Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti mivel és hogyan etetitek a...

Ti mivel és hogyan etetitek a cicátokat? Tudtok mondani minőségibb tasakos kajákat amik nektek beváltak?!

Figyelt kérdés

Enyém 1 napja:

Reggeli - 80g Real Nature konzerv

Vacsora - 1 tasakos Felix

Napközben mindig van neki 30-40g száraz tápja Premier indoor


Néha eszik nelly alutálkásat (spar saját márkás..kicsikora óta imádja de ugye nem valami minőségi ezért csak ritkán kapja)


Felix helyett tudtok mondani minőségibb tasakost? (Azért ragaszkodom a tasakoshoz mert így nem olyan unalmas neki. a reggel-este konzerv csak ideig óráig működött, megunta és inkább éhezett...)


ami érdekelne:

- Cukor/ízfokozó mentes

- Gabona minimális vagy 0

- fehérje min 9-10%

- kalcium, foszfor, egyéb vitaminok megléte

- 200-300ft /db ár


Keresgélem folyamatosan de vagy én keresek rosszul, és rossz helyeken, vagy tényleg nincs ilyen..


2018. nov. 27. 13:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

A premiere tasakosa szerintem nem rossz, 12 db-os kiszerelésben is adják, vegyes ízekkel, így nem lesz unalmas. Van belőle három féle, szaftos, olyan szaftos amiben rizs meg ilyenek vannak (az nekünk annyira nem jött be), meg aszpikos.

Mondjuk nekünk finnyás a macskánk, csak leszopogatta a szószt (mindenről, rengeteg márkát próbáltunk), úgyhogy mi maradtunk greenwoods konzervnél, amiben szálas hús van, több ízben vesszük, így nem unja meg.


Egyéni vélemény: nem tudom, hány kilós a macskád, de szerintem baromi sokat adsz neki enni, lehet, hogy egyszerűen ezért hagyja meg időnként, mert nem éhes.

Az említett száraztápból a 40g az egy átlagos termetű 4 kilós macska napi adagja akkor is, ha nem adsz hozzá nedveset egyáltalán. A tasakos/kiskonzerves megint olyan (minőségtől függően), hogy 2-3 adag kiteszi az egész napi kaját akkor is, ha nem adsz neki szárazat. Vagyis te majdhogynem kétszer annyi kaját adsz neki, mint amivel jóllakik egyébként.

Persze, ha 10+ kilós maine coonod vagy hasonlód van, akkor nem szóltam. :)


Nálunk a 4 kilós átlagos termetű macska ugyanennyi száraz mellé (ugyanezt vesszük) 40-50 g nedveset kap típustól függően (általában egy fél tasak), és így bőven jól lakik, még így is van, hogy hagy a szárazból. Az említett konzerv mondjuk 70 g-os, azt persze be tudja zabálni magában, de akkor is meghagyja a száraz egy részét. :)

2018. nov. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

szia!

Én már komolyan nem tudok kiigazodni a dolgokon.. egyszer azt olvasom ennyi kaja kell neki, utána azt mondják hogy sok.. :(


Ami biztos, nem kövér a macskám, inkább izmos(elég sokat mászik fára ha kint van, meg jön megy rohangál állandóan) és így 4,5-5kg között mozog.


A premier tasakot megpróbáltuk, 2ízt, egyik sem jött be neki.. egy egy tasak elfogyott utána mindig ott hagyta.. így ezt nem nagyon erőltetném amíg reggel este kapott premier konzervet addig 50-50grammot kapott, betolta együltő helyében és még kért.. nem tartottam soknak. Most úgy gondoltam, hogy változatosabb legyen egyszer tasakost egyszer meg egy tartalmasabb jobb minőségű konzervet, mivel ugye a tasakos inkább víz mint hús gondoltam valamennyire kiegészíti.. amióta így eszik a száraz nem fogy egyáltalán, és nem is nyafog több kajáért sőt a real 80g is kb 1perc alatt elfogy. tisztára nyalja a tálkáját :D attól tartok ha kevesebbet adnék neki akkor nem lakna jól :( kár hogy nem tud beszélni...🙄

2018. nov. 27. 14:43
 3/17 A kérdező kommentje:
a reggel este konzerv téma kb 2hónapig működött.. betáraztunk premierből, következő 3napban alig akarta megenni, megnyalta ott hagyta másnap adtam neki frisset megszagolta elkaparta.. bontottam másik ízt szintén ez volt... szóval premier konzervről meg a tasakról lemondtam. 😁
2018. nov. 27. 14:46
 4/17 A kérdező kommentje:
Reggel adsz neki szárazat, este pedig a nedveset? vagy ez az adag amit leírtál(40-50g nedves,30-40g száraz) ez elvan még osztva két alkalomra?
2018. nov. 27. 14:50
 5/17 anonim ***** válasza:

A kajákon mindig van etetési útmutató, ahhoz nagyjából lehet igazodni. :) Mondjuk, ahogy írtam, a nedveset én is a szárazon felül adom neki, nem kap emiatt kevesebbet.

