Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Macskák

A kérdés

Macska nyers etetése?

Aki nem ért egyet a nyers etetéssel, kérem, hogy görgessen tovább! Van egy nagytestű macskám, szibériai. 2 éves, tehát még növésben van, és eddig az anyósom etette, aki elhízlalta. Mivel amúgy is érzékeny a gyomra, én nyersen etetem most már csak (eddig kapott száraz tápot is). Hogyan tudom eldönteni, hogy a csak nyers kajából mennyi kell egy szibériai kandúrnak naponta?

dec. 2. 17:34  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
ha érzékeny a gyomra, akkor nem inkább a könnyebben emészthető kész tápot kéne adnod neki?

A válasz 15%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 48%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/14Időpont dec. 2. 17:44 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Jajjj...

# 2/14Időpont dec. 2. 17:46 Privát üzenet
Gyonyoru cicad van! Igaz nekem annyirs nemvoltak fajtiszta cicaim de macskak mellett nottem fel talan tudok segiteni. Nekem most van egy sziami cicam o 1 eves es mindig ilyeneket eszik,napjaban tobbszor kap enni es nagyon sokat szinte kipukkan. Igaz nagyon falank is. Szerintem napi 2-3x normal mennyisegut adj neki ha nem akarod felhizlalni. A tap meg csak puffaszt igazabol. Nekem a cicaim a nyerstol nagyon szepen fejlodtek es szep volt a bundajuk is. Es valahogy jobban is huztak ezekhez mint a taphoz mert nekik szukseguk van a nyersre ugyanis bennuk van a vadaszat es a hus utani vagy. A tapot az enyemek nem szerettek meg a kulonleges cicaim sem igazan voltak odaig akarmilyen dragat es minosegit vettem nekik sokszor eljartak egereszni meg madarat fogni. :)

A válasz 28%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/14Időpont dec. 2. 17:47 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Jó, hogy kértem, aki nem ért egyet a nyers etetéssel, görgessen tovább, dehát úgy látszik, mindig van olyan, aki nem érti. Mellesleg annyira "jó" a táp, hogy azért sem adom neki, mert HASMENÉSE van tőle, igen, sokfélét próbáltunk. És láss csodát, a nyerstől nincs! Anyósom sutyiban adogatja neki a szárazat, szerintem ettől hízhatott el. Attól nem megy ugyan a hasa, csak a nedvesektől, de tele van a száraz is szxrra.

# 4/14Időpont dec. 2. 17:53 Privát üzenet
Nem úgy működik az, hogy te csettintesz egyet, és akkor az úgy is lesz. Mindenki kifejti a saját véleményét, így én is. Tiszteletben tartom a véleményed, tartsd te is tiszteletben a másikét. Nem lehülyézni, meg lekoptatni kell a másikat, hanem ész érveket egymásnak ereszteni. Adj túl egy kicsit a magyar mivoltodon, és tanulj meg vitatkozni.

A válasz 24%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 48%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/14Időpont dec. 2. 18:11 Privát üzenet
A nyersből csirke pulyka javallott , disznó birka belsőség kerülendő . Féreg fertőzés bármikor előfordul , kinti etetésnél nyáron rohad legyek lepik télen megfagy .

A válasz 28%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/14Időpont dec. 2. 18:11 Privát üzenet
Nálam van egy aranyszabály hogy sertéshúst nyersen soha a bacik miatt, viszont szárnyas szív-zúza minden mennyiségben. És ez még egészséges is a macsekoknak.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/14Időpont dec. 2. 18:14 Privát üzenet

#5-ös.

Az első mondatában az szerepelt,hogy aki nen ért egyet a nyers etetéssel az görgessen tovább.

Te normálisan elmondtad a véleményed,de miért is tetted?

Nem értesz gondolom egyet a nyers etetéssel így a válaszod kicsit sem releváns a kérdezőnek.

Felháborodhatsz,de ugyan minek?

Az egyik válaszadó okosan leírta miért jó a macskáknak a nyers hús.

Ebbe aztán senki nem köthet bele.

Miért kevered bele a magyarságot?

Szerinted máshol jobbak az emberek?

Magyarországon ugyan valóban nem túl jó a vitakultúra,de ez a kérdés nem is olyan szándékkal jött létre,hogy vitázzunk egyet.

Ne haragudj kérdező,nem tudok neked segíteni a kérdésben,csak megakadt a szemem,amikor tipikus magyarozni kezdtek.

A válasz 73%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/14Időpont dec. 2. 18:21 Privát üzenet
Sertést nyersen tilos az álveszettség miatt adni. Arra figyelj, hogy legyen elég taurin a kajájában, lehet kapni kiegészítőt is, amit tudsz mellé adni. Plusz én azért leforráznám a húst, hogy a felszínen lévő kórokozók legalabb elpusztuljanak, de így még nem vesznek el a tápanyagok.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/14Időpont dec. 2. 18:25 Privát üzenet
Arra vigyázz hogy disznót ne adj neki! Én 2 hétig szoktam fagyasztani a húst mielőtt odaadom (a bacik miatt). Kb ugyanannyi húst szoktam adni nekik, mint amennyi tápot kaptak. Nem is esznek többet és nem is éhesek egyfolytában. Csirkét és szárnyasokat szoktam adni.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/14Időpont dec. 3. 07:49 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Helo! A macskám miután kap egy kis nyers húst genny csomó gyülikössze a pofazacskóján?
SOS! A macska megevett egy szelet sertés virsli darabot! (Nyers volt de boltból vettem, a virsliket elofozik? ) Lesz valami baja?! HELP!
Nagy a baj? A macska beleevett a nyers sertés darált húsba, de csak egy falatot . Boltban vettük szóval nem tudom mennyire lehetett fertőzött .
Kutya etetése? (eszmecsere)
Hogy szabad adni a macskának a nyers tojást? Fehérjével együtt, vagy csak a sárgáját? Vagy talán sehogy?
A kutya nyers hússal való etetése?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Macskák rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!