Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti mivel és hogyan etetitek a...

Ti mivel és hogyan etetitek a cicátokat? Tudtok mondani minőségibb tasakos kajákat amik nektek beváltak?!

Figyelt kérdés

Enyém 1 napja:

Reggeli - 80g Real Nature konzerv

Vacsora - 1 tasakos Felix

Napközben mindig van neki 30-40g száraz tápja Premier indoor


Néha eszik nelly alutálkásat (spar saját márkás..kicsikora óta imádja de ugye nem valami minőségi ezért csak ritkán kapja)


Felix helyett tudtok mondani minőségibb tasakost? (Azért ragaszkodom a tasakoshoz mert így nem olyan unalmas neki. a reggel-este konzerv csak ideig óráig működött, megunta és inkább éhezett...)


ami érdekelne:

- Cukor/ízfokozó mentes

- Gabona minimális vagy 0

- fehérje min 9-10%

- kalcium, foszfor, egyéb vitaminok megléte

- 200-300ft /db ár


Keresgélem folyamatosan de vagy én keresek rosszul, és rossz helyeken, vagy tényleg nincs ilyen..


2018. nov. 27. 13:29
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)


A carny-t már javasolták többen is, de úgy tudom ebből csak konzerv van?! A tasakosság mindenképp fő szempont lenne, az állaga miatt. (mivel az állandó konzervezés -hiába kap '20'félét- nem jön be). Amúgy tök igazad van.. az ilyen whiskas,kitekat, félix és társai kimondottan drágák ahoz képest h mi van bennük...... a jókat meg nem reklámozzák tvben mert még drágább lenne :D (pl real nature,acana stbstb). csirkecombot hányszor adsz beki? gondolkodtam én is a húsokon, de én úgy tudom abban nincs meg minden amire szüksége van?! pótolod neki a vitaminokat pasztával?! vagy ezt vsak ilyen alkalom adtán fordul elő?

2018. nov. 28. 08:47
 12/17 anonim ***** válasza:

Mi mindenfélét próbáltunk már, de egy idő után mindet megunja, úgyhogy váltogatjuk. Gourmet, Félix, Acana, Royal Canin, Feringa, Real Nature. Nagyobb konzervet nem veszünk, mert ami több mint két adagra elég, az már a kukában köt ki, nem eszi meg. Egyik nap ilyet kap, másik nap olyat. Ez persze feltételezi, hogy egyik nap jobb minőségűt eszik, másik nap rosszabbat. A legdrágább, legjobb minőségű nedves tápok sem kellenek neki kettőnél többször.

Étkezéseknél a tasakosat, vagy a pici konzervet ketté szoktam osztani. Reggelire és vacsorára kap egy-egy felet. Napközben előtte van a száraz, ropogtathat ha éhes.

Ha nagyon hisztizik amikor hazaérünk délután a munkából, akkor szoktam adni neki ismét egy fél nedveset. Van hogy ezután már nem is követeli a vacsorát, én meg nem szoktam erőltetni. :)

2018. nov. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
100%
A cicám minden nap kap vitaminpasztát és multivitamin tabletátt, illetve szőroldáshoz vagy Miamor malt cream vagy paszta abból is. Csirkecombit kb heti 1szer kap, tőkehal és hekk filét pedig majdnem minden nap, mert imádja a halat. A 200g-os konzervek nem olyan nagyok, nálunk max 2 nap mire mind elfogy, úgy hogy közben mást is kap persze. Ha bármi maradékot is hagy (mivel elég kényes cicu), akkor azt odaadom a befogadott kóbor macskának, ő mindent megeszik. Én magam is tasakosat preferálnám, de azokban nem találtam olyan jó összetételűeket, szinte mindenféle tasakost elé tettem- Miamor, Animonda rafiné, Schmusy Nature, Sheba Royal Kitten, Felix, Whiskas, Kitekat stb.. egyiket sem ette meg csak a szószt nyalta le. :/ Ezért maradtam a magas hústartalmú (60-90%) konzerveknél.
2018. nov. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
úgy lárom akkor az én macskám nem számít válogatósnak :D egy 400grammos konzerv több napig ott van a hűtőben és megeszi. (már amikor nem hisztizik be és utasítja el az összeset amit megvettem neki gondolván én azt ezekszerint szereti xd) Sajnos amúgy nekem is az a bajom, h nincs jóminőségű tasakos sehol :( konzervbe én is a jobbat adom neki. Felixszel csak az a bajom hogy nagyon sok cukor van benne.. én sem eszem a cukros kajákat mert nekem egészségtelen a macskám se egye xd pedig nagyon szereti... :/ milyen vitamint adsz neki? és milyen módon?(mint a szárazat elropogtatja?!) 😄
2018. nov. 28. 14:39
 15/17 anonim válasza:
A cicám a Felixet sem eszi meg, csak a zselés részt nyalja le róla.. miből gondolod hogy sok a cukor benne? Sehol nem írják mennyit tartalmaz. Nem etetem Felixxel rendszeresen, nagyon ritkán kap olyat, mivel meg sem eszi. Mac's konzervek váltak be eddig a legjobban na és persze a halfilé. Lavet vitaminkapszulát szoktam neki összeporlasztani és hozzákeverem a GimCat cicapudingjához vagy a Miamor snack kremekhez és így szépen benyalja. Vitaminpasztából pedig a Trixie, GimCat és Smilla kiscicáknak valót. Ezeket azonban csak mértékkel mert magas a zsírtartalma amitől aknés lehet az álla.
2018. nov. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
az ilyenek kategóriás ételek többsége tele van tolva cukorral,hogy egye a macska :D de most komolyan.. minek bele cukor?! a macska hús evő állat, ha megeszik egy egeret az sem tartalmaz mesterséges cukrokat mégis jól lakik..🤣(jó persze az egér húsa az adrenalin hatására édes lesz de az más) Szóval ez a baj az ilyen multis kajákkal... a félixnél amúgy nem tudom, tudod e de kimutatták, hogy a napi szükséges foszfor mennyiség 7szeresét tartalmazza, ami hosszútávon veseelégtelenséghez vezet..(nyilván a nedves ételek túlzásba vitele is ehez vezet mert ugye 80%-a víz, ami hosszútávon eléggé megviseli a vesét) Persze finom, finom, eszi az enyém is de csak mert eteti magát,jól nem lakik vele.... mint ahogy a cukros üdítő sem oltja a szomjúságot akkor se ha két litert megiszol belőle.. ha meg 4% a hús benne kérdés miért is várjuk, hogy jól lakjon tőle?! no mindegy, a l3nyeg ,hogy leakarom cserélni de nincs mire xd real nature tasakosa az én pénztárcámat terhelné meg nem a cicám veséjét xDD De örülök,hogy elmondtad, ezt a vitaminos témát. kipróbálom én is :) köszi 😊
2018. nov. 28. 18:22
 17/17 anonim válasza:
Nincs tele cukorral, minimális mennyiséget tesznek bele, de mivel nem etetem napi szinten ezzel így kb semmi baja nem lesz tőle. Olyat is írnak hogy egy német teszten pedig a Felix 5. helyezést kapott. Ennek ellenére én nem tartom jónak. A cicám viszont szereti a zselés részét. Akkor hiszem ezeket el ha látom a hiteles forrását az infoknak, de nincs ilyen. Magas hústartalmú (60-90%-os) konzerveket kap. A vesebetegség oka nem a nedves táp, a macskák pont hogy kevés folyadékot fogyasztanak, a sok fehérjében gazdag étel okoz max vese problémát meg a gyulladás.
2018. nov. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!