Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti estére és nap közben ha...

Ti estére és nap közben ha nem vagytok otthon kirakjátok a macskát?

Figyelt kérdés
És ha igen vagy nem miért?

2018. dec. 6. 18:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
74%

Egy macska azért nem szedi fel a járólapot. Kutyák inkább megrágcsalnak ol. bútort, macskák inkább kaparnak, de ezen lehet segíteni (kaparófa).

Lakásba vittem haza anno a macskát, soha életemben nem akartam kiengedni. Eszembe sincs. Higgadt, okos, szeretetteljes nevelés szükséges.

2018. dec. 7. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Nem a járólapot féltem, hanem az akváriumot, terráriumot, bőr bútorokat, tvt. Szófogadó macska amíg tudja, hogy a házban vagyunk.
2018. dec. 7. 06:39
 13/18 anonim ***** válasza:
51%
Nekem két benti van és soha nem engedem ki őket. Pórázos séta oké, de felügyelet nélkül soha. Amíg egy macskám volt, két terráriumom volt, gekkókkal. Soha nem piszkálta őket, én azért a biztonság kedvéért az ajtókat leragasztottam, ha nem voltam otthon, de ennyi. Kárt meg csak annyit csinálnak, hogy néha a függönyt karmolják, miközben vmilyen bogárra vadásznak, néha a vidrázs rúd is bánja, de percek alatt helyre lehet hozni. Inkább esznek és alszanak egész nap, nem rombolnak.
2018. dec. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
73%
Kaparni, karmot élesíteni szoktak a bútorokon, ami azt illeti. Nevelés kérdése is, mert több kaparófával meg odafigyeléssel meg lehet tanítani, hogy ne a kanapét kaparja. Hogy sose lesz rajta egy karc se, azt nem garantálom. Nem tudom, mi együtt élünk a macskával, Ő teljes jogú csaladtag, nálunk nincs ilyen vasszigor. A másik, mikor anyám féltette tőlem a bútort, vagy úgy àltalában féltette: én úgy gondolom, hogy a bútor nem szent, és a bútor meg a lakás van énértem és nem én vagyok őértük. Felnőtt emberként ugyanúgy eltörhetek valamit vagy kârt tehetek benne, benne van a pakliban.
2018. dec. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
82%
Végül megint elfelejtettem odaïrni, hogy ha nem vagy(unk) otthon, a macska 95%-ban alszik. Néha én ébresztem, mikor hazamegyek. Ez másnál is így van.
2018. dec. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
34%

Benti cicám van, nem engedem ki, nem is vágyik kintre. Sosem tett még tönkre semmit. A karmát vágom, így nem szedi szét a bútorainkat. Van egy kis mászókája, azon szokott randalírozni, a mi cuccainkat nem szedi szét. Én akkor aggódnék, ha kiengedném. Az előző cicámat elütötte az autó. Praktikusabb nekem is, hogy csak benti, mert így nem hozza be a sarat és az élősködőket a szőrén. A szüleimnek voltak kinti cicái, sosem érték meg az 5 éves kort. Hiába voltak ivartalanítva, hiába voltak estére bezárva a garázsba. Széttépte őket a kutya, vagy elgázolták őket a kocsik...

Egyébként a benti cicák teljesen másként viselkednek, mint a kinti-bentiek. A benti cicákról a tapsztalatom, hogy nyugodtabbak, bújósabbak, barátságosak, mert tudják, hogy odabent nincs mitől félniük. Meleg van, étel és biztonság.

2018. dec. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
48%

2 cicám volt bent (panel, szóval kinti rész nem is volt).

10-12 órákat is egyedül voltak, és semmi rosszat nem csináltak. Pedig ők azelőtt kinti macskák voltak, azt hittem, megőrülnek majd a bezártságtól.

Szerintem ne félj ennyire, próbáld ki a dolgot 1 napra. Azért a macskák akkor sem rejtegetik a természetüket, ha jelen van valaki. Úgy értem, hogy ha valamit tönkre akartak volna tenni, azt a jelenlétedben is megpróbálták volna már biztosan.

Ha van kaparófa és játék, akkor el lesz

2018. dec. 9. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Télen pont akkor tartjuk inkább bent, ha elmegyünk, csak nyáron marad kint magától. Az akváriumba piszkálhat a tiéd egyébként, nekem is nézegette a bettám. Amúgy a legnagyobb baj amit csinál ilyenkor az az, hogy az ágyamban alszik. Kanapét sose kaparta (van megszokott kaparófája, konkrétan egy fadarab), konyhapultra se megy fel, mert mindig kiabáltunk rá olyankor és megtanulta rövid időn belül, hogy nem szabad.
2019. jan. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!