Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sooosss! Macska vs padlószőnye...

Sooosss! Macska vs padlószőnyeg? 🤔 Megoldható? Vagy kizárt ügy? 😿

Figyelt kérdés

Na felvázolom a helyzetet:.

Találtam egy vándor” cicát minden baja van szegénynek sovány rühes bolhás csipás a szeme és annyira megsajnáltam hogy szeretném befogadni, De Panelban lakunk a tulaj megengedte hogy hozzunk állatkát de csak akkor ha nem rongálja össze a dolgokat (mondjuk ez alap egy másik ember dolgára vigyázunk) na itt perpill a szőnyegtől rettegek 😬 (feltekerni nem szeretném,nem is tudnánk,& nem is lenne jó ötlelt.. szóval ez kizárva)

De hát a cicát lehetetlen egy bizonyos helységben tartani, és nem is szeretném,

Le lehet róla szoktatni? Ha igen hogy? Mert ilyent még nem igen hallottam ismerőstől.


2018. nov. 23. 09:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%

Nem értem a problémát :)

Nálam is van 2 összekukázott cica és szőnyeg is, igaz nem padlószőnyeg. De nem csinálnak vele semmit.

A karmát élesíti rajta? Vagy lepisili?

2018. nov. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen ezek lennének azok, a karomélesítés és az összepisilés.
2018. nov. 23. 09:47
 3/12 anonim ***** válasza:
10%
nem szabadott volna befogadni :(
2018. nov. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Már biztos, hogy kaparja a szőnyeget, vagy csak félsz, hogy ezt fogja csinálni?

Mindenesetre nincs mese, ha látod, hogy élezi rajta a karmát, akkor vagy le kell teríteni a szőnyeget teljes egészében valamilyen anyaggal, amiért nem kár, vagy még jobb megoldás, ha veszel neki külön kaparófát, vagy kaprószőnyeget, a rendes szőnyegre meg szerzel valami macskariasztót, vagy az első pár napban, hetekben nem hagyod magára a szőnyegekkel, hanem folyton a sakrában vagy, és ha látod, hogy kikezdené a szőnyeget, egyből rászólsz. Bizonyos idő után megtanulja. De úgy nem, hogy nap közben egyedül van, és akkor azt csinál, amit akar, úgyse tudod ellenőrzni.

2018. nov. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A lepisilésről meg annyit, hogy a macskák nagyon kényesek a higiéniára, ha van alom, ahová pisilhet, és tisztán van viszonylag tartva, akkor nem fog máshová menni. Ha mégis, az valami bajt jelez a cicánál. Betegség miatt, vagy korábbi trauma miatt szoktak ilyet csinálni. Volt ilyen macskám sajnos, eleve traumatizáltan került hozzám, és az új helyzetet se szokta meg igazán, szóval inkább lelki okok miatt pisilt össze-vissza mindenhová. Ha ilyen a macska, akkor azt sajnos nagyon nehéz kikelezni belőle, akkor érdemesebb új otthont nézni neki, ahol kijárhat.
2018. nov. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Már piszkálja a padlószőnyeget? Nagy ritkán nekem is megkaparják a szőnyeget, de semmi nem látszik rajta. Ha rajtakapod, hogy épp a szőnyeget rongálja, le lehet spriccelni vízzel, vagy rászólni, de ez nem garancia arra, hogy ha egyedül van nem fogja csinálni. Vegyél neki kaparófát, és mutasd meg neki, hogy azt kell használni! Ha mégis kárt tesz a szőnyegben, akkor felajánlod, hogy kifizeted és kész!
2018. nov. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
31%
Padlószőnyeges panelban laktam albiban,ahova vittem 2 házi cicát,nem egyszerre ,egymás után,nem egyszerre voltak ott.Sajnos azt kell mondanom nem volt jó ötlet.Más egy perzsa cica pl.,aki nyugodtabb,meg más a házi,akinek az ösztönében van hogy kinti területet akar,a lakás bezártság nekik.Nálam automatikusan lógtak függönyökön,konyhában,szobában :) Nem akartam őket elzárni,bezárni,az még rosszabb nekik.Tapétát lekaparták,pedig volt macskaház kaparókkal.A kis szobában pedig tönkretették a szőnyeget.Egyszer odapisilt,hiába próbáltam suvickolni,érezte a szagot,megint ide-oda.Mikor eljöttem ki kellett cserélni a padlószőnyeget.Nagyon erős szaga van a cicapisinek.Végül mindkettőt kertes házba adtam oda.Jól gondold át.
2018. nov. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Szóval nálam is van 2 cica, az egyik kandúr, ivartalanítva lett, soha nem pisilt az almon kívül és soha, semmiben nem tett kárt. Mondjuk ő elég sokat van kint (zöldövezetben lakunk)

A másik, nőstény cica (decemberben lesz ivartalanítva) napi 2*10 percet van kint kb, amíg lemegyünk a kutyusommal a rövid sétákra, amúgy egész nap a lakásban van és nem akar kimenni. Csak alomra pisil és szintén semmiben nem tett kárt.

Szóval ne ijesszenek meg az itteni válaszok (a hülyeséggel pedig ne foglalkozz) valószínűleg minden rendben lesz :)

Az alom legyen mindig tiszta (reggel és este érdemes átlapátolni, ez napi 30 másodperc) és legyen lehetősége a karmát élesíteni. Pont most nézegettem, itt tök jó cicabútorok vannak, egész jó árakon:

[link]

2018. nov. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A teljes lakásban padlószőnyeg van, vagy csak egy részén? Ha megoldható, lehet az eredeti szőnyegre venni egy másikat, ha attól félsz, hogy kaparni fogja. A bútor a sajátotok? Mert a másik probléma a bútor lehet.

Nekem is van cicám, a lakás tele van kaparófával, de a kis tündér így is megkaparta itt-ott a kanapét. Nem vészes, a kanapé a sajátom, nem zavar, mert nem csúnya, alig látszik. Pisilni soha nem szokott máshová, csak az alomba. Viszont hányta már le a szőnyeget, amit nem volt egyszerű kitakarítani. Ill. egyszer volt olyan hasmenése, hogy a feneke kicsit olyan maradt szegénynek és összekente a szőnyeget-megint takarítás. Ezekre gondolni kell, mert előfordulhatnak "balesetek". Nem akarlak a cicáról lebeszélni, csak azért írtam le a tapasztalataimat, hogy ne érjen meglepetésképpen, ha hasonló történik. És tudj mérlegelni.

2018. nov. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem egyik sem piszkálja a szőnyeget. Vettem kaparófát és azt használják. Esetleg levághatod a karmait ha látod, hogy azon próbálná koptatni.
2018. nov. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!