A száraz persze, hogy nem fogy, ha a konzerv finomabb. :D

Próbáld ki esetleg azt, hogy csak egyik étkezésre kap konzervet a száraz mellé. A másik étkezésre meg marad a száraz önmagában. Mondjuk nem tudom, te hogy adod neki a szárazat, én azt is ketté szoktam bontani, 2x20 g, szóval a nedvessel egyidőben kapja. Ha nem eszi meg, ott marad, rá tud járni, ha megeszi, akkor meg csak a következő étkezésnél töltöm újra, szóval nincs az, hogy folyamatosan tele a tálja.

Nálunk ezzel a módszerrel elfogy a száraz is. Igaz, ha kapja a konzervet, akkor azt tömi be nyilván, mert az a finom, de utána visszajárogat a szárazra is, a következő étkezésre a nagyja elfogy. Ha marad benne valamiért, akkor csak rátöltök, szóval annyival kevesebbet kap.

2018. nov. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Bocs, most láttam az utóbbi kommentet. :)

Szóval mi is így csináljuk, ahogy írtam, konzervet csak este kap, így este mindkettő van, reggel meg csak száraz és friss víz.

2018. nov. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy ennyire sosem volt úgymond rászorulva a szárazra.. mindig úgy adtam neki kicsi korától kezdve, hogy reggel este valamilyen nedves(csak régebben nem érdekelt, hogy 'szart'töm magába úgy h bátrabban vettem neki a whiskast és társait). Szóval szerintem ha most elvenném a nedveséből az egyik alkalmat, attól ő még nem enné jobban a szárazat, inkább hisztizne a konzervért :D Eddig a szárazat inkább csak este hallottam, hogy ropogtatja meg reggel amikor eljöttem otthonról fogyott pár szem, de nem sok.. de én úgy gondoltam ebből adódóan hogy jól lakott mindig. ha kevesebbet adnék neki szerintem megbolondulna :D
2018. nov. 27. 15:05
 8/17 A kérdező kommentje:
egyébként ha lehet igazodni a kajákon lévő javaslathoz akkor még majdnem keveset is kap az én cicám. Azon a real nature konzerven amit most kap 4-5kghoz 175-205g-ot ír. És ez az adott termékre vonatkozik, szóval ha csak azt eszi... ez a jobb minőség már szóval tartalmasabb kevesebb kell neki mint egy rosszabb minőségűből.(ha megeszi az enyém a szárazát, akkor eszik egy nap 210g körül, és akkor ebbe vagy alsókategoriás tasakos aminek ugye mint tudjuk nem sok tápértéke van mivel 80%-nedvesség és max 4% hús van benne..)
2018. nov. 27. 15:29
 9/17 anonim ***** válasza:

Nedvesből mindig többet kell kapnia, mint a szárazból, hiszen kisebb a tápértéke, bármilyen jó minőségű is. :)


Visszatérve az eredeti kérdésedre, esetleg a Bozitát próbáld ki. Mikor finnyázott, nekünk is ajánlották, hogy még az ilyen szószosból az viszonylag jó, de mivel az nagyobb kiszerelésben kapható, nálunk meg a száraz a főkaja, így nem próbáltam ki, mivel a nagyobb doboz nem fogyott volna el két nap alatt. Igaz, abban a fehérje kicsit alacsonyabb analitikai szempontból, mint amit írtál (8-9-re emlékszem), de tartósítószer meg színezőanyagmentes, taurin és vitaminok is vannak benne.

2018. nov. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
Az cicám elég válogatós, sajnos tasakosból szinte egyik sem tetszett neki igazán (csak a szószós és zselés részét nyalja le). Amit hajlandó megenni: Animonda Carny, Mac's, Feringa és Smilla konzervek (6x200g-osakat szoktam rendelni). Kedvence pedig a tőkehal és hekk filé, ezt imádja a legjobban és csirkecombot szoktam még neki főzni azt is szereti. Szerintem az alacsony hústartalmú agyonrareklámozott macskakaják nem jók összetevőit tekinte, inkább a remlámköltséget fizeti meg az ember benne...
2018. nov. 28. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!