet kinevelni szegénykéből, 9 macskám volt és most is egy van ,szóval ezt megtanultam. :)

2018. nov. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

4 évtizede élek macskákkal, szerintem nem szoktatható le erről és nem is kell, kölyök, normális, hogy harap, karmol, mászik. Nyilván lehet zavaró, én olyankor lerakom, arrébb rakom az adott ciccet és kész (kis lüke, bejön a szobámba és ráugrik a hátamra, de mivel az függőleges, kapaszkodik a karmaival rendesen. még csak 7 hónapos, egyszer majd kinövi :D), igaz, nekem ez kinti cicc, így kizárom, ha nagyon elegem van.

De a pár hónapos kisciccek megint mások, azoknak kell a sok játék, hozzátartozik a fejlődésükhöz. Egyedüli macskánál nehezebb, de ott vannak a játékok (nem tudom, elég-e nekik, nálunk mindig a tesókkal, de minimum az anyjukkal voltak a kismacskák több hónapos korig), a madzag és a papucs bámulatos egy kiscica számára (a cipőfűzős cipők pedig egészen fantasztikusak), ahogy a búvóhelyeket is szeretik, legyen az a klasszikus kartondoboz vagy egy összetekert polifoam matrac, amit remekül lehet karmolni. Kaparófák (az itt nincs, kint megoldják)...

Felnőttként a mieink már mindig komolyak. Néha kiscicásak, de az inkább kedveskedés, nem zavaró játékosság. Jó hát karmuk akkor is van, de az ember kiveszi magából a karmokat és reméli a legjobbakat. A macska ilyen, de normál esetben ez nem okoz nagy gondot, nem mereszti beléd a karmait módszeresen nonstop. Csak néha :)

Harapni a kicsik szoktak.

2018. nov. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én játszottam pici korba az enyémnel mert a gyerek cicák a kölykök játékosak ha örekszik leszok róla. De vidd el cicakozmetikushoz ő ért hozzá és profin levágja a karmait. Ha már nagyon rossz és fáj ahogy játszik veled akkor fújd le vízzel. Akkor abba hagyja. Vegyél neki kaparót labdát esetleg fogj neki legyet tépd le félig a légyszárnyát és 1 db lábát hogy ne szökjön el a cicustól de mg éljen és játszhassson vele. Szerintem élvezd ki míg ilyen a cicád. Ha el lustúl hiányozni fog ez a jókedv.
2018. nov. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!