Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska nyers etetése?

Macska nyers etetése?

Figyelt kérdés
Aki nem ért egyet a nyers etetéssel, kérem, hogy görgessen tovább! Van egy nagytestű macskám, szibériai. 2 éves, tehát még növésben van, és eddig az anyósom etette, aki elhízlalta. Mivel amúgy is érzékeny a gyomra, én nyersen etetem most már csak (eddig kapott száraz tápot is). Hogyan tudom eldönteni, hogy a csak nyers kajából mennyi kell egy szibériai kandúrnak naponta?
2018. dec. 2. 17:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Lépj be ebbe a csoportba:

[link]

Nagyon hasznos fájlok vannak, sok-sok leírás, segítőkész tagok, és útmutató a napi adag kiszámolásához.

Nekem is van egy nagytestű cicám, igaz, hogy házimacsek, de közel 6 kg és nem azért mert kövér :) Ő is nyerskosztot kap, ráadásul baromfi allergiás, szóval van benne kihívás, de megéri, mert gyönyörű cica lett és olyan élvezettel eszik, hogy öröm nézni :)

2018. dec. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
Szia, Ha túlsúlyos nem biztos, hogy a nyers etetés a legjobb módszer, és macerás is, mert egyszerre sokat nem adhatsz neki. Ivartalan szárazat tegyél ki de mérd ki az adagját, valamit este és reggel nedveset, konzervet vagy nyerset inkább baromfit vagy fagyasztott tenderi cuccot, néha tojás (én fürjtojást adok neki mert az garantáltan szalminella mentes), Az enyém (NEVA) fél éves 100 gr. nedves és ugyanennyi szárazat kap néha fésülés után kap egy-egy jutalomfalatot. Egy éves kor után elvileg kevesebbet is lehetne adni. Láttam egy videót a jutubon ahol a csaj egy csomó nyers húsból + sok adalékból készített nyers kaját, aztán kiporciózta és ment a fagyiba majd megkeresem ha érdekel..
2018. dec. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
#12 le leszel pontozva, mert ellent mertél mondani :)
2018. dec. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
#13 Tévedés én nem mondtam ellent, csak mivel a cica túlsúlyos, azért gondoltam a gyógytápot mivel az nem hizlal annyira és napközben lehet kinn a táljában. A macska normál esetben hajnalban vagy szürkületkor indul vadászni, ezért érdemes akkor etetni nyerssel, vagy konzervvel. A nyers tartalmazza a legtöbb olyan összetevőt, vitain aminosav ami a főzés, túlmelegítés hatására lebomlik, viszont ha nem vadhús akkor sok hormont gyógyszert meg egyéb nem természetes összetevőt is ami nem biztos hogy jó egy cicának. A konzervekbe meg ugye visszapótolnak valamennyi vitamint aminosavat de csak a töredékét. Én így gondolom. A másik, hogy a szibériai viszonylag új fajta, ahol kialakult az pedig elég zord vidék és meg kell küzdenie a táplálékért ha életben akar maradni. Azok a sikeresek akik jól tudják hasznosítani, elraktározni a tápanyagot, a többi elpusztul és nem szaporodik. Így amikor bekerül egy cica egy lakásba unlimited kajával akinek az ösei nemrég még napi szinten éheztek persze hogy könnyen elhízik. Ilyen a török van macska meg talán a norvég is. Sokat kell mozgatni és nagyon figyelni hogy mennyit kapjon. Bocs hogy ilyen bő lére eresztettem de a macska kajáltatásáról regényt lehetne írni.
2018. dec. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